بافق و معضل آبگرفتگی پس از باران

دسته: عمومی
۶ دیدگاه
سه‌شنبه - 12 فروردین 1399

هر ساله و در ازای هر بارندگی نه چندان جدی بخشهای عمده ای از شهر دچار آبگرفتگی و بحران می شود که از جمله آنها می توان به خیابان شیخ محمد تقی،بلوار انقلاب،انتهای بلوار مسجدجامع و …اشاره کرد.

حال بگذریم از زمینهای افتاده و گودبرداریهای قدیمی که با سرازیر شدن روان آب و نفوذ به خانه های مجاور خسارات عمده ای را به مالکین وارد می کنند.

در سالهای اخیر که مشکل آبگرفتگی و نشست کانالهای تاسیسات شهری هم به مشکلات قبل اضافه شده است.در این بین چند نکته اساسی قابل تامل است.

اول آنکه یک مشکل در شهر چند بار باید تکرار شود تا فکری و اقدامی برای حل مشکل در برنامه متولی امر قرار گیرد.

وقتی که با هر بارندگی منازل و مغازه های خیابان شیخ محمدتقی دچار آبگرفتگی می شود چرا طرحی و اقدامی برای تکرار نشدن آن در سال بعد صورت نمی گیرد و هرسال باید باری به هر جهت و در لحظه با موضوع برخورد شود.جالب اینجاست که مردم نجیب شهر نیز با دیدن عکسی یا تصویری از مسوولی که تا زانو در آب فرو رفته لب به تشکر و تقدیر گشوده و به جای آنکه بپرسند شما همان نیستی که تصویرت در سال قبل نیز تا کمر در آب پخش شده بود، از بیداری شبانه و تلاش او داستانها می نویسند.

حال آنکه اگر به جای فرو رفتن در آب اندکی طرح و برنامه عملیاتی در دستور کار قرار می گرفت شاید لازم نبود که سال بعد و سالهای بعد نیز همان تصویر تکرار و تعداد دیگری از شهروندان دچار نا آرامی روانی و بعضا خسارت شوند.

لطفا از همین امروز به فکر بارندگی بعدی باشید.شاید اینبار این نعمت الهی به خاطر عدم برنامه ریزی صحیح ما به بلا و حادثه ای تاسف بار بدل شود.

شهروند بافقی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۶۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 12 فروردین 1399 - 1:16 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

فعلا پارک آبشار از همه جا مهمتره

دقت این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 12 فروردین 1399 - 11:38 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام. یکی از دلایل نشت زمین در طرح های فاضلاب عدم نظارت بر پر کردن مسیر حفاری شده فاضلاب است بارها دیده شده استفاده از تانکر اب و ریختن این مسیرهای حفاری شده صحیح نمی باشد . برای ان مسول که ان را پر می کند فقط پر کردن مهم است نه چیز دیگر . عدم دقت وظرافت ها در کارها در مواقع حساس و بحران کار دست ادم می دهد .

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 12 فروردین 1399 - 4:39 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

و عدم شیب بندی معابر دلیل اصلی اب گرفتگی خیابانها و کوچه ها و سرازیر شدن آب به منازل مردم بیچاره بود .بنظرم وجود چاله های فاضلاب باعث جمع شدن اب باران و باعث رحمت بود

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 12 فروردین 1399 - 4:52 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

پل جاده قطرم را همین تابستون گذشته پس از بارندگی مرمت کردن ولی دوباره سیل برد.یا سیل نمیدونه کجا بره یا مرمت های ما تف بندی و غیر اصولیه.اگه بودجه را براساس کار درست و کارشناسی تقسیم میکردن همه حواسشون جمع میشد.بافق که سرشار از پوله و خوب خرج میشه بهتر از این نمیشه.؟!!!

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 14 فروردین 1399 - 8:51 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام ضمن تشکر از مدیز محتر م سایت بابت طرح این موضوع مهم، البته بایست خیابان ۱۴ معصوم ، شهید تفکری و انتهای همه خیابانهای منتهی به بلوار انقلاب را نیز به آن اشاره کنید بهرحال مهمترین فاکتور ها که در صورت وجود آمدن شرایط این چنینی هم مردم و هم شهرداری را به چالش میکشاند مسدود کرد کانال خیابان مخابرات ( خیابان رودخانه قدیم ) که اگر در سرتا سر بلوار انقلاب با حفر کانال روان آبها به این کانل هدایت و از میدان باقرآباد این کانال با عرض بیشتر ادامه و روان آبها در مکانی ذخیزه میشد این آبها بجاری خسارت هم منبع درآمد برای شهرداری و هم زمینه توسعه فضای سبز و یا سد مخزنی آب تماشایی برای اوقات فراغت مردم بود بهرحال در بسیاری از شهرها خیابانها مانند شهرک آهن شهر دارای کانال برای هدایت آبهای سطحی دارد که اگر سیل هم بیاد خطری مال و جان مردم را تهدید نخواهد کرد

امیر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 15 فروردین 1399 - 11:54 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

به قول نگارنده باید یاد بگیریم که به جای کف زدن برای رفتارهای پوپولیستی، وضعیت را نسبت به اتفاق مشابه قبل بسنجیم،اگر بهتر شده از مسول تقدیر کنیم وگرنه اینکه با چکمه و بارانی در سیلی که در شهر روان شده عکس بگیری در حالیکه وضعیت چندین سال است بهتر نشده عین مردم فریبی است

You cannot copy content of this page