چند خبر از مجتمع فلات مرکزی بافق

دسته: عمومی
۱۹ دیدگاه
چهارشنبه - ۲ تیر ۱۴۰۰

خبرهای رسیده به «بافق فردا » حاکی از آن است که صبح یکشنبه مهمترین پست مجتمع فلات مرکزی قسمت یک نیروی غیربومی شده است.

این خبر می افزاید در ادامه بی توجهی به نیروهای بومی و منطقه، این بار اثرگذارترین پست فلات مرکزی به یک غیربومی داده شده و این شائبه به خاطر قرابت این نیروی غیربومی با یکی از مدیران این مجتمع بوجود آمده است و برخی معتقدند این انتصاب وضعیت خوراک صنایع جوارمعدنی شهرستان را بیش از پیش بدتر خواهد کرد چرا که شنیده می شود برخی در این مجتمع در عمل و رفتار مخالف بازگشت آنومالی ها به شرکت سنگ آهن مرکزی بوده و هستند تا جایگاه خود را از دست ندهند.
همچنین گفته می شود در ایام نوروز چند نفر از پرسنل این مجتمع به یک شرکت دیگر منتقل شده اند که اگر مسئولیت مسولین شهرستان نبود این کارگران وضعیتی نامشخص داشتند.
گفته هایی بین کارگران این مجتمع شنیده می شود که در این روزها  جای خالی مهندس اسلامی و کمک های منطقه ای او به شهرستان که در زمان مدیر جدید قطع شده بیش از پیش ملموس است.
در همین زمینه برخی از کارگرها انتقادات جدی به صباغیان نماینده مردم بافق در مجلس وارد می دانند که در انتصاب و حمایت از برخی مدیران بی گدار به آب زده و بایستی در این حمایت ها، خود و دیگر مسولین شهرستان بیش از این دقت می کردند که اینگونه انتصابها به نام بافق و به کام بی عدالتی رقم نخورد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۸۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
کارگر فلات مرکزی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

هدف شما از این مطلب تخریب مدیر بومی و محبوب کارگران مهندس رحیمی است که با آمدنش و اجرای عدالت سفره بعضی ها جمع شده و الان به ضررشون شده باید با این اراجیف مهندس را تخریب کنند.
کمک های منطقه ای مهندس اسلامی؟؟؟ ایشون خیرش به ما که چندین ساله داریم کار می کنیم نرسید چه برسه به منطقه…

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام خدمت بافق فردا
واقعا این خبرها رو کی به شما میده وهدفش چیه؟
اولا این غیربومی هم تحصیلاتشو بافق گذرونده هم بیش از ۱۲ ساله کارمند فلات مرکزیه. ثانیا مگه بهتراز اون در مجموعه فلات شخص دیگری هم بوده؟ اگه مدیری مثل مدیر قبلی از بیرون از منطقه میومد بهتربود؟ ثالثا این مدبران جزء کی باشن که برای خوراک جوار معدنی تصمیم بگیرن. شرکت تهیه تولید و سازمان توسعه تصمیم گیرنده اند.
خواهشا بذارین یه مدتی از مدیریت مهندس رحیمی بگذره بعد در موردش نظر بدین. الان با این خبرهای دشمن شاد کن بجای اینکه مدیر بومی مجتمع فکرشو بذاره برای پیشرفت وتوسعه باید مواظب شما رسانه باشه که درمورد کوچکترین حرکتش هم زبان تند انتقاد را انتخاب می کنین.
درسالی که به نام مانع زدایی نام گذاری شده چه خوبه بافق فرداهم سعی کنه موانع پیش روی یک مدیر بومی را برداره نه اینکه… خواهشا
ازمهندس اسلامی وکمکهاش گفتین یادتون باشه که درزمان ایشون آنومالیها و پرسنلی که دم از حمایت اونها میزنین به شرکت های خصوصی واگذارشده. بقیه کارهاشون بماند…

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

وقتی دار ودسته آقای … به مهندس اسلامی اتهام میبندند تا آقای امیر… یا میر… مدیر بشن وضع بهتر نمیشه

