بداخلاقی ورزشی مسئولین ورزش کشور را به کجا شکایت بریم؟

دسته: مقالات
۱۰ دیدگاه
پنج‌شنبه - 6 شهریور 1399

برگزاری بازی فوتبالی که باید و باید برنده داشته باشد، در این شرایط، دسته‌گل کدام بی‌شخصیتی است که نه تنها بویی از آزادگی نبرده، که بویی از اخلاق ورزشی هم نبرده است؟
برنامه‌ریزی برای مشخص کردن برنده دوتیم پرطرفدار کشور در دهه اول محرم و شرایط کرونا، مگر مفهومی غیر از دهن‌کجی دارد؟! راه‌اندازی گروه‌های شادی سرخ یا آبی، تیری دوشعبه بود که هم زحمتکشان عرصه بهداشت را نشانه رفت و هم عزاداران کربلا را! نگویید نمیتوانستید زمانش را تغییر دهید که قبلا اینگونه موارد را داشته اید. شما بی‌شخصیتان نه از روی عزادارانی که امسال طبق پروتکلهای بهداشتی عزاداری میکنند، خجالت کشیدید و نه از روی پرستارانی که از خستگی مبارزه با کرونا به ستوه آمده‌اند!
کجایند ورزشکارانی که گل پیروزی خود را تقدیم به شهدا و غنی سازی فرهنگی میکردند؟ کجایند ورزش دوستان و طرفدارانی که مروجان اخلاق ورزشی بودند؟
دستمریزاد عالی‌جنابان ورزشی!! اینگونه از دربی حذفی برای ترویج اخلاق ورزشی بهره بردید؟
مرگ بر تدبیرتان، که چنین برنامه‌ریزی نکنید تا در ساعت برگزاری مراسمات دهه اول محرم که با رعایت دستورالعملهای بهداشتی همراه است، کارناوالهای شادی طرفداران برنده در خیابانهای شهرهای ایران، جولان دهند و بی‌هیچ پروتکل بهداشتی و بی‌هیچ حیایی، جمع شوند و سدمعبر کنند و پایکوبی!
شرمتان باد عالیجنابان ورزشی!!
ستادهای کرونا کجایند؟ دقیقا کجایند؟ که حرکت دستجات عزای سالار شهیدان که طرفدار آزادی و آزادگی هستند، را ممنوع کرده اید و دستورالعمل دارید که حتی بوق و شیپور و طبل، ممنوع!! اما چگونه است که برای شادی برد تیمی، بوق، شیپور و کارناوال ممنوع نیست و دستورالعملی برای شادی ندارید؟
این چه بامی است که این سر و آن سر دارد؟!
 در ماه عزای حضرت‌سیدالشهداء و این شرایط کرونایی بی‌حرمتی ورزشی‌تان و پوزخند دولتیتان به زحمتکشان مبارزه با ظلم و کرونا را چگونه میتوان ماست مالی کرد؟
حقیقتا این گل به خودی ورزشی‌تان، یا از سر بی‌سوادی و بی‌شعورست و یا قصد و غرضی پشت پرده است که امیدواریم مسئولین مربوطه این مسائل را بررسی کنند و برخورد مناسب داشته باشند و مشخص نمایند که این بی‌شعوران یا مغرضان به کدام هدف، چنین برنامه ریزی میکنند؟ ایا هدف، مشوش کردن اذهان عزاداران حسینی است یا شکستن مقاومت تاریخی کادر درمان؟ چراکه برنامه‌ریزی‌ ورزشی براساس شرایط کرونایی و ایام محرم‌الحرام مثل سایر امور، شدنی است.

محمد مهدی علیزاده فلاح


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۵۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 6 شهریور 1399 - 11:13 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

متاسفم برای بافق فردا که هر مطلبی رو چاپ می کنه الان این مطلب چه دردی رو دوا کرد؟

    ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 7 شهریور 1399 - 11:16 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

    اتفاقا حرف درستی می باشد خود من که ۲۳ سال است طرفدار پرسپولیسم و همیشه ارزوی برد تیم خود را داشتم اولین بار است که از باخت ناراحت نیستم چون باعث هتک حرمت اباعبدالله می شود.حرمت دین از همه چیز بالاتر است.وقتی به عزاداری گیر می دهند باید به این مسابقات و جاده گیلان و مازندران هم گیر داد.

