اصلی ترین مشکل جوانان بافقی خرید زمین است

دسته: اخبار ویژه
۳ دیدگاه
دوشنبه - 21 بهمن 1398
اصلی ترین مشکل جوانان بافقی خرید زمین است

رییس شورای شهر بافق خطاب به استاندار یزد : مشکل اصلی جوانان بافقی خرید زمین است لطفا با تغییر کاربری زمین ، طرح تامین مسکن اجتماعی و مسکن فرهنگیان این معضل را حل کنید

رییس شورای شهر بافق خطاب به استاندار یزد : مشکل اصلی جوانان بافقی خرید زمین است لطفا با تغییر کاربری زمین ، طرح تامین مسکن اجتماعی و مسکن فرهنگیان این معضل را حل کنید.

به گزارش روابط عمومی شورای شهر بافق؛ در مراسم افتتاح خانه فرهنگ و هنر شهرداری بافق حسن محمدی ضمن تشکر از محمد علی طالبی استاندار یزد به خاطر تامین خوراک سنگ آهن خطاب به وی گفت: در حال حاضر اداره منابع طبیعی و اداره ثبت اسناد و املاک در حال اجرای طرح کاداستر (صدور سندهای تک برگ) می باشند لطفا با توجه به اختلافات مرزی میان بافق و بهاباد و اردکان  تا تعیین تکلیف نهایی از صدور اسناد جلوگیری شود تا در آینده مشکلی پیش نیاید.
وی افزود: این موضوع را به معاونت اقتصادی استانداری، اداره کل ثبت اسناد یزد، اداره کل منابع طبیعی استان و همچنین ادارات مذکور در شهرستان نیز اعلام کردیم.
رییس شورای شهر بافق در خصوص تامین مسکن اجتماعی جوانان شهرستان بافق از افزایش دو برابری سهمیه بافق خبر داد و افزود: با پیگیری های فرماندار سهمیه بافق تقریبا به دو برابر افزایش یافته که از این بابت قدردانی می‌کنیم اما  با توجه تعداد زیاد متقاضی و گرانی زمین این سهمیه کافی نیست.
محمدی بیان داشت: لطفا رایزنی کنید تا این سهمیه افزایش یابد همچنین زمین های دولتی از جمله زمین های جنب خانه  های کمیته امداد و پارک‌ آبشارکه دولتی است به خانه اولیها وجوانان واگذار کنند تا بتوانند  مسکن بسازند..
رییس شورای شهر بافق در بخش دیگری از سخنان خود به مسکن فرهنگیان اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه زحمتکش ترین قشر جامعه فرهنگیان هستنداما توجه خاصی به این عزیزان نمی شود وهمچنین درآمد پایینی دارند به این قشر  توجه ویژه شود ‌لااقل در زمینه واگذاری زمین به تعاونی فرهنگیان اقدام لازم بعمل اید .وشورا و شهرداری بافق نیز در حد توان در این زمینه کمک خواهند کرد.
وی در ادامه سخنان خود درخواست تغییر کاربری زمین های کشاورزی را مطرح کرد و افزود: با توجه به اینکه قنات هایی که مظهر آنها داخل شهر بوده و خشک شده والان آبی ندارند را دستور بدهید تا با تغییر کاربری ان به مسکونی موافقت کنند که در عوض ان هم در اطراف شهر الحمدلله چاههاو زمینهای زیادی به کشاورزان واگذار شده و آن ها جبران کشاورزی ‌فضای سبز را می‌کنند چرا باید کمسیون مخالفت کند از طرفی جوانان بافقی بخاطر قیمت بالای زمین در ساخت مسکن مشکل دارند اجازه تغییر کاربری زمین های کشاورزی موجود در محدوده شهر را بدهید تا قیمت زمین در بافق کاهش پیدا کند ومشکل جوانان برای تامین زمین مسکنشان کم شود .
رییس شورای شهر بافق در پایان خاطر نشان کرد: در سال ۹۸ در خصوص طرح بازآفرینی شهری هیچ بودجه ای از طرف دولت به شهرداری بافق تعلق نگرفت لطفا بررسی کنید تا در سال آینده حق شهرستان بافق ضایع نشود.
گفتنی است؛ در پایان مقرر شد طی جلسه ای موضوعات مطرح شده بررسی و در صورت امکان انجام شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۸۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
علی جواهری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 21 بهمن 1398 - 8:14 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

تشکر از آقای محمدی که الحق حرف دل جوانان بافقی رو زدند .
در تایید حرف های آقای محمدی باید بگم که مثلاً خیابان امام رضا ( سمت راست خیابان ) که اکثریت زمین ها با کاربری مزروعی موجود هست ولی نزدیک به ۴۰ تا ۵۰ سال است که قناتی که آب این زمین ها را تامین می‌کرده خشک شده است و متاسفانه کمیسیون با توجه به این مسائل اجازه ی تغییر کاربری این زمین ها را نمی‌دهد !!! از شورای شهر دل سوز خودمون می‌خوایم که فکری به حال این موضوع بکنند و محدوده ی مسکونی خیابان امام رضا را بعد از حدود ۱۲ سال گسترش دهند مخصوصا در جاهایی که کلیه ی زیرساخت ها آماده می‌باشد .
ممنون از مسئولینی که در عمل خادم مردم هستند

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 22 بهمن 1398 - 8:22 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اصلی ترین مشکل جوانان بافقی قیمت گذاری غیرمنصفانه قیمت گذاران وکارشناسان قیمت گذاری شهرستان است که افرادی بیسوادجدیداقیمت گذاری رادست گرفته ودارندپدرمردم رادرمی آرندوقتیکه قیمت گذاری دست حاجی جواداناروبنازاده بودروحساب وکتاب زمین وملک قیمت می خوردولی حالاقیمت گرهاخودشان صاحبان میلیاردی املاک بافق هستندپس به نفعشان هست که زمینهاراگرون قیمت کنند

مصطفی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 4 اسفند 1398 - 2:07 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

وقتی کارشناسا میان واسه ۴ تا آجر که ۳۰ ساله ساخته شده قیمت متری یک میلیون میزارن خب معلومه کسی خونه دار نمیشه
خونه ای که نمیشه توش زندگی کرد و آجراش پوسیده شدن رو میان قیمت چند صد میلیونی میزارن

You cannot copy content of this page