کارگر فلات 2 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰ - ۳:۴۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام.
شمایی که تا الان سنگ مدیر بودن بومی فلات رو به سینه میزنید.این هم مدیر بومی که گزاشتند.بزارید ی چند وقت از حکم مدیریتشون بگذره بعد شروع کید به تخریب.ادم نمیدونه کدوم حرفتونو باور کنه اینکه از ی طرف میخواید مدیر بومی باشه حالا هم که مدیر بومی شده دارید تخریب میکنید. افتاب پرست هم به این سرعت رنگ عوض نمیکنه که شما رنگ عوض میکنید.
شمایی که میگی پست مهم فلات دادند به یک غیر بومی.تو ی بومی پیدا کن که هرروز تو این جاده خاکی بیاد.همین بومی ها تا میفهمند جاه خاکی هست و باید دوساعت تو راه باشند ۴تا فهش به ما که اونجا هستیم میدند و میرند اونوقت توقع داری که بیان اینجا سر کار.همین نیروی غیر بومی که قصد خراب کردنشو دارید خیلی از نیروهای بومی ارزشش بیشتر هست اینقدر که هوای نیروهای بومی رو داشته.هیچ کس دیگه ای نداشته.

محسن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰ - ۶:۴۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام
این که هر تصمیمی در فلات گرفته میشه از بعد منفی بهش نگاه کنیم جالب نیست!
بنظرم اول که باید صبر کرد و عملکرد مدیر مجتمع و نیز مدیرانی که منصوب میکنه رو دید و بعد قضاوت کرد،
دوم درحال حاضر مدیری بهتر از همون غیر بومی که انگشت قضاوت به سمتش رفته حداقل داخل مجتمع نداریم،
سوم‌ اگر مبنا برا اینجور قضاوت کردن باشه که مدیر مجتمع هیچ حرکتی نمیتونه بکنه چون هرجور تصمیم بگیره بالاخره مخالف هم داره!
پس چه بهتر صبر کنیم و قضاوت رو بذاریم به عهده مرور زمان…

رنجبر بافقی ب این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰ - ۷:۱۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
اولا این نیرویی که شما میفرمایید غیر بومی یکی از بهترین وکاربلدترین ولایق ترین مهندسین این معدن می باشد .وغیر بومی را باید به بافقی هایی گفت که با وجود اینکه اصالتن بافقی هستند ودر همین معدن کار میکنند زندگیشون را بردن یزد وهر روز صبح میان معدن وبعد از ظهر برمیگردن یزد
ومهندسی که شما میگین غیر بومی از زمانی که معدن دارای جاده های بسیار خاکی وناهموار بود وباید همه میرفتن چاهگز اینجا بودن وایستادن تا این معدن شد معدنی که الان میبینید پس لطفا الکی قضاوت نکنید

رنجبر بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰ - ۸:۳۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام آقای مهندس … حدود ۱۸ سال هست توبافق زندگی میکنن وانسان بااخلاق خشررو وپاکدستی هستن به نظر من لایق این جایگاه هستن

رنجبر بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰ - ۸:۳۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام خدمت همشهریان عزیز.
خدمت شما عارضم که جناب مهندس رحیمی یک مدیر توانمند وپاکدست هستند که احتمالا بعضی از دوستان نتونستند که بخور بخور راه بیندازند، برای همین دارن براشون جو درست میکنن

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۳ تیر ۱۴۰۰ - ۷:۳۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
من اصلا در مورد تصمیم آقای رحیمی نمیخوام بحث کنم که درست تصمیم گرفته یا نه یا اینکه مدیر شدن ایشون به تلاش صباغیان بوده یا نه یا اصلا درست انتخاب شده یا نه اما این اعتراض به آقای نماینده وارده چون خود ایشان ادعا میکرد که در انتصابات هیچ دخالتی نمی کنم اما جزء بیشترین مداخله کنندگان در بافق هست و گاها برای پست دادن به افراد مد نظرش از هیچ کوششی دریغ نمی کنه ،ضمن اینکه رشد نیرو های بومی باید مد نظر قرار بگیره ، خیلیها تو بافق مدیر شدند اشتباهات زیادی هم داشته اند و با کوله باری از تجربه رفتند شهر دیگری و خدمت می کنند .

