چرا باید حتما واکسن کرونا بزنیم؟

دسته: علمی - پزشکی
۲ دیدگاه
یکشنبه - 24 مرداد 1400

منطقی‌ترین کار برای همه افراد این است که به محض اینکه واکسن در دسترس‌شان قرار گرفت، آن را تزریق کنند. ریسک ناشی از تزریق واکسن که از آن صحبت می‌شود، ریسک بسیار پایینی است و مانند ریسکی است که افراد در زندگی روزمره با آن مواجهند. به هر حال رانندگی معمولی هم در یک جاده ریسک دارد، اما اینطور نیست که افراد بگویند از آنجایی که رانندگی ریسک دارد، ما سفر نمی‌رویم. بنابراین از نظر سازمان‌های تاییدکننده که اجازه توزیع عمومی واکسن‌ها را در کشور می‌دهند، ریسک تزریق واکسن کرونا، ریسک حداقلی و قابل قبول است و بر همین اساس اجازه دادند که این واکسن وارد سیستم دارویی کشور شود.باید توجه کرد که تنها راه پایان این پاندمی(همه گیری جهانی) و نجات جان بسیاری از انسان‌ها تزریق واکسن است. گرچه که ممکن است که هر واکسنی ریسک هم داشته باشد، اما این ریسک بسیار بسیار کم است تا حدی که قابل چشم‌پوشی است.موضوع ترس از واکسن یک پدیده جهانی است و یکی از نکات مثبت ما این بوده که در ایران کمتر با این پدیده جهانی مواجه بودیم. بر همین اساس هم در ایران موفق شدیم بیماری‌هایی مانند فلج اطفال را ریشه‌کن کنیم. در حال حاضر می‌بینیم که ابتلا به بیماری فلج اطفال در بین ایرانیان اتفاق نمی‌افتد که به دلیل اجرای برنامه‌های واکسیناسیون است. این در حالی است که در دوره‌ای در کشور فلج اطفال بیماری مهمی به شمار می‌رفت.
بنابراین پیشنهاد ما این است که مردم به شایعات موجود در جامعه توجه نکنند و به نظام سلامت و وزارت بهداشت اعتماد کنند و اگر واکسنی در اختیارشان قرار می‌گیرد، آن هم در شرایطی که واقعا واکسن در دنیا کم است و کشور با بسیج تمام امکاناتش تلاش می‌کند که واکسن را وارد کشور کند، حتما از این فرصت استفاده کرده و در اسرع وقت، خود را ایمن کنند و تحت تاثیر تبلیغات غیر علمی و شبه‌علمی درباره واکسن قرار نگیرند.
واحد آموزش سلامتِ مرکز بهداشت شهرستان بافق


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۱۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
همشهری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 24 مرداد 1400 - 11:28 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.ملاک سلامتی و پیشگیری>تزریق واکسن مفید است نه اینکه تزریق هر واکسن در دسترس.قرار نیست جار زده بشه بیاید واکسن بزنید قراره به مردم واکسن مفید را معرفی کنیم تا درست انتخاب کنند.اینکه همه واکسن ها خوبن منطقی نیست

عاب این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 26 مرداد 1400 - 9:40 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

وزارت بهداشت قابل اعتماد نبست

You cannot copy content of this page