امام جمعه بافق:مردم امسال از تجمع در گورستانها برای برگزاری آئین لیله الرغائب خودداری کنند

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
چهارشنبه - 7 اسفند 1398
مردم امسال  از تجمع در گورستانها برای برگزاری آئین لیله الرغائب خودداری کنند

امام جمعه بافق در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی شهرداری بافق با بیان اینکه اجتماع مردم در آئین لیله الرغائب می تواند احتمال انتقال ویروس کرونا را افزایش دهد ، از مردم شهرستان خواست امسال از تجمع در گورستانها برای برگزاری آئین لیله الرغائب خودداری کنند.

امام جمعه بافق در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی شهرداری بافق با بیان اینکه اجتماع مردم در آئین لیله الرغائب می تواند احتمال انتقال ویروس کرونا را افزایش دهد ، از مردم شهرستان خواست امسال از تجمع در گورستانها برای برگزاری آئین لیله الرغائب خودداری کنند.

حجت الاسلام سید جواد سلیمانی افزود: تجمع مردم برای انجام برخی از تجمعات و همچنین مناسک دینی به ویژه توزیع خوراکی در مراسم لیله الرغائب، ضریب شیوع احتمالی بیماری کرونا را افزایش می‌دهد.

وی به سنت دیرینه مردم متدین شهرستان بافق مبنی بر برگزاری لیله الرغائب در پنجشبه شب اول ماه مبارک رجب المرجب اشاره کرد و گفت: مردم شریف شهرستان می‌توانند به جای حضور در گورستان و محل دفن افراد، نیت خود را در قالب بسته هایی بهداشتی حاوی قند، چای، گوشت، برنج و … را به نیازمندان هدیه کنند و مطمئن باشند ثواب آن بیش از پیش به اموات می رسد.

امام جمعه بافق با بیان اینکه مردم از توزیع شیرینی، حلوا، پشمک و سایر خوراکیها در این آئین و تجمع برمزار مردگان خودداری کنند خاطر نشان کرد: کمک نقدی به مراکز نیکو کاری، ایتام ، مرکز نگهداری معلولان جسمی حرکتی و نیازمندان واقعی جامعه از دیگر راههای برگزاری مراسم لیله الرغائب توصیه می شود.

به گفته سلیمانی، در این برهه حساس توجه به اصول بهداشتی بیش از هر زمانی اهمیت دارد و مسوولان بهداشت اعلام کردند چنانچه موازین بهداشتی رعایت شود، ویروس این بیماری ظرف مدت کوتاهی از بین خواهد رفت بنا براین نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت کنیم چون سلامتی مردم از همه چیز مهم تر است.

شهردار بافق نیز با اعلام گفتگو و اخذ نظر امام جمعه ضمن تقدیر و تشکر از وی گفت ، با توجه به نظر عالمانه مبنی بر عدم تجمع مردم در لیله الرغائب امسال ، از مردم شریف و بزرگوار خواست به منظور حفظ سلامت خود و شهروندان از تجمع در تمامی آرامستانهای شهر در لیله الرغائب امسال خودداری کنند.

سیدعلی نوروززاده در ادامه به تشریح تلاشهای شهرداری از ابتدای هفته جاری جهت جلوگیری از شیوع احتمالی ویروس کرونا پرداخت و گفت گوشه ای از اقدامات شامل حذف ثبت اثر انگشت ورود و خروج کلیه پرسنل ، اطلاع رسانی عمومی با بنر ، تراکت ، پوستر. بروشور ، ضدعفونی مستمر اتوبوسهای خط واحد ، ضدعفونی روزانه سرویسهای بهداشتی عمومی و آبخوریها ، ضدعفونی فضاهای اداری و سایر اقداماتی که مورد تاکید مسولان بهداشتی می باشد.

وی اظهار امیدواری کرد: با تلاش و همدلی همگانی شاهد ریشه کنی هرچه سریعتر این ویروس از کشورمان باشیم.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۲۲
برچسب ها:

You cannot copy content of this page