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۳ تیر ۱۴۰۰ - ۷:۳۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعا نظرم به بافق فردا و خبرای آبکیش عوض شد متاسفم براتون که هرکه هر چرندی میگه شما نشر میدید
این پست که شما میگید اصلا در خصوص خوراک صنایع جوار معدنی تصمیم گیرنده نیست در ضمن قبلا هم دو تا مدیر غیر بومی داشته چرا سکوت کرده بودید در حال حاضر مهندس رحیمی شایسته ترین فرد در این زمینه که جزء قدیمی ترین پرسنل مجتمع هست را انتخاب کردند
در خصوص کارگران که گفتید، در زمان مدیران قبلی تصمیم گیری شده بود که با همت مهندس رحیمی و همراهی جناب فرماندار و صباغیان این مشکل حل شد
حالا میفهمم چرا رئیس اکثر ادارات بافق غیر بومی هست…

علی محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بدبختی ما بافقیها اینه که سطح فکریمان پائینه فکر میکنیم اگر یک غریبه مدیر بشه نمیتونه برای بافق کاربکنه حتما آقای صباغیان باید مدیر تعیین کنه …آقای صباغیان به فکر وظایفش باشه بهتره تا اینکه در انتصابات دخالت کنه در این ۶ سال جز مسایل حاشیه ای چه کار مفیدی برای بافق کرده

مهندس چغارت این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

تشکر از سایت بافق فردا که نشان داد منصف است و رسانه مصادره ای نیست.
کارمندان فلات هم منصف باشید تنها معدن تهیه و تولید که نیرو واگذار نکرده فلات هست که به خاطر مسولین شهرستان می باشد و مجموعه معادن فلات باید حق چغارت رو بجا بیاورند.
مردم بافق عملکرد آقای رحیمی در دانشگاه و راه آهن بافق رو خوب می دونند و خودشون باید قضاوت کنند پسندیده است ارتباط مسولین بافق و تهران توسط مدیر فلات بهتر بشه و این شهر بسیار مدیران کارآزموده و کاربلد معدنی جهت مدیریت فلات و مدیر معدنی داشت که آقایونی که سنگ غیر بومی رو به سینه زدند منطقی در پس گفته خود نداشتند.
به نظر می بایست از مدیران بافقی به خاطر حمایت از کارگران کمال تشکر را کرد مخصوصا کارمندان غیربومی که الان هر جای ایران بودند واگذار شده بودند با مزایای یک سوم نه اینکه به خاطر تقلیل نیروهای معادن تهیه و تولید به زیر ۵ درصد و به تبع امکان افزایش دوبرابری مزایا الان خیلی خوش به حالشون بشه و اگر واگذاری آنومالی ها را که به ناحق به مسولین فلات در بافق غیرمرتبط دانستید که دم خروس آن از عدم موضع گیری مناسب مدیر، مدیر حراست و مدیر معدنی و عدم ملاقات ایشان با مهندس فلاح دانست به نحوی که گزارشات و شکایات سنگ آهن کاملا توسط تیم فلات به نادرست کم اثر می شود چه طور در عدم واگذاری نیرو و افزایش حقوق که صد در صد مجموعه مدیریت فلات بی اثر است صد در صد مرتبط می دانید.
ای کاش همه منصف بودیم و مهندس رحیمی بهتر عمل می کردند.

حاجی رجب این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۴ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام. مدیر فلات کارش خوبه بعضی هام اگر دارن میسوزن برن بمیرن. وانتصاب مدیر امور معادن هم بسیار عالی است زمانی که هیچ کدوم از بافقی ها چاه گز نمیومدن این بنده خدا ۱۰ سال فقط جاده خاکی چاه گز میرفت میومد. دیگه هم نگید غیربومی است ایشان بسیار فرد خوب ودلسوز می باشد. خواهشا کمتر درمورد فلات زر بزن تا پیدات نکردم.

