قدر بزرگان خود را بدانیم

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
2 دیدگاه
چهارشنبه - 15 فوریه 2012

در قطار به سمت تهران حرکت می کردم ساعت 1 بامداد مجبور شدم  کوپه ام را عوض کنم .از رستوران که می گذشتم  تعدادی زن و مرد را دیدیم که در سالن نشسته و به آواز یک مرد مسن که اتفاقا شعر وحشی بافقی را می خواند گوش می دادند و بعد از اتمام هر شعر او را تشویق می کردند. معلوم بود که از یک گروه هستند . من هم ناخوآگاه نشستم. از خانمی که مسؤل روابط عمومی گروه بود سوالاتی پرسیدم و متوجه شدم این گروه کارشان  جمع آوری و ترمیم نسخ خطی قدیمی است و با توجه به وضعیت کارشان به نقاط  مختلف کشور مسافرت می کنند  . مردی که شعر می خواند رئیس گروه بود. جلو رفتم و از او تشکر کردم و خودم را همشهری وحشی بافقی معرفی کردم . بسیار خوشحال شد و من را به حاضرین معرفی کرد . و سپس گفت اتفاقا  دیروز برای بازدید  خانه وحشی بافقی با بافق رفته بودیم . و شروع کرد به تعریف از این شاعر پرآوازه شهرما یعنی وحشی بافقی .آنچنان از این شاعر و خانه اش تعریف کرد که من در بین این جمع بر خود بالیدم که همشهری این شاعر دلسوخته هستم. پاسی از شب گذشته بود و باید برای استراحت به کوپه هایمان  می رفتم. چرا که فردا روز کار بود.   

آن شب خوابم نمی برد و به حرفهای جالب و تعریف و تمجیدهای این پیرمرد از شاعر شهرم فکر می کردم . به اینکه شهر ما به جز معادن سنگ چه معدنهای انسانی از گذشته و حال دارد که با اندکی سرمایه گذاری روی آنها در معرفی و شناساندن چه تحول فرهنگی و حتی اقتصادی که نمی توان در بافق ایجاد کرد .آنچه که برایم جالب بود و غیر قابل هضم ،اینکه دیگران بیشتر از خود ما قدر بزرگان ما را می دانند و جالبتر اینکه مدت زیادی است متولیان فرهنگ شهر و  استانمان برنامه برگزاری کنگره ای برای این شاعر دارند. اما مثل اینکه نه حالش را دارند و نه دلسوزی برای برگزاری، شاید هم کارهایی شده اما ما در جریان نیستیم خوب است مسؤل اداره ارشاد شهرمان روند فعالیتی که در این خصوص انجام شده را به اطلاع مردم برساند.

عباس یزدانی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۹۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
http://vahshibafghi.blogfa.com/ این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 15 فوریه 2012 - 7:37 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

درود بر شما
عالی بود عباس جان
افسوس که در این شهر یک مجسمه از وحشی بافقی نداریم
اگه از یه بافقی در شهر دیگه ای سوالاتی در مورد شاعر شهرشون بپرسن شاید اطلاعات کافی نداشته باشد

ع-ک این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 25 فوریه 2012 - 5:43 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

به نظرم اگه پسوند فامیلی وحشی بافقی این نبود (یعنی پسوند بافقی نداشت) بعضی ها حتی نمی دونستند که این شاعر بزرگ همشهری اونا بوده !!!!!!!!!!!!!