کارشناسی مجدد برای رفع ابهامات مرزی بین بافق و بهاباد / اختلاف نظر داخلی، دلیل انتصاب فرماندار غیربومی برای بافق

دسته: اخبار ویژه
۳ دیدگاه
شنبه - 20 فروردین 1401

استاندار یزد در نشست با اهالی رسانه استان و در پاسخ به سؤال خبرنگار «بافق فردا» که از وی پرسید: در دولتهای مختلف حق بافق در زمینه مرزهای جغرافیایی ضایع شده است، برنامه شما برای احقاق حق مردم بافق چیست؟ و چرا قبل از اینکه این موضوع در خصوص مرز بین بافق و بهاباد مرتفع شود مبلغ ۵ میلیارد تومان از عوارض چاه گز بافق به بهاباد داده شده است، گفت :نامه رسمی وزرات کشور، معدن چاه گز را در حوزه بهاباد قرار داده است، منتهی دوستان بافق و بهاباد نکات و مطالبی را داشتند که بایستی کارشناسی مجدد انجام شود. لذا ما بحث کارشناسی مجدد را در دستور کار قرار دادیم.

مهران فاطمی افزود: آقای رییس جمهور هفته آخر اسفند دستوری دادند مبنی بر اینکه هیچ کارگری، حتی پیمانکارانی که با دولت قرارداد دارند نبایستی حقوق پرداخت نشده داشته باشند که متاسفانه در شهرستان بهاباد، پیمانکاران، کارگران و کارمندان بخشی از مجموعه ها حقوق دریافت نکرده بودند و باید شب عید را بدون حقوق سر می کردند که ما از آن محل به صورت علی الحساب یک بخشی از این پول را گفتیم بدهند که این افراد شب عید شرمنده زن و بچه هایشان نشوند و دستور رییس جمهور انجام شده باشد.

فاطمی افزود: ما در زمینه تقسیمات کشوری اصل را منوط بر نظر کارشناسی و اعلام قطعی وزارت کشور بعد از بازنگری قرار خواهیم داد و وقتی کارشناس رسمی وزارت کشور آمد و بررسی کرد مر قانون را اعمال خواهیم کرد.

فاطمی پرداخت عوارض معادن را در اختیار شخص استاندار دانست و ادامه داد: عوارضی هم که امروز فرمانداری بافق تقسیم می کند با تفویض استاندار انجام می شود و مبلغ پرداخت شده به شهرستان بهاباد بصورت علی الحساب پرداخت شده و بعد از اعلام رسمی وزارت کشور در خصوص این مبلغ هم تصمیم گیری خواهد شد.

استاندار یزد در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار «بافق فردا» که از وی پرسید چرا هیچکدام از معاونین استاندار و مدیران کل استان از شهرستان بافق انتخاب نشده اند گفت: در زمینه مدیران خود شهرستان اولویت ما استفاده از ظرفیت های درون شهرستان بوده است اما گاهی برای یک مسؤلیت سیاسی در یک شهرستان آنقدر اختلاف نظر زیاد می شود و تکثر آراء پیش می آید که امکان تامین همه نظرات نیست و فرماندار به عنوان شخصی که باید محور وفاق در شهرستان باشد نمی تواند عمل کند، لذا در برخی از شهرستانها که تکثر آراء توسط مردم عزیز آنجا زیاد بوده است از افراد دیگر استفاده کرده ایم ضمن اینکه فرمانداری که برای بافق تعیین شده است سالیان مدید بخشدار بخش مرکزی بافق بوده و مردم از ایشان به خوبی یاد می کنند.

فاطمی درباره انتخاب مدیران کل نیز گفت: هم اکنون در دولت هیچ وزیر یا معاون یزدی وجود ندارد، آیا ما باید برویم و به دولت گیر بدهیم که چرا وزیر یزدی انتخاب نکرده اید؟ بنابر شایسته سالاری است و البته هنوز چینش ها تمام نشده و از ظرفیت تمام شهرستانها استفاده خواهیم کرد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۵۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 21 فروردین 1401 - 10:05 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

فرماندار جدید بافق هم مثل شورای شهر بافقه فقط بلده بیانیه و پیام بده از روزی که اومده هیچ فعالیتی انجام نداده.دولت جدید با انتخاب مسئولین بی کفایت نظام را زیر سوال می بره.

خالقدادی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 13 اردیبهشت 1401 - 6:22 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام اتفاقا تنها مسئولی که بعد ازگذشت سالیان دراز به فکر کارگری افتاد که روزانه هزارودویست وپنجاه پله را به صورت رفت وبرگشت درتونل های پیچ درپیچ وبعضا باکمری خمیده طی میکندتا به محل کارش برسد جناب مهندس صمیمی بود ایشان باقاطعیت حق کارگران رامطالبه کرده وهمه مسئولین شهرستان رانیز جهت بازدید داخل معدن اورد.که طی سالیان درازی که درمعدن حضور دارم حتی بااینکه دونفر ازهمکارانم درمعدن زیرزمینی جان باختن ،اصلا نیامدن ببینند که معدن کوشک کجا هست دوباره یک نفردیگر براثرریزش سنگ‌ جان خودراازدست داد بازهم خبری نشد.دونفر ازناحیه پا وکمر ضایعه دیدند وحتی ممکن بود قطع نخاع شود که آثارجراحاتشان هنوز که هنوز هست نمایان هست وبا عصا همیشه رفت وامدمیکنندبازم هم ازمسئولین وقت آن زمان ،حتی بادادن گزارش های مکرر خبری نشد ومعدن کوشک رابه فراموشی سپرده بودند.الان خداخیرشان دهد جناب مهندس صمیمی را.طی بازدیدی که داشتن صورت جلسه ای تنظیم نمودن ومهلت تعیین کردندبرای انجام‌‌ تعهداتی که کارفرما داده بود .انشاالله طی بازدید هایی که مقررگردیدصورت پذیرد این معدن نیز به چرخه معادن قابل توجه‌ مسئولین برگرددووضع بدکارگران روبه بهبودی رود.

خالقدادی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 13 اردیبهشت 1401 - 6:29 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خداخیرشان دهدجناب مهندس صمیمی را.مردی متعهد،پیگیر،بااخلاق،مردم دار،افتاده وهرچه دروصف ایشان بگویم کم است.تنها کسی که دغدغه کارگران را نسبت به تعدادشان وحجم معدن واسم ورسم ان معدن پیگیری کرد ودرحال پیگیری هست مهندس صمیمی بود.تاقبل ازورود ایشان به هرکس اسم معدن کوشک رامیاوردیم با طعنه جوابمان رامیدادویا اصلا تحویل نمیگرفت.خداعمری باعزت به ایشان ودرراس به اقای صباغیان نماینده محترم که پیش قدم بودند بدهد

You cannot copy content of this page