محمدرضا دهقانزاده-کارشناس در چغارت این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۵ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بنام خدا-از سایت وزین بافق توقع میرود نظرات مخالفان این انتصاب را نشر دهد.بنده سعی میکنم با رعایت انصاف تحلیل کنم:۱- اگر بحث رفتن به چاهگز در ده سال است و این ملاک انتصاب است پس چرا قبل تر اقای مولوی کرمانی نامی را اوردند و کار را اماده دستش دادند و این شد برایش سکوی پرتاب و همین اقای رحیمی مدیر برایش حکم زد کما اینکه در همین معدن خیلی از مهندسین بومی زحمتها کشیدند-۲-واحد امور معدن فلات در تصاحب غیر بومیان است.۳-یکی دوستان گفت ایشان بافق مانده و از خیلی از بافقی ها که صبح میایند سرکار و عصر برمیگردند یزد بومی تر است در جواب این دوست عارضم ای دوست ایشان که الان برایش حکم زدند سالها خانه ای در بافق اجاره کرده و سنگی روی سنگ در بافق نگذاشته ……۴-گفتند ایشان مانده و زحمت کشیده و فلات به اینجا رسیده. سوال میکنم ایشان قبل تر رییس میشدوان بوده. ایا معدن میشدوان را دیده اید؟ فلات به کجا رسیده؟ استخراح معدن میشدوان را دیده اید؟ انها که مهندس معدن هستند دیده اند که فاجعه استخراجی در چاهگز و میشدوان به بار امده و بیت المال نابود شده.اقای رحیمی مثل مدیر اسبق از ترس توانایی های بومی ها به انها میدان نمی دهد و این را صباغیان باید پاسخگو باشد.ایشان خانه اش در شمال و تهران است و بعد از بازنشستگی از اینجا میرود ….اقای رحیمی به خودت بیا.نگذار از پشت پرده ها بگویم که الله اعلم است و ستارالعیوب

کاظم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۵ تیر ۱۴۰۰ - ۹:۴۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
بهترین کادر مدیریتی الان در فلات تشکیل شده خواهشا با این حرفها مدبر مجتمع را دلسرد نکنید ما جز خوبی از مدیر غیر بومی که میگین چیزی ندیدیم خواهشا بدون فکر نظر ندین

Mohsen.p این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
واقعاً دوستان فکر میکنم آقای رحیمی قرار ۱۰ سال مدیر باشه که اینجوری نظر میدن. دوست عزیز ایشون مدیر جوان تحصیل کرده و خوش فکریه. دوستان بیشتر مغرضانه نظر دادن تا بی طرفی. زمان میخواد تا معلوم بشه چه توانایی های می تواند داشته باشد. در کل مجموع تهیه و تولید مجموعه ای از اول غیر بومی و خط مشی از تهران داشته و به تازگی داره بومی سازی میشه.

امید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۷ تیر ۱۴۰۰ - ۲:۳۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای (مثلا”) محمدرضا دهقانزاده (مثلا”) کارشناس در چغارت..
اولا تا اشرافیت کامل رو یه موضوع ندارید نظر هم ندهید مگر اون که خدای نخواسته غرضی داشته باشید..رعایت حق الناس رو بکنید … دوما هدف استفاده از تجربه افراد هست ملاک بومی و غیربومی نیست تو سطح شهر مدیران غیربومی فراوون هستن حکم آقای مولوی کرمانی توسط اسلامی زده شده نه رحیمی و بعد اینکه همین مدیر یا مدیران جدید هم توسط تهیه و تولید منتخب میشن و رحیمی یا امثال رحیمی اختیار تام ندارن….سوما اکثر مدیران یا کارشناسان فلات بومی هستن چهارما” تو بافق غیربومی های زیادی هستن که تو بافق هیچ سنگی روی سنگ نگذاشتن البته خیلی از بومی های خودمون هم همین شکل یه کم به دور و بر خودتون تو چغارت نگاه کنید البته اگه چغارتی باشین و بعد اینکه این مدیر جدید قبلا مسئول مستقیم کنترل کیفیت و نیز نماینده مدیر ( ۳ تا مدیر ) تو فلات بودن..اینکه میگید آقای رحیمی از ترس بومی به خاطر توانایی ها ، شما که خیلی وارد هستید چندتا نمونه نام ببرید ببینم کیا میتونستن تو این پست قرار بگیرن که نشدن؟؟؟ من از مدیر سایت بافق فردا میخام این کامنت رو رو سایتشون قرار بدن و منتظر جواب جنابعالی هم هستم …

Mojtaba Dehghan این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۸ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

