ارتقاء آموزش صنایع دستی حصیری و نهادینه کردن آموزش در بین کودکان و نوجوانان شهرستان بافق

دسته: میراث فرهنگی
۲ دیدگاه
سه‌شنبه - 31 تیر 1399

به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی در نشست مشترک رئیس اداره میراث فرهنگی ،گردشگری وصنایع دستی و مربی مسوول کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان به منظور توسعه آموزش های صنایع دستی حصیری در شهرستان بافق بر اساس توافق حاصله مقرر گردید آموزش حصیر بافی ویژه کودکان و نوجوانان در کانون پرورش فکری برگزار گردد.

لیلی رنجبر افزود از آنجایی که اساس آموزش ها و مهارت ها در بین کودکان و نوجوانان از اهمیت بالایی بر خوردار می باشد در اقدام مشترکی آموزش اولیه حصیر بافی ویژه کودکان بر اساس استانداردهای احصاء شده توسط مربیان مرکز آموزش صنایع دستی بافق به مربیان کانون پرورشی فکری ارائه خواهد گردید .
و از این پس دوره های آموزش حصیر بافی در سطح شهرستان و استان توسط مربیان مجرب کانون صورت خواهد گرفت .

رنجبر خاطر نشان کرد با توجه به در دسترس بودن مواد اولیه حصیر بافی و کم هزینه بودن آن در زمینه تولید صنایع دستی این امر می تواند خلاقیت را در کودکان و نوجوانان بافقی پرورش دهد . فن حصیر بافی با شماره ۱۰۵۲ مورخ ۱۳۹۱/۱۱/۰۴ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده و یکی از کهن ترین حرفه ها و مشاغل شهرستان بافق از دیر باز بوده است. وبا توجه به اموزش های صورت گرفته و بروز رسانی این فن پیش بینی می شود این هنر بتواند در اقتصاد شهرستان به طور موثر ایفای نقش نماید .


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۳۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 1 مرداد 1399 - 11:02 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

کی باشه عمر این دولت هم به سربیاد و مدیراش هی وعده وعید ندن و فقط تو فضای مجازی شیر نشن و در واقعیت به مانند زنبور بی عسل .پنج ساله داره میراث بافق تبدیل به اداره میشه.صباغیان کجای کاره که هی داد میرد دوتا را چهارتا میکنم و….

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 5 مرداد 1399 - 11:22 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

حالا شما زیاد حرص نخور برا ی سلامتیت خوب نیست. اداره باشه یا نباشه مگر فرقی هم میکنه.

You cannot copy content of this page