مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق در بازدید اصحاب رسانه از معدن سنگ آهن آریز:برنامه ریزی مدون و دقیق برای عملیات خاکبرداری و استخراج سنگ از معدن آریز با همکاری چادرملو ادامه می یابد

دسته: اخبار ویژه
بدون دیدگاه
دوشنبه - 10 آبان 1400

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق در بازدید اصحاب رسانه از معدن سنگ آهن آریز:

برنامه ریزی مدون و دقیق برای عملیات خاکبرداری و استخراج سنگ از معدن آریز با همکاری چادرملو ادامه می یابد

صبح امروز اصحاب رسانه و خبرنگاران نشریات و سایت های خبری شهرستان بافق با همکاری شرکت سنگ آهن مرکزی ایران – بافق از معدن سنگ آهن آریز بازدید کردند.

در این بازدید رضا فلاح مبارکه مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق پس از ارائه توضیحات کارشناسان معدنی گفت: با شروع عملیات خاکبرداری و همکاری شایسته دو شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق و سنگ آهن چادرملو که به صورت مشارکتی و با سهام ۵۰ درصد در معدن سنگ آهن آریز سرمایه گذاری کرده اند انتظار داریم در ابتدای سال سوم از برنامه ریزی انجام شده به ماده معدنی سنگ آهن در معدن آریز دست یابیم.

فلاح مبارکه با اشاره به پیشرفت قابل ملاحظه عملیات خاکبرداری در دو ماه گذشته افزود: شرکت پیمانکاری شهداب یزد از طرف سنگ آهن مرکزی بافق و شرکت آسفالت طوس از طرف چادرملو عملیات تجهیز کارگاه را از تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ آغاز نموده اند و از ابتدای شهریور عملیات باطله برداری با ۳۴ دستگاه دامپتراک آغاز گردیده است و تاکنون بیش از ۱/۶ میلیون متر مکعب باطله آبرفتی برداشت شده است.

مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران_بافق با بیان مشابهت نزدیک نوع ماده معدنی در آریز با ماده معدنی چغارت که هر دو مگنتیت می باشد اظهار داشت: برای استخراج و انتقال ماده معدنی سنگ آهن آریز به گونه ای دقیق و جامع برنامه ریزی می شود تا ضمن کمترین آسیب به محیط زیست از لحاظ اقتصادی نیز برای سهامداران این معدن نیز مقرون به صرفه باشد.

رضا فلاح مبارکه در خصوص چگونگی استخراج و بهره برداری از ماده معدنی در معدن سنگ آهن آریز با توجه به مشارکت چادرملو در انتقال خط آب از خلیج فارس گفت: شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق آمادگی لازم را دارد تا با بررسی های کارشناسی شده تصمیمات مقتضی را برای تامین منابع آبی پایدار مانند همکاری در طرح فاضلاب شهر یزد به انجام برساند.

فلاح مبارکه تصریح کرد: معدن سنگ آهن آریز از دو توده شمالی و جنوبی شکل گرفته است که بر اساس این اطلاعات تاکنون ۵۸ میلیون تن ماده معدنی سنگ آهن مگنتیت ای با عیار متوسط ۳۷ درصد در بخش جنوبی اکتشاف گردیده است که سالیانه با استخراج پنج میلیون تن ماده معدنی نیاز به استخراج ۵۱ میلیون تن باطله برداری سنگی و آبرفتی در این معدن می باشد.

گفتنی است: آنومالی ۱۹D در منطقه فلز زایی بافق _ ساغند در ۶۵ کیلومتری شهرستان بافق و در نزدیکی مجتمع های صنعتی و معدنی چادرملو و شرکت سنگ آهن مرکزی ایران _ بافق واقع شده است که در سال ۱۳۴۷ با انجام برداشت‌های مغناطیسی کشف و اخیراً با نام معدن سنگ آهن آریز نامگذاری شده است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۵۷
برچسب ها:

You cannot copy content of this page