درود فراوان
مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی یکی از مجموعه های مهم و استراتژیکی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران میباشد.
لذا از همکارها و دوستان خواهشمندیم در راستای پیشرفت این مجموعه از حواشی،تخریب و ترور شخصیتی پرهیز کنند.
یک نکته قابل تأمل میباشد که بحث بومی یا غیر بومی خیلی بیش از حد متعارف داخل مجتمع جولان میدهد،و خیلی حساسش کردند.
و هر اتفاق یا تغییرات که رخ میدهد،مسئله بومی یا غیر بومی را عنوان و مطرح میکنند.در حالیکه همه ما ایرانی و از آن یک خاک و ملیت هستیم،و در کنار هم برای رسیدن به اهداف مطلوب مجتمع باید به فعالیت خود ادامه دهیم.
و اصل (بومی و غیر بومی) زمانی اجرائی میشود که در شهرستان بافق نسبت به ظرفیت های نیروی انسانی و مهارت ها و پتانسیل های موجود به صورت دقیق و تخصصی مورد کارشناسی قرار دهیم ،و پس از بررسی های انجام شده اولویت با مدیر بومی باشد.و عکس آن در صورت کمبود نیروی متخصص و مدبر ، مدیر غیر بومی ملاک انتخاب میباشد.
حی الحال با توجه به شناخت و توانائی های جناب مهندس رحیمی و شکل گیری اتحاد ،هم دلی و انگیزه بین مدیران و پرسنل مجتمع در آینده نزدیک بصورت اتوماتیک وار همه مسائل درون مجتمع به نحو أحسن و مطلوب مدیریت می گردد،و مطمئنیم مهندس رحیمی در این امر موفق می باشد.
و با نقد و انتقاد سازنده و مثبت از مدیران و مسئولین شهرستان حمایت کنیم ،که مشکلات آن مجموعه کمتر شود و به رویکرد خود و رسیدن به اهداف بلند مدت در راستای پیشرفت ،تمرکز و دل گرمی بیشتر و مضاعف داشته باشند.
به امید روزی که در شهرستان بین همه مسئولین و مردم یک اتحاد واقعی شکل گیرد.

حمیدرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۰ - ۹:۵۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مشکل اصل بافق ینه که به قول معروف ریسمان به دست ادم ناشی افتاده
بافق فردای عزیز وقتی سواد رسانه ای نداری خواهشا جمع کن برو دنبال کارت
مطلبی که درج کردید ۱۰۰درصد از روی کینه ورزی و توطئه جویانه هست و هیچ وقت ثبات فکری و منطقی از شما ندیدیم .شما پیرو همون اقای … که مردم رو سال ۹۰ جلو انداخت تا کتک بخورن و خودش پشت همه قایم شد تا به اهدافش برسه (که الحمدالله هر روز خدا بیش تر از قبل رسواش میکنه )هستید و خودتون رو در لباس بافق دوستی پنهان کردید .
حال و احوال فلات بسیار خوب و راه درست را در حال پیمودنه و هردو عزیزی که نسبت بهشون اینگونه جبهه گرفتید بسیار کارآمد ،تحصیل کرده و با تجربه هستند و دقیقا همین آقای مهندس …. اگر بی خود و بی جهت یکی دو سال پیش بخاطر منافع طلبی های بالادستی ها از سمت رئیس کنترل کیفی برکنار نمیشدن امروز چندمین سالگرد انتصابشون به تصدی پست مدیر امور معادن بود نه اینکه تازه بخوان انتصابشون کنن.
راستی بافق فردای عزیز چرا رگ دلسوزیتون موقع انتصاب اقای … به عضویت هیئت اجرایی فلات که معلوم نشد از کجا آب خورده بود و ایشون رو چه فلات باد نکرد و در مورد انتصاب های بوداری همچون این انتصاب جبهه نگرفتید .البته شاید فرصت نکردید چون سریعا مسببین به انتصاب غلط خود پی بردند و حکم در نطفه خفه شد.
بافق اباد در گرو داشتن رسانه ای باسواد،منصف و درکی آگاه هست پس خواهشا جهت هموار شدن راه ابادی شهر ریسمان را به اهلش بسپارید و جمع کنید دکان منفعت طلبانه تان را.