دو تصویر از شن و شادن در یک قاب

دسته: مقالات
۳ دیدگاه
جمعه - 22 بهمن 1400

وقتی تیترهای سال ۹۶ برخی از رسانه های بافق را در مورد کمپ های گردشگری نگاه می کنید با این عناوین برخورد می کنید.
_ هنجارشکنی های اخیر در کمپ های گردشگری اندوهی جانکاه بر دل مردم بافق گذاشت .
_ما خواستاراستعفای مدیران کمپ های گردشگری هستیم
_گردشگری با ترویج فساد و بی بند وباری چه دردی از مردم دوا می کند؟
_برخورد قانونی با هرگونه هنجارشکنی در بافق.
_باید دید بچه مذهبی ها با این اقدام شنیع چگونه برخورد خواهند کرد؟
و هم چنین نامه های سرگشاده ای را می بینید که با عنوان جمعی از جوانان انقلابی و مومن منتشر شده که در یکی از آن ها که با آیه”إِنَّا مِنَ الْمُجْرِمِینَ مُنْتَقِمُونَ” به پایان رسیده ;تاکید شده جوانان انقلابی به صورت آتش به اختیار و در صورت انفعال دستگاههای مربوطه, اقدامات مقتضی را تا حصول نتیجه مطلوب در دستور کار قرار می دهند.
چهار سال بعد در یکی ازروزهای بهمن ماه ۱۴۰۰ همراه با بچه های انجمن عکاسی در توریکروزه عکاسی با عنوان “شن و شادن دل سوخته”
دیوارهای مخروبه ,آلاچیق های سوخته , درهای موریانه خورده,شیشه های شکسته,اتاق های رنگ و رو رفته,نخل های خشکیده ,سکوت سنگین ومرگبارکویر, گرد وغبار نیستی در ریگزار و بادگیرهای تنها وبرجامانده ,همه و همه تصاویر دردآلود و غم انگیزی را در برابر دیدگان هر بیننده به تصویرمی کشاندکه هزاران حرف و حدیث نهفته در دل خود داردوشاید برای عکاسان سوژه ای مناسب باشد.
از طرف دیگروقتی پای درددل های مدیر کمپ می نشینید که با هزاران امید و آرزو و برای توسعه و سربلندی شهرش میلیاردها تومان هزینه کرده است و الان تمام آن ها به تلی از خاکستر تبدیل شده است بی اختیار به سکوت فراخوانده می شوید.سکوتی که هزاران حرف و درد دارد.
بنابراین ما هم به احترام زمان سکوت می کنیم و قضاوت وداوری را به تاریخ می سپاریم تا در موردما قضاوت کند زمانی که نیستیم ولی نتیجه کارهایمان باقی است.

حسین ارجمند


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۷۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
شهروند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 22 بهمن 1400 - 9:17 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام. جناب دکتر چه فایده که شما سکوت میکنید. تیتر یکی از روزنامه های بافق را که رئیس جدید الورود و غریبه اداره تبلیغات اسلامی در مورد گردشگری عنوان کرده خوانده اید. ایشان هنوز گردشگری شروع نشده کاسه داغ تر از اش شده. یکی از ایشان بپرسد املا ننوشته را چگونه غلط گرفته مگر با پیش داوری بیجا
ایشان که یک غریبه هست و به یمن شغل های ایجاد شده در شهر به این منطقه کوچ کرده و هم اکنون سکان دار اداره ای هست که اساسا و بر حسب وظیفه باید برای ناهنجاری ها و فسادهای شهر برنامه ریزی نه روی صفحه کاغذ داشته باشد چه کرده؟ برای ترویج گردشگری که یکی از سیاست های مهم دولت جدید و مورد تاکیید مقام معظم رهبری میباشد به جز مخالفت و سنگ اندازی چه کرده و چندتا جلسه با مسئولین گردشگری شهر داشته با پای حرف چندتا از سرمایه گذاران گردشگری که اکثرا خود از خانواده شهدا یا آزادگان و… هستند داشته؟
جناب دکتر اگر امثال شما سکوت کنند تندروهاییاین چنین قد علم می‌کنند و همچیز شهر را نابود می‌کنند. خداوند از سر تقصیرات همه بگذرد

    محسن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 23 بهمن 1400 - 10:50 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

    به نظر شما چون پسوند خانواده شهدا دارند پس هر کار می خواهند انجام دهند ؟ اتفاقا حرمت امامزاده را باید متولی نگه دارد.
    اتفاقا به ایشان هم پیشنهاد شد اسم شهید را از روی مجموعه بردارید و آن وقت این گونه بر فرهنگ و دین بتازید و به اصطلاح هر کار خواستید بکنید.

محسن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 22 بهمن 1400 - 5:20 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای ارجمند محترم, بافنده خوبی هستید.
البته از نوع آسمان و ریسمان

You cannot copy content of this page