اعداد و ارقام تشویشی

دسته: مقالات
۴ دیدگاه
دوشنبه - 29 آذر 1400

همزمان با سفر ریاست جمهوری در پایان هفته گذشته به استان یزد، وزرای دولت سیزدهم نیز برای دیدارهای مردمی به نیابت از آیت الله رئیسی و احصاء مسائل و مشکلات گوناگون در لایه های مختلف جامعه به شهرهای مختلف این استان سفر کردند و در معیت مدیران محلی پای درد دل و سخنان مردم‌ و توضیحات برخی از مسئولین نشستند.

در این اثنا و در شهرستان بافق پس از اتمام نشست شورای اداری در اخبار و مطالب منتشر شده از این جلسه، اعداد و ارقامی دست به دست و دهان به دهان می چرخید که از قول گوینده عنوان می شد در شرکتی از ۶۰۰۰ نیروی مشغول به کار در آنجا ۲۰۰۰ نفر کارت (ورود و خروج) می زنند و می روند.

در ادامه ی این خبر عنوان شده است در شهرستان بافق چه معنی می دهد که برخی از مدیران حقوق بالای ۵۰ میلیون تومانی بگیرند؟!

در اینجا سوالی که پیش می آید اینست که در نشست شورای اداری یک شهرستان که مختص بررسی مشکلات و مسائل مختلف در حوزه ی جغرافیایی آن شهرستان می باشد طرح این موضوع که در یک شرکتی که گوینده نامی از آن نمی برد و بعداً طرفداران او با ارسال توضیحاتی آن را به موضوع ملی و تغییر فرهنگ کار و تلاش نسبت می دهد؛ چه لزومی دارد که در حضور وزیر اقتصاد و دارایی که خود ایشان به تمام آمار و اطلاعات در حوزه های مختلف دسترسی و اشرافیت کامل دارد حرفی غیر عقلایی به زبان آورده شود و تلویحا و به ناحق از شرکتی نام برده شود که در جمله دوم و تکمیلی آن دقیقاً به عنوان کامل این شرکت اشاره می شود.

دوم اینکه این اعداد ۶۰۰۰ کارگر و ۲۰۰۰ کارگر بی نظم و بدون انضباط و جدان کاری در آن شرکت فرضی از کجا و چگونه بدست آمده است؟ و منبع استخراج و شمارش این اعداد در کجا می باشد؟ و تاکنون از سوی چه نهاد و سازمانی تایید و یا تکذیب شده است که حالا در چنین جلسه ای مورد استفاده و بهره برداری ناقص برخی از مسئولین قرار می گیرد؟!
از سوی دیگر وی قریب به دو ماه قبل در حاشیه ی انتصاب استاندار سیستان و بلوچستان گفته بود: انتصاب برخی افراد با حقوق نجومی مثل استاندار سیستان و بلوچستان نیاز به اقناع عمومی دارد.

دست آخر، اینکه به نظر می‌رسد آنچه که برخی از اطرافیان و همسایگان و مجاورین و موانسین تحت عنوان مشاوره و راهنمایی به برخی از مسئولین می گویند یا از فضای مجازی و افراد عضو در شبکه های اجتماعی نقل می کنند نمی تواند مبنای دقیق و علمی برای استناد و طرح موضوع در حضور بالاترین مقام وزارت را داشته باشد. وزیری که آمده است تا از نزدیک با مسائل و مشکلات مردم این شهر آشنا بشود نه اینکه از باب توصیه و سفارش به ابقا و یا تغییر مدیران مطالبی عنوان شود که رنگ و بوی جناحی و درخواست های گروهی را میدهد که این نیز با خواسته ی اصلی کارگران زحمتکش و مردم فهیم بافق در تضاد کامل و با سیاست تامین خوراک و جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی در معادن و صنایع جوار معدنی، تناقض فاحشی را دارد.

امید است برخی از مسئولین با در نظر داشتن تقوای الهی و عمل به توصیه های دینی در گفتار و کردار خویش، حلقه ی مشاورین را با جدیت تمام مورد بازبینی و بررسی کامل قرار دهند و آن را از سیطره ی افراد سودجو و تمامیت خواهی که هر روز در صدد تخریب و تحقیر نیروهای بومی و کاردان و آگاه به وظایف قانونی و عرفی خویش بر می آیند، نجات بدهند.

