فقط چهار معدن در بافق و بهاباد دو درصد عمران آبادانی را پرداخت کرده‌اند

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
پنج‌شنبه - 20 آذر 1399
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز یزد، رئیس دیوان محاسبات استان یزد در شورای اندیشه ورزی دیوان محاسبات استان یزد با امام جمعه یزد گفت: از واگذاری غیرقانونی بیش از ۲۸ هزار هکتار از اراضی ملی به افراد حقیقی و حقوقی جلوگیری شد ضمن اینکه در امر واگذاری اراضی به افراد برای اجرای طرح‌های مختلف ورود جدی داشتیم.خلع ید از ۲۸ هزار هکتاراز اراضی ملی
سهراب شکربیگی افزود: در این راستا در یکی از شهرستان‌های استان یزد قرارداد اجرای ۴۴۵ طرح در ۵۷ هکتار زمین دولتی منعقد شده و از سال ۸۱ این اراضی به مجریان طرح‌ها واگذار شده بود و تا سال ۹۸ کمتر از ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند که با ورود به این بخش، کار خلع ید از اراضی ملی انجام شد.

رئیس دیوان محاسبات استان یزد عنوان کرد: پیشگیری از بروز تخلف، اعتقاد راسخ ما در دیوان محاسبات استان یزد است و در این راستا طی سال گذشته با ورود به بخش‌های مختلف، حقوق بیت‌المال به آن‌ها بازگردانده شده است.

شکربیگی یادآور شد: در سال گذشته در حوزه مالیات، هزار و ۱۶۷ میلیارد ریال فرار مالیاتی کشف و به خزانه واریز شد همچنین پیگیر وصول یک درصد از درآمد معادن به حساب استان بودیم که در این راستا ۳ هزار و ۹۲۶ میلیارد ریال به خزانه واریز شد.
وی با اشاره به اولویت‌های در دست پیگیری دیوان محاسبات استان یزد اظهار داشت: نحوه واگذاری اراضی و معادن، حقوق دولتی در حوزه معادن، وصول یک درصد عوارض معدن برای استان و صرف آن برای عمران و آبادانی مناطق معدنی از مهمترین اولویت‌هاست.
شکربیگی از ورود دیوان محاسبات به دو شهرستان محروم بافق و بهاباد خبر داد و افزود: طبق قانون دو درصد از فروش معادن فعال این دو شهرستان باید به عمران آبادانی این مناطق اختصاص پیدا کند، اما تاکنون فقط چهار معدن این دو درصد را پرداخت کرده‌اند که امیدواریم بقیه این مبلغ نیز وصول شود.

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۵۰
برچسب ها:

You cannot copy content of this page