سارقان رسانه ای

دسته: مقالات
۳ دیدگاه
یکشنبه - 2 خرداد 1400

IMG_۲۰۲۱۰۵۲۳_۱۹۵۲۱۱

یکی از  محاسن دنیای قدیم شجاعت و شهامت بود که اصطلاحا به مردی و مردانگی شهره شده است.

یلان و پهلوانان رو در روی یکدیگر می ایستادند و مردانه می جنگیدند. برای هیچ پهلوانی افتخار نبود که کسی را از پشت بزند. حتی وقتی جنگ بین دو نفر مغلوبه می شد، هیچکس از افراد دو سپاه، بخود اجازه نمی دادند که در درگیری تن به تن دو پهلوان، دخالت کنند. اما اکنون تا دلتان بخواهد، نامردی و نامردانگی فراوان شده است.

در آغاز ورودم به کار مطبوعات و رسانه، همه ی دوستان همراه و هم قلم سفارش داشتند که باید رسم و آئین این شغل را بجای آوری. و آن شفاف بودن در نوشته ها و گفته ها است.

مدتی است عده ای که درس ناخوانده، ملا شده اند و لباس میش پوشیده و در رسته دروغ پردازان و شایعه سازان درآمده اند، صبح تا شام، در پوستین خلق می افتند و فتنه می سازند و در آتش آن می دمند.

البته بر اهل معنا، پوشیده نیست که قصد آنان از اینگونه کارهای سخیف چیست. چون خوشبختانه ما بافقی ها، همه همدیگر را می شناسیم و اگر کسی بگوید ف ما تا فرحزادش را می خوانیم و برمی گردیم.

ادبیات این جماعت بسیار زشت و زننده و تند و توهین آمیز است. به اسم آبادی و آبادانی، ویران می کنند. دم از مدیر بومی می زنند اما علم مخالفت با نماینده مردم در مجلس و مدیر عامل بومی شرکت سنگ آهن را برداشته اند. آنچنان کور و کر شده اند که حرف هیچ خیر خواهی در گوش جانشان فرو نمی نشیند.

البته مخالف نظر بودن و با علم و آگاهی مخالفت کردن جزو ارزشمندترین کارها در رسانه است. اما بشرط آنکه حلقومی که از آن فریاد بر میآوری، مشخص و معلوم باشد.

اینکه مخفیانه فیلم بگیری، اینکه به یکی از زحمت کش ترین عکاسان بافقی تهمت بزنی، و او را تحقیر و تخریب بکنی چه شرف و شرافتی دارد؟!

دزدانه نوشتن و پشت دیگران مخفی شدن و مچگیری بجای دست گیری از مردم و اربابان رجوع، در شان همانهاست که مدعی هستند می خواهند در سایت و پیچ اینستاگرام خود، با زدن نماینده مجلس و مدیر عامل سنگ آهن ، بافق را نجات دهند.

جالب اینجاست که در گذشته هم عده ای دیگر با همین روش، دل مدیران تلاشگر سنگ آهن و دانشگاه آزاد اسلامی بافق که اتفاقا هر دو هم بافقی و بومی بودند را شکستند و وسایل برکناری آنان را خائنانه فراهم کردند و ضربه سختی به توسعه بافق زدند.

اکنون نیز باز همین بازی شروع شده است و عجیب است که بیست سال گذشته و دریغ از ذره ای عبرت از تاریخ.

من البته در مقام و جایگاهی نیستم که بخواهم دیگران را نصیحت کنم ولی از زبان آن مرد بزرگ و یگانه ی تاریخ، خدمت این عزیزان که دارند نعل وارونه می زنند، عرض می کنم: یا اشباه الرجال ولا رجال.

پشت دیگران مخفی نشوید، مخفیانه فیلم نگیرید. به اسم همسر و شورای سردبیری، سایت داری نکنید. به پیشگامان عرصه خبر و اطلاع رسانی، ناجوانمردانه نتازید. به دروغ بومی، بومی نکنید درحالیکه دانسته یا ندانسته میدانید که تخریب گر شده اید.

میدان باز است و فضا فراوان. لازم نیست دزدانه بیایید و دولاپا در بروید.
ما اینجا نشسته و منتظر شما هستیم. حرف حساب اگر هست و دارید، بسم الله.

و اما سخنی کوتاه هم با کارگران عزیز و تلاشگری که بازوی پرتوان مدیران برای اجرا و ایجاد طرح های عمرانی و سازندگی هستند و ساختن پروژه ها بدون همراهی و همکاری آنان میسر نمی شود، دارم.
و انکه آگاه و هوشیار باشند که در کشاکش سختی ها و فراز و نشیب های زندگی، صبوری و بردباری خویش را از دست ندهند و آنچه را که برای خود نمی پسندند برای دیگران هم نپسندند.

گرفتن فیلم و صوت بدون اجازه و هماهنگی با طرف مقابل و ورود به محیط های اداری و کاری با هدف جمع آوری مستندات و شواهد در ردیف اعمال مجرمانه ایی است که قانون فضای مجازی آن را ممنوع نموده است و نباید برای رسیدن به خواسته های معقول و منطقی از روشها و آلات غیر عاقلانه استفاده نمود.

احمد برزگری بافقی
دبیر اجتماعی سایت بافق فردا
عضو انجمن اهل قلم شهرستان بافق


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۰۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 2 خرداد 1400 - 11:04 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.کار اشتباهی مرتکب شدن عواقبی دارد و بالاخره گیر میفتن کار پنهانی کردن هنر نیست آبروی کسی رو ببری.انشاالله از کارشون پشیمون بشن و دیگه تکرار نکنن

شهروند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 3 خرداد 1400 - 10:32 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام داش احمد به نظر من به همان دلایلی که گفتی بزدلانه در پشت…. قایم شده اند و هر کسی که کاری ولو اندک برای آبادانی کشور و شهرش میکند پاپوش و توهین و افتراءمیزنند و افتخارشان این است که دارند برای بافق خدمت میکنند در صورتی که قلم حرمت دارد و نوشتن کار ادم حسابیه نه هر کس و ناکسی .
گدشت زمان ثابت خواهد کرد خائن کیست و خادم کیست.

مهدی رضایی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 17 خرداد 1400 - 10:31 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ن والقلم و ما یسطرون.
باسپاس فراوان.

You cannot copy content of this page