دروغگو دشمن خداست

دسته: عمومی
۴ دیدگاه
سه‌شنبه - 16 دی 1399

صحبت هایی متاثرکننده ازرئیس شورای شهرستان بافق در خصوص سخنان دروغ و خلاف واقع یکی از مسئولان ارشد استان در مورد انتصاب بخشدار منتشر شده است که جای بسی تامل دارد آن هم در استانی که مزین به نام دارالعباده و حسینیه ایران است و مردمانش به پاکی و صداقت شهره خاص و عام هستند.
در این که ملاک ومعیار انتصاب چه بوده و آیا این انتصاب بجا و شایسته بوده است یا نه در تخصص بنده نیست و اظهار نظری نمی کنم
ولی موضوعی که می خواهم به آن بپردازم مساله دروغ گویی است آن هم دروغی که به روایت رئیس شورای شهرستان با قسم های “والله و تالله” همراه بوده که بی شک سنگینی آن رذیلت را بیشتر می کند و بی اعتمادی را در جامعه رواج می دهد و مردم با خود می گویند وقتی این ها به خودشان دروغ می گویند پس چگونه می توان به گفتار و رفتار آن ها اعتماد داشت ؟
در بین مردم رایج است که سیاستمداران دروغگو هستند و اصلاً سیاست بدون دروغ پیش نمی‏رود و وقتی این مسائل بیان می شود مشخص می شود که مردم در مورد برخی ازمسئولان به ظاهرخدوم خودچندان اشتباه نکردند.
از طرف دیگرهرچه موقعیت فردی بالاتر باشد کار غیراخلاقی او قبیح ‏تر خواهد بود. اگر هدف از سیاست به قدرت رسیدن و حفظ قدرت باشد سیاستمدار به هر عملی متوسل می‏شود تا به آن برسد یعنی هدف وسیله را توجیه می‎کند. کسی که هدفش خدمت به بشریت باشد برای او قدرت مطلوبیت ذاتی ندارد و هیچ وقت از مسائل نامشروع برای خدمت به جامعه استفاده نخواهد کرد. زیرا منافعی از دروغ گفتن به مردم نمی‏رسد.
دروغ ، یک رذیلت است اما دارد تبدیل به یک فضیلت می شود! این فاجعه از زلزله ۸ ریشتری و سقوط هر روزه هواپیما و هزار بلیه دیگر نیز دهشتناک تر است و فراموش نکنیم حدیث معصوم را که فرمودند: اگر همه بدی ها و گناهان درون صندوقی نهفته باشند ، کلید آن “دروغ” است و هم چنین جمله ای بسیار آشنا و دلنشین برای ایرانیان نیایش داریوش بزرگ هخامنشی است که او این نیایش آرمانی رابرای نیک روزی مردمان و میهنش ایران زمین بیان داشته است.
خداوند این سرزمین را از دشمن، دروغ وخشکسالی دور نگاه دارد”

دکتر حسین ارجمند


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۹۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 16 دی 1399 - 10:08 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سیاست ، دیانت نمیشناسد
تمام

رنجبر بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 16 دی 1399 - 11:50 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام و درود
اقای دکتر دروغ الفبای سیاست هست و متاسفانه در استان ما نه تنها الفبا نیست بلکه جزء آزمون های آغازین گرفتن پست و مقام هم به شمار می رود.
البته استثناهایی نیز داریم که بسیار انگشت شمارند.

حکمت این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 17 دی 1399 - 7:47 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

یاد نظریه نیکولو ماکیاولی افتادم که معتقد هست ، که دولت تنها موجود قانونی است که مستحق قانون گذاری و اجرای قانون است؛ و به استناد همین قانون رابطه خود با فرد را هماهنگ و تنظیم می‌کند. به نظر او دولت موفق، دولتی است که فکر کند بر جنگلی حاکم است که هر کس از زور و حیله بیشتری برخوردار باشد پیروز می‌شود. از نظر وی دولت میل به گسترش و توسعه طلبی دارد، بنابراین برای رسیدن به هدف نمی‌تواند متعهد به اخلاق، دین، انسانیت و
قوانین بین‌المللی باشد.

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 17 دی 1399 - 6:14 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ما که از استاندارها چه بومی و روستایی و غیر بومی و ابرکوهی خیری ندیدیم یکی در مقابل تجاوز به مرزهامون و بخاطر تابش خاتمی سکوت کرد و دیکری یگان ویژه اورد و شد سردار مدافع حرم

You cannot copy content of this page