مرحله نخست رزمایش مواسات و کمک مومنانه در بهاباد آغاز شد

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
جمعه - 12 اردیبهشت 1399
مرحله نخست رزمایش مواسات و کمک مومنانه در بهاباد آغاز شد

مرحله اول رزمایش مواسات و کمک مومنانه با هدف کمک‌رسانی به نیازمندان و افراد آسیب ‌دیده ناشی از شیوع بیماری کرونا در بهاباد با حضور مسئولان فرماندار، امام جمعه درمسجد جامع بهاباد آغاز شد

مرحله اول رزمایش مواسات و کمک مومنانه با هدف کمک‌رسانی به نیازمندان و افراد آسیب ‌دیده ناشی از شیوع بیماری کرونا در بهاباد با حضور مسئولان فرماندار، امام جمعه درمسجد جامع بهاباد آغاز شد.

IMG_20200501_150433_650IMG_20200501_150429_116
سرهنگ سعید دهقان ده جمالی در گفتگو با خبرنگاران در بهاباد اظهار داشت: این رزمایش، امروز با رمز یا صاحب الزمان(عج) آغاز شد و تا آخر ماه مبارک رمضان ادامه دارد.
وی عنوان کرد: قرارگاه مواسات و کمک مومنانه” در پی سخنرانی رهبر معظم انقلاب در نیمه شعبان و دعوت ایشان برای کمک به نیازمندان، به ریاست امام جمعه و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج وکمیته امدادو بهزیستی در این شهرستان تشکیل شد.
وی تاکید کرد: این روزها در این شرایط سخت عده‌ای از مردم با سختی زیاد معیشت خود را سپری می‌کنند و به لحاظ اقتصادی در تنگنا هستند به همین سبب رزمایش همدلی، مواسات و کمک مومنانه در کشور فرصتی برای کمک به نیازمندان و اقشار ضعیف جامعه فراهم کرده تا در این روزهای سخت هم در کنار آنها باشیم.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهاباد ادامه داد: پیرو فرمان مقام معظم رهبری(حفظ الله) در ایجاد رزمایش عمومی کمک مومنانه، در مرحله نخست این رزمایش ۶۰۰ بسته غذایی تهیه و بین خانواده‌های فقیر و متضرر از ویروس کرونا تقسیم می‌شود.
دهقان با بیان اینکه درمرحله اول رزمایش ۶۰۰ بسته معیشتی به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است افزود: این بسته‌ها شامل برنج، روغن، رب گوجه، نبات، پنیر، نخود و ماکارونی، گوشت مرغ است که بین نیازمندان توزیع می‌شود.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهاباد با بیان اینکه ۱۲۰۰ خانوار نیازمند در شهرستان شناسائی شده‌اند که تحت پوشش هیچ نوع نهاد حمایتی نیستند افزود: دراین راستا ۱۴ پایگاه ثابت در سطح شهرستان ایجاد شده که توسط این پایگاه‌ها مبلغ یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال معادل ۱۷۰ میلیون تومان وجه نقد و غیر نقدی جمع آوری و بین مستمندان و نیازمندان توزیع شده است.
این مقام مسئول با بیان اینکه این فرصت‌ها و کمک‌ها برکات زیادی برای مملکت و کشور ما دارد افزود: این کمک‌های مومنانه سبب شده است تا همه اقشار در صحنه همدلی و مواسات حضور یابند و یک سرمایه بزرگی را برای کشور و مملکت به ارمغان بیاورند.
امام جمعه بهاباد هم در این مراسم با تقدیر و تشکر از همه کسانی که در این رزمایش زحمات زیادی برای افراد نیازمند کشیده‌اند و با اشاره به این که حضور فعال و چشمگیر آحاد مردم در رزمایش کمک‌های مومنانه، نشانگر عظمت و منزلت مقام ولایت در نظام مقدس جمهوری اسلامی است، گفت: برگزاری رزمایش کمک‌های مومنانه در سطح جامعه موجب افزایش صمیمیت، صفا و همدلی بین آحاد مردم شد.
حجت الاسلام علی‌اکبر ابراهیمی بشکانی تصریح کرد: مردم ما همیشه و در همه حال با حس نوعدوستی و انسان دوستانه خود به کمک نیازمندان شتافته و انتظار می‌رود در این حرکت خداپسندانه نیز یاری رسان این قشر باشند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی بهاباد با اشاره به اینکه این طرح یکی از افتخارات نظام اسلامی و برگرفته از آموزه‌های دینی است چرا که همزمان با عبادت، توجه به مردم و انفاق یک اصل مهم است افزود: رزمایش همدلی و کمک مومنانه مصداق تعاونوا علی البر والتقوی به شمار می‌رود که با مشارکت مردم در سراسر کشور متجلی شد.
وی افزود: تشکیل قرارگاه کمک مومنانه اقدامی ارزشمند در عمل به منویات رهبری به منظور کمک‌رسانی به نیازمندان و افراد آسیب‌ پذیر جامعه است که در مواقع ضرورت نقش و جایگاه این قرارگاه بیشتر احساس می‌شود.
امام جمعه بهاباد از تلاش‌های نهاد مقدس کمیته امداد امام خمینی(ره) وبهزیستی در جهت رفع فقر و محرومییت در منطقه قدردانی و بر توانمند‌سازی و خودکفائی خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی تاکید کرد.
در این مراسم کمک‌های جمع شده بسته‌بندی و تحت عنوان رزمایش مواسات و کمک مومنانه درب منازل نیازمنان شهرستان بهاباد که در ایام شیوع کرونا با مشکل مواجه شده‌اند توزیع شد.
انتهای پیام/


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۳۸
برچسب ها:

You cannot copy content of this page