حیدری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 7 شهریور 1399 - 10:49 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بذار امام حسین ع شهید بشن بعد روضه بخون

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 7 شهریور 1399 - 1:52 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ایشون اول نوشتن با قلم سواد رو یاد بگیرند بعد اظهار نظر کنند ،خود ایشون در نوشتن چقدر توهین کردند، چرا سعی دارند عده ای همچی رو به دین و امام حسین ربط بدن ؟خیلیها دیروز در ردیف خوشحالی کننده های بازی بودن و شب در صف اول پای منبر امام حسین ، امام حسین و دین سپر نکنید لطفا

محمد هادی سمتی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 7 شهریور 1399 - 6:18 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
نقد با بی احترامی تفاوت دارد. یادداشت رسانه ای باید متانت داشته باشد.

حاجی حسنی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 10 شهریور 1399 - 8:10 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چرا بعضی آقایون دوست دارن نعوذ بالله به جای خدا هم نظر بدن و تصمیم گیری کنن
اگر دین نداری لااقل آزاده باش
این مردم عاشق و مرید اما حسین هستن
از جانب شما اینها مشتی کافر و خوارج هستن که باید همشون گردن زده بشن؟؟؟!

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 10 شهریور 1399 - 10:30 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ادب از بهترین صفات مومنان می باشد ، اگر به روایات و تاریخ نیز بنگریم امام حسین ع در روز عاشورا با ظلم و جور انکار ناپذیر سپاه کفر با آنان با ادب و احترام با دشمن خود صحبت نمود .ضمنا با احترام به تمام عزاداران حسینی و آرزوی قبولی ،،، عزاداریهای انجام پذیرفته و برخلاف تبلیغات صدا و سیما و هئیتهای محترم عزاداری در برگزاری عزاداریها و در خیلی از مواقع اصلا پروتکلهای و دستور العملهای ستاد مبارزه با کرونا رعایت نشد (که البته طبیعی نیز است )، ضمنا بدعت بدی که ما داریم این است که تا قبل از روز عاشورا کلی عزاداری می کنیم و بعد از روز شهادت امام حق ( عاشورا) همگی به خانه هایمان می رویم . یا حق

میرعلمی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 10 شهریور 1399 - 11:53 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای علیزاده فلاح شما اگه شیعه علی و عزادار امام حسینی کمی از آن دو بزرگوار درس اخلاق و ادب بیاموز
کسی که قلم به دست میگیره باید ابتدا امیال و هواهای نفسانی درون خودش را بکشه و بعد شروع به نوشتن کند
از جایی یا کسی ناراحتی و کینه به دل کرفتی دلیل خوبی نیست دیگه هر چی به ذهنت رسید را به نگارش در آوری

دکتر کاتوزیان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 10 شهریور 1399 - 11:54 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

تا مرد سخن نگفته باشد

عیب و هنرش نهفته باشد

تفکری بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 10 شهریور 1399 - 3:33 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب استاد علیزاده فلاح عزیز دغدغه شما قابل تحسین است اما باید در جریان دستوالعمل های afc هم باشید ک بخاطر همین کرونا باید لیست بازیکنان تیم های صعود کننده به باشگاهای اسیا تا ۱۵ شهریور برای فصل بعد ارسال میشد و برگزار کنندگان هیچ نقشی در کارناوال های شادی نداشته و ندارن و فکر نمیکنید این داستان پیچیده فرهنگ سازی جامعه را میطلبد نه برگزاری صرفا یک مسابقه فوتبال که در دنیا آبرویمان که بقدر کافی برای فوتبال و ورزشمان رفته بیشتر ازینها نرود…این شادی هواداران در کل کشور بوده و مختص به یک شهر یا مکان نیست..

You cannot copy content of this page