امیرسخن با همه سخن می گوید

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
چهارشنبه - 13 بهمن 1400

IMG-20220202-WA0020

نهج‌البلاغه مجموعه ای است از سخنان ناب حیدرکرار علیه‌السلام که میتواند جوابگوی مشکلات اجتماعی سیاسی فرهنگی و .. جامعه باشد. اگر انس با نهج‌البلاغه در بین جوانان، خانواده‌ها شکل بگیرد به سبب مهارتها و تکنیکهای روانشناسی و اجتماعی که امیرالمؤمنین علیه‌السلام آموزش میدهند، بسیاری از آسیبها و مشکلات در خانواده و جامعه رخ نمیدهد.
نهضت نهج‌البلاغه‌خوانی بافق بر اساس فرمایش حیدر کرار امام علی علیه السلام در خطبه ۱۸۷ نهج‌البلاغه  که میفرمایند: 《ای مردم، سخنان مرا بشنوید و خوب حفظ کنید، گوش دل خود را باز کنید تا گفته‌های مرا بفهمید》و حکمت ۹۱ نهج‌البلاغه (همانا این دل ها همانند بدن ها افسرده می شوند، پس برای شادابی دل ها، سخنان زیبای حکمت آمیز را بجویید) و تاکید مقام معظم رهبری که فرمودند:《ندانستن نهج‌البلاغه هم باید نقص بحساب بیاید》فعالیتهایی را انجام میدهد.
یکی از اعضای نهضت نهج‌البلاغه‌‌خوانی بافق پیرامون فعالیتهای این نهضت گفت: این نهضت تاکنون موفق شده است که به برگزاری حلقه های نهج‌البلاغه عمومی ویژه برادران با نام جلسات چای نهج‌البلاغه(شنبه‌های هر هفته در نقاط مختلف شهر) یا جلسات ثابتی با نام نشستهای نهج‌البلاغه در دارالقرآن امام خمینی ره بافق که البته با همکاری جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی بافق است؛ بپردازد که البته کار بسیار کوچکی در راستای کلام امام علی علیه السلام است.
وی از طرف نهضت نهج‌البلاغه‌خوانی بافق از تمام جوانان و هیئتی‌ها درخواست کرد که در این مسیر یاری‌شان کرده و با ثبت نام فرم علی یاوران هم‌قدم یکدیگر شوند تا سایر فعالیتهای نهضت نهج‌البلاغه از قبیل اردوی جهادی، مطالبه‌گری و … پا بگیرد.
آدرس فرم اینترنتی ثبت نام علی یاوران:
https://formafzar.com/form/je6j5
نهضت نهج‌البلاغه خوانی بافق طبق اشاره امیرالمؤمنین علی علیه السلام در نامه ۳۱ نهج‌البلاغه که دل نوجوان را مانند زمین حاصلخیز و خالی میدانند که هر آنچه در آن کاشته شود، رشد میدهد؛ تلاش کرده تا با برگزاری مسابقات مختلف، شرایطی را محیا کند تا دانش آموزان بیش از پیش با نهج‌البلاغه انس بگیرند.
عضو نهضت نهج‌البلاغه‌خوانی با اشاره به اینکه مسابقه فیلم کوتاه《 ۱۱۰ ثانیه با پدر امت》 در آستانه ولادت حضرت علی علیه السلام با همکاری دارالقرآن امام خمینی ره بافق تدوین و اجرایی شد، افزود: این مسابقه ویژه دانش‌آموزان بافقی است و با ۷ قانون از اول دهه فجر سال جاری تا ۲۶ بهمن ماه ۱۴۰۰ برگزار میگردد؛ قوانین مسابقه شامل:
۱-موضوع آزاد برگرفته از نهج‌البلاغه
۲-مدت فیلم حداکثر ۱۱۰ ثانیه
۳-حجم فایل حداکثر ۲۰ مگابایت
۴-فیلمهای موبایلی در حالت افقی
۵-پوشش ظاهری مناسب
۶-فضاسازی و ایده پردازی آزاد
۷- هر دانش‌آموز حداکثر دواثر
عضو نهضت نهج‌البلاغه‌خوانی از همکاری خیرین بافقی برای تهیه جوایز تقدیر کرده افزود: دانش آموزان میتوانند فیلمهای کوتاه خود را با هر گونه خلاقیت و هر مدل ایده‌ای از مجری‌گری تا انیمیشن و یا مصاحبه در سطح شهر و … تهیه و بهمراه مشخصات ( نام‌ و نام‌ خانوادگی، سن،کدملی ، تلفن تماس)  به شماره واتس‌آپی ۰۹۲۲۰۰۱۶۴۱۹ ارسال نمائید.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۷
برچسب ها:

You cannot copy content of this page