شهروندان گوشت قربانی را ۲۴ ساعت در یخچال نگهداری کنند

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
یکشنبه - 27 تیر 1400

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان از اجرای طرح نظارت بهداشتی و شرعی دام‌های قربانی در روز عید قربان خبر داد و افزود: در راستای حفظ حقوق شهروندان و رعایت الزامات بهداشتی در جهت تضمبن سلامت غذایی همشهریان محترم، طرح ساماندهی کشتار در مناسبت‌های مذهبی با همکاری شهرداری شهرستان، ۲ بار در سال در روزهای عید قربان، تاسوعا و عاشورا برگزار می‌شود.
فرزانه سالاری با اشاره به ممنوعیت کشتار دام در معابر و منازل اظهار داشت: با توجه به نزدیکی عید قربان و اجرای سنت حسنه ذبح نذورات در این روز، طبق هماهنگی‌های انجام‌شده با مسئولین ذیربط در شهرداری شهرستان، کشتارگاه در روز عید قربان دایر است و بازرسان بهداشتی و ناظران شرعی با حضور در کشتارگاه‌ خدمات‎رسانی لازم را به عموم مردم انجام خواهند داد تا با این روش از آلودگی معابر با خون و ضایعات لاشه دامی پیشگیری شود.
سالاری تصریح کرد: در این ایام، اولویت با ذبح دام‌های قربانی و نذورات مردم در کشتارگاه است و با همکاری شهرداری شهرستان، ضمن انجام ذبح رایگان، مطابق با روزهای قبل تمهیداتی ازجمله فراهم نمودن خودروی سردخانه دار جهت حمل گوشت در نظر گرفته‌شده است.
این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به ممنوعیت کشتار دام در معابر و منازل به دلیل آلودگی‌های زیست‌ محیطی و جلوگیری از شیوع بیماری‌های مشترک بین انسان و دام توصیه اکید می‌شود در همه ایام سال ذبح دام در کشتارگاه انجام شود تا پروسه پیش سرد گذاری گوشت انجام گیرد. شایان ذکر است بدلیل عدم پیش سرد گذاری گوشت در روز عید قربان، همشهریان عزیز در صورت دریافت گوشت قربانی آن را به مدت ۲۴ ساعت قبل از مصرف، در یخچال نگهداری کنند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۹
برچسب ها:

You cannot copy content of this page