بدون محدودیت تا چه حد؟!!

دسته: با هنرمندان , فرهنگی، هنری، مذهبی , مقالات
بدون دیدگاه
چهارشنبه - 25 فروردین 1400

تجلیل از مقام هنرمندان، این خالقان احساس، امری است ستودنی و شایسته تقدیر، بالاخص هنرمندانی که در شرایط کرونا، جان خود را به خطر انداخته تا بگویند هنوز عشق و امید زنده است و هنوز زندگی جریان دارد، چراکه تنها هنرمندان هستند که با خلق آثارشان به احساسات و هوش انسانی، زیبایی را هدیه می دهند.

(در زبان فارسی میانه، هنر به معنای انسان کامل و فرزانه قلمداد می‌شود که در آینده مفصل به آن خواهیم پرداخت.)

کلام را کوتاه و بسیار خودمانی و صادقانه صحبت کنیم.
هر ساله در روزی که به نام هنر است، به دعوت مسئولین، هنرمندان گرد هم می‌آیند و اگر چه بر صدر نمی نشینند اما اندکی قدر می‌بینند.
هنر، یک روز نیست، یک جریان است که منحصر به برهه زمانی خاصی نیست.می خواهیم بگویم که این بزرگداشت ها، تجلیل ها و قول و قرار ها را سال ها است که دیده ایم و احساس می‌کنیم اکنون زمان عمل به آن فرا رسیده است. به عبارتی (به عمل کار برآید به سخنرانی نیست.)
مسئولین محترم! حالا خبر بزرگداشت روز هنر را که برگزار کردید، منتشر شد و جزء رزومه شما حساب گردید، لطفاً به گفته های خود پایبند باشید.
جناب فرماندار محترم!ضمن تشکر بابت دعوت به همکاری هنرمندان در فعالیتهای شهر از جمله:(دیوار نویسی،نقاشی دیواری و طراحی میدان ورودی شهر )و همچنین پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به هنرمندان، که البته هنوز در مرحله پیشنهاد و پیش طرح می باشد و همت بلند هنرمندان را می‌طلبد، لطفاً بفرمایید حمایت و مساعدت های بدون محدودیت شما تا چه حد ادامه خواهد داشت؟ اصلاً منظور شما از بدون محدودیت چیست؟
راستی جنابعالی نشاط، شادابی و امید اجتماعی را چه تعبیر می کنید؟
تا به حال پیش آمده است که شما و دیگر مسئولین محترم، بدون دعوت های مکرر، در یکی از رویدادهای فرهنگی-هنری بافق، حضور پیدا کنید و اینگونه موجب امید اجتماعی، نه، امید و انگیزه به یک گروه یا حتی یک فرد باشید؟!
جناب شهردار بزرگوار! از اینکه در راستای اشاعه فرهنگ و هنر، تا به حال گام های ارزشمندی از جمله:(افتتاح فاز اول و شروع فاز دوم خانه فرهنگ، احداث باغ ایرانی و برگزاری انواع برنامه‌های فرهنگی-هنری)برداشتید، تشکر می‌کنیم اما لطفاً بفرمایید، منظور شما از بهره‌برداری خانه فرهنگ چیست؟! بله، اتاق های موجود به نام انجمن های متفاوت مزین شده است، اما کدام یک از هنرمندان در آنجا فعالیت خود را ارائه کرده اند؟!

ادامه سوالات بماند برای نوشته‌های بعدی، اما طبق ادعایی که منباب ارائه راهکارهای مناسب داشتیم، باید اولین قدم و راهکار موثر، برای تحقق وعده های مسئولین، پویایی بیش از پیش انجمن ها و رخداد فعالیت‌های فاخر هنری را ایجاد کارگروه تخصصی فرهنگی-هنری عنوان کرد که این مهم دستان پر تلاش رئیس محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی را می بوسد و دیگر چگونگی آن بر عهده صلاحدید ایشان است.

از هر کرانه تیر دعا کرده ام روان
باشد کز آن میانه یکی کارگر شود…

#خورشید_خاموش

@khorshidkhamoosh


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۵۷
برچسب ها:

You cannot copy content of this page