تغییرات زمستانی در سنگ آهن بافق

دسته: مقالات
یک دیدگاه
جمعه - 3 دی 1400

وابستگی شهرستان بافق به سنگ آهن مرکزی همانند وابستگی کشورمان ایران به صنعت نفت می باشد و بخش عظیمی از شهرستان مستقیم و غیر مستقیم با این مجموعه بزرگ معدنی، صنعتی در ارتباط هستند.
تجربه ثابت کرده است که رویکرد های مدیریتی نقش بسزایی در عملکرد آن شرکت در زمینه مسئولیت های اجتماعی و همچنین سطح رفاه کارکنانش دارد، لذا این تغییرات در این مجموعه همیشه همراه با حساسیت هایی برای مردم شهر و بخصوص کارکنان آن شرکت بوده است.
آخرین تغییرات مدیریتی در این مجموعه با رویداد هایی همراه بود که پرداختن به جوانب آن برای ثبت در تاریخ شهرستان مهم و اساسی می باشد.
۱- تغییرات مدیریتی بدون اطلاع مدیران استانی و شهرستان و همچنین نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به قدری بی تدبیرانه بود که فارغ از توانایی های مدیریت جدید، شروع کار وی را با چالش روبرو کرد. این بی اطلاعی به نوعی توهین به مردم شهرستان تلقی گردید و بیانگر نگاه از بالا به پایین مجموعه صندوق به شهرستان بود و این نگاه در لابلای سخنرانی های آقای عامریان در جلسه معارفه نیز نمایان بود.
۲- از دیگر چالش های پیش روی آقای حمیدیان، نگاه کاملا اقتصادی آقای عامریان و مجموعه صندوق به شرکت سنگ آهن است، این نگاه باعث می شود که برخی از اقدامات اجتماعی و رفاهی شرکت سنگ آهن توجیه اقتصادی نداشته باشد و یا مجموعه صندوق با برخی از سرمایه‌گذاری ها موافق نباشد و برقراری تعادل بین مجموعه صندوق که حامی اصلی ایشان بوده است و مسئولین شهرستان که پیگیر برخی مطالبات مردم هستند کاری بس دشوار به نظر می رسد غافل از اینکه مجموعه سنگ آهن در این شهرستان نقشی فراتر از یک مجموعه اقتصادی دارد و برخی اقدامات را باید فارغ از نگاه اقتصادی انجام دهد.

۳- مدیریت پیشین شرکت جناب آقای فلاح در تجمعات کارگری به گونه ای رفتار کردند که گویی ایشان بیش از سایرین برای اتمام این مسئولیت لحظه شماری می کنند و همین نگاه نیز باعث شد تا کارکنان و مسئولین شهرستان نیز بر ماندن ایشان کمتر پافشاری نمایند و با اخذ امتیازاتی برای شهر با این تغییر موافقت کنند.

۴- ناهماهنگی ابتدایی اعضای شورا در اتخاذ تصمیمات واحد و صدور بیانیه های فردی بیانگر عدم آمادگی آنها برای این تغییر بود که خوشبختانه با وحدت نهایی با ایجاد توافقات اصولی با صندوق از متضرر شدن شهرستان جلوگیری شد.
۵- من معتقدم تجربه فشار از پایین و چانه زنی از بالا برای پیگیری مطالبات شهرستان رویکرد مناسبی بود که در این تغییر اتفاق افتاد و این رویه تنها با وحدت مسئولین شهرستان و کارکنان مجموعه سنگ آهن میسر گردید.
در آخر از همه دلسوزان شهر تقاضامندم که مدیریت جدید شرکت را با تمام قوا حمایت نمایند تا ایشان نیز بتوانند با عملکرد خوب خود در اخذ امتیازاتی از صندوق به نفع شهرستان موفق باشند.

حامد فخارزاده بافقی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۳۲۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی اصیل این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 5 دی 1400 - 9:44 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آره‌ موقعیت حامیان صباغیان تو معدن به خطر افتاده داری زیادی چرت پرت میگی چطوری …. وارد معدن شد از دانشگاه آزاد ؟ … صباغیان ؟ چطوری سفارشی های صباغیان …. یکی پس از دیگری وارد معدن شدند ؟ اونم مدیر عامل …. که فرزندان اصلاح طلب و یه مشت زیر ابرو برداشته را در معدن استخدام کرد ؟ تو داری چی میگی بهترین اتفاق برای شهرستان جمع شدن کاسه کوزه صباغیان و اطرافیان …. هست

You cannot copy content of this page