نصب بنر هشدار در سطح شهرستان بافق توسط اداره منابع طبیعی

دسته: محیط زیست، منابع طبیعی، گردشگری
بدون دیدگاه
دوشنبه - 19 خرداد 1399
نصب بنر هشدار در سطح شهرستان بافق توسط اداره منابع طبیعی

بنرهاي هشداردهنده ترويجي مبني بر ممنوعيت برداشت محصولات فرعي در سالجاري توسط اداره منابع طبيعي بافق در سطح اين شهرستان نصب گرديد.

بنرهای هشداردهنده ترویجی مبنی بر ممنوعیت برداشت محصولات فرعی در سالجاری توسط اداره منابع طبیعی بافق در سطح این شهرستان نصب گردید.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بافق اظهار داشت: بنرهای هشداردهنده ترویجی مبنی بر ممنوعیت برداشت محصولات فرعی در سالجاری توسط اداره منابع طبیعی بافق در سطح این شهرستان با هدف حفاظت از گونه های با ارزش گیاهی و گونه های در حال انقراض نصب گردید.

کمال کریمی افزود: برداشت گیاهان دارویی بصورت غیراصولی موجب تخریب رویشگاه های این محصولات شده و گاهی موجب در معرض انقراض قرار گرفتن آنها می شود، هدف از ایجاد این ممنوعیت را ایجاد فرصتی دوباره برای تقویت و تجدید رویش گیاهی عرصه های طبیعی شهرستان بافق دانست.

کریمی با بیان اینکه امسال هیچ گونه مجوز برداشت گیاهان دارویی در شهرستان بافق صادر نمی شود، گفت: هر گونه حمل و برداشت گیاهان دارویی از رویشگاه های طبیعی این شهرستان ممنوع بوده و قاچاق محسوب می شود.
وی ادامه داد: با متخلفان برابر مقررات برخورد و به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: این اطلاع رسانی به عنوان ابلاغ کتبی محسوب و هیچگونه ادعایی از سوی اشخاص متخلف پذیرفته نخواهد شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بافق از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه برداشت بی رویه محصولات فرعی، تخریب، تصرف و آتش سوزی در مراتع و جنگل ها مراتب را از طریق سامانه ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی گزارش دهند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۷۵
برچسب ها:

You cannot copy content of this page