در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران صورت می گیرد:انعقاد تفاهم نامه گردشگری میان ۳۲ شهر به مرکزیت بافق

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
شنبه - 9 بهمن 1400
انعقاد تفاهم نامه گردشگری میان ۳۲ شهر به مرکزیت بافق

شهردار بافق از انعقاد تفاهم نامه گردشگری میان ۳۲ شهر به مرکزیت بافق خبر داد.

شهردار بافق از انعقاد تفاهم نامه گردشگری میان ۳۲ شهر به مرکزیت بافق خبر داد.
سید علی نوروززاده گفت: به دلیل ویژگی های طبیعی، تاریخی، فرهنگی و به دلیل فعالیت های گسترده ای که طی سال های اخیر توسط شهردار بافق در زمینه گردشگری مثل احداث باغ ایرانی، پارک آبشار، ساماندهی بافت تاریخی، ثبت باغ ها و نخلستان های بافق، بوستان سازی و … داشته است چندین سال به عنوان شهر نمونه گردشگری شناسایی شده است و به این خاطر مورد توجه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار گرفته است.
نوروززاده اظهار داشت: به همین دلیل شبکه شهرهای همکار گردشگری ایران به مرکزیت بافق تشکیل می‌شود و هدف از آن استفاده از تجارب، امکانات و خدمات شهر ها در راستای کمک به رونق گردشگری یکدیگر است.
نوروززاده از سمنان، نجف آباد، زرند، دهاقان، لاهیجان، رامسر، کنگ، و …به عنوان شهرهایی یاد کرد که برای نعقاد این تفاهم نامه اعلام آمادگی کردند و گفت: با حضور وزیر گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور این تفاهم نامه در نمایشگاه بین المللی تهران منعقد می شود.
سید علی نوروززاده رونمایی از کتاب« شهر تاریخی و رویکرهای حقوقی و قانونی ملی و بین المللی» را یکی دیگر از برنامه های ویژه شهرداری بافق در این نمایشگاه اعلام کرد.
سید علی نوروز زاده با بیان اینکه کتاب شهر تاریخی و رویکرهای حقوقی و قانونی ملی و بین المللی،حاصل تلاش و پژوهش ۱۰ ساله دکتر ناصر مشهدی زاده دهاقانی است، گفت: در این کتاب به شهر تاریخی به عنوان میراث با ارزش فرهنگی و تاریخی پرداخته شده و جایگاه آن در برنامه ها و قوانین ملی و همچنین در شرح وظایف وزارتخانه ها و سازمانها بررسی شده است.
شهردار بافق ادامه داد : مؤلف در این کتاب علاوه بر طرح کنوانسیونها و معاهدات بین‌المللی ،ظرفیتها، زمینه ها و جایگاه شهر تاریخی، بافتها و محوطه های باارزش فرهنگی و تاریخی را برجسته کرده است.
نوروززاده خاطرنشان ساخت : این کتاب با حمایت شهرداری بافق به زیور طبع آراسته شده است.
گفتنی است غرفه شهرداری بافق در سالن ۳۸b نمایشگاه بین المللی تهران دایر و آماده بازدید علاقمندان به صنعت گردشگری و صنایع وابسته است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۳۲
برچسب ها:

You cannot copy content of this page