در پایان نظر این مسئول محترم و خاصه مشاورین ایشان را به مطلبی که یکی از کارگران سختکوش در فضای مجازی بافق منتشر کرده جلب می کنم.(به دلیل پایبندی در رعایت امانت، اصل مطلب ایشان بدون هیچگونه دخل و تصرف در متن اصلی آورده می شود)

سلام خدمت امام جمعه محترم
امام جمعه محترم، مردم بافق تا الان شما را فردی با تقوا و با انصاف و مومن می دانستن ولی حرف شما شاید برگ برنده جنگ میان شما و نماینده شهرمان در انتخاب مدیر جدید یا ابقای مدیرعامل مردمی و محترم باشد.
ولی انسان مومن بدون تحقیق حرفی را بر زبان نمی آورد شاید کارکنانی باشند که کارت می زنند ولی کار نمی کنند، ولی تعداد آنها به ۲۰۰ نفر نمی رسد.
حرف شما اهانت به نزدیک ۴۰۰ نفر نیروی انتظامات شرکت است که در سرما و گرما حراست و عبور و خروج کارکنان را با دوربین های مدار بسته و حضوری زیر نظر دارند و به شدت سخت گیر هستن.

شما کارکنان شرکت را که در سرما و گرما در شرکت که جان خود را کف دست گرفتن و برای لقمه حلال زحمت میکشند که با کمبود نیرو در بیشتر قسمت های شرکت در حال کار هستن را خوب دادید.
اگر شما این موضوعات را می دانستید باید با سرپرست شرکت در میان می گذاشتید، نه اینکه با وزیر در میان بگذارید.
شما باید در مورد شرکت شهداب صحبت می کردید که با ۲۰ سال کار در شرکت، هنوز هیچ دینش را به مردم بافق پرداخت نکرده و کارخانه هایش را در شهرهای دیگر احداث می کند و شما با این حرف، جلوی استخدام نیروی جدید را گرفتید و سنگ بزرگی را در چاه انداختید و خواهشمند است هرچه سریعتر موضع خود را در قبال صحبت های که کردید روشن کنید شاید کسایی پشت این حرفها باشند تا بین شما و مردم بافق کدورتی انداختن.
فقط با این حرفها تمام مردم بافق ضرر کردن.
والسلام

احمد برزگری بافقی
دبیر اجتماعی سایت بافق فردا
عضو انجمن اهل قلم شهرستان بافق


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۴۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 29 آذر 1400 - 11:42 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بنده شغلم آزاد است ولی از این حرف امام جمعه تعجب کردم
و نمیدونم این آمار از کجا اومده، برفرض هم درست باشه آیا در حضور وزیر که که جای بیان صحبتهای کلان، اساسی ومشکلات مهم شهر است گفتن این حرفها جه خاصیتی دارد؟؟!! آیا نیتی پشت این قضیه بوده؟ آیا با مدیر عامل شرکت مشکلی داشتن؟
با این که فرماندار اصلاح طلب است و جدای از بحث سیاسی شخصا زیاد با ایشون موافق نیستم ولی واقعا حرف های فنی و منطقی در حضور وزیر مطرح کرد و این جای تقدیر دارد.

امین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 29 آذر 1400 - 2:08 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اولا انصاف این است که هم خوبی هاش و بدی های سخنان امام جمعه را بگین
دوما پس قبول دارین ۲۰۰ نفر کارت میزنند و میرن
سوما می بایست از حقوق نجومی بگیران مدیران بافقی هم حرفی میزدین

رنجبر بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 29 آذر 1400 - 3:08 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام و درود
میگم بهتر نیست شما و جناب امام جمعه برین تو شخصی مشکلاتتون را حل کنید؟!
ایشون به اشتباه حرف میزنن شما قلم دست میگیرت
شما بد قلم دست میگیرت ایشون تریبون دست میگیرن…

شما کی وقت می کنید به کارهای دفتر نماینده برست ؟!نماینده کار عقب مونده زیاد دارنا …. دوباره آخر چهارسال رسید نگن اگه ……

هیچ کس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 30 آذر 1400 - 7:15 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

یه سوال:
از اینکه امام جمعه یه مثالی میزنند بابت فرهنگ کار و همچنین اعتراض میکنند به حقوق نامتعارف بعضی مسئولین

چرا بعضیا دردشون گرفته
آیا واقعا این حرف ها درد داشته یا از یه جای دیگه دلخورن و الان مثل بچه های دم بلوغ پرخاشگری میکنند
بد نیست بعضیا روانکاوی بشن

You cannot copy content of this page