امیدوارم به زودی امام جمعه ای خوب، قاطع،پیگیر و کسی که حرفش برش داشته باشد،نصیب بافق شود

دسته: اخبار ویژه
۳ دیدگاه
یکشنبه - 25 اردیبهشت 1401

امام جمعه بافق در جلسه با تعدادی از جوانان و فعالین اجتماعی شهر بافق عنوان کرد:از اینکه بی پرده و با صراحت صحبت کردید ممنونم البته از اینکه برخی از مطالب بدون اطلاع و از روی احساسات مطرح شد گلایه مندم امیدوارم صراحت لهجه مبتنی بر وقایع حقیقی و حقیقت باشد.

سعادت فر با بیان اینکه چنانچه عنوان کرده بودید چه کسانی در این جلسه حضور دارند و فضای رسانه است شایسته بود برخی از مسوولین دیگر نیز حضور داشته باشد عنوان کرد: اینکه می گویند می خورند و می برند کسی جلودار آنها نیست درست نیست و باید این را مستدل گفت که کجا می برند و می خورند و باید صحبت محکمه پسند باشد حرف عامیانه زدن درست نیست.

وی افزود:نمی خواهیم بگوئیم تخلف نیست اما به این شیوه که تخلف باشد نیست.
در مورد مسائل و منافع شهر بارها در نماز جمعه و جلسات گفتم مسوولین در این حوزه هیچ گونه اختلاف نظری ندارند و هیچ کس دنبال این نیست که روی مسائل شهر معامله کند.

امام جمعه بافق با اشاره به اینکه بیان برخی مسائل به صلاح نیست تصریح کرد: اما اینقدری که می دانم در بین مسئولین شهر چه اعضای شورای اسلامی شهر، فرماندار و نماینده مردم در مجلس در خصوص بحث پیگیری حول محور منافع شهر و حق هیچگونه تسامح و تساهلی وجود ندارد.

سعادت فر ادامه داد:اما آنچه توقع دارید و بعضا می گویید هیاهوهای رسانه ای اتفاق افتاد جهاتی دارد که اتفاق نمی افتد و جهاتی نیز دارد که برخی اوقات اتفاق می افتد.
فرمانداران سابق و فعلی طلایی مقدم و صمیمی پیگیر هستند و در حال حاضر فرماندار و نماینده سخت کوش و پیگیری داریم.

وی با بیان‌ اینکه ما نمی توانیم معجزه کنیم خاطر نشان کرد:نماینده شبانه روز تلاش می کند و بضاعت و توان همین است.
مشکلات زیاد را نمی توان یک شبه و یک نفر حل کند. مدیری در سطح شورای اسلامی، نماینده و… که دنبال عیش و نوش باشد و زد و بند از منافع مردم‌ به جیب بزند نداریم

وی افزود: پیگیری مرزها وظیفه قانونی شورای اسلامی نیست اما در حال تلاش و پیگیری هستند.
وظیفه خود می دانم که از تلاش و پیگیری آنها تشکر و قدردانی کنم.

امام جمعه بافق در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه گفتید آقای سلیمانی آنچه در نماز جمعه می گفتند صبح رو بعد پیگیری می کردند گفت:حاج آقا سلیمانی برای شهر نعمت بوده و هست و امیدواریم بزودی امام جمعه خوب، قاطع، پیگیر، کسی که حرفش برش داشته باشد نصیب این شهر شود تا از منافع شهر دفاع و حمایت کند.

سعادت فر همچنین به فعالیت ستاد امر به معروف و نهی از منکر اشاره و عنوان کرد: زحمات ستاد امر به معروف قابل تشکر و قدردانی است مسئله بی حجابی مسئله مهمی است و اینکه به واسطه وجود برخی از مفاسد و مشکلات در جامعه بخواهیم مسئله بی حجابی را کم رنگ کنیم خلاف می باشد.
اینکه بگوئیم امر به معروف و نهی از منکر منحصر در بی حجابی هست غلط است.
البته سبک جلوه دادن امر به معروف نیز خلاف است گرچه ستاد باید در زمینه مطالبات نیز امر به معروف کند.

او افزود: مطالبات شما نیز امر به معروف و نهی از منکر است و هرکسی باید گوشه ای از کار را بگیرد.
وی یکی از عوامل عدم پیشرفت شهرستان بافق را عدم اتحاد و همدلی دانست و گفت: زمانی قرار است یک نیروی بومی پست بگیرد همه تلاش می کنیم برای تخریب.
وی اگر از طایفه و گروه خود نباشد نباید پست بگیرد و اگر نیروی بومی نبود و غیربومی وارد شد همه بسیج می شوید که چرا نیروی غیربومی می آید و در کل حمایت نمی کنید. در نماز جمعه گفتم نیروی غیربومی حاصل اختلاف شما است.

سعادت فر با اشاره به اینکه اول دولت طرحی به مجموعه نخبگانی شهر ارائه دادیم تصریح کرد: مجموعه افرادی که برای پست های شهرستانی ،استانی و کشوری شایسته هستند فارغ از جناح و حزب و طایفه معرفی و حمایت کنیم. باید در بین جوانان نیروهای شایسته که در زد و بند نیستند و رشد نمی کنند افراد خوب پیدا کرد.

وی ادامه داد: هنوز دیر نشده؛ راه پیشرفت همدلی و وحدت است نه اینکه هر کسی با من خوب است با او متحد شوید.

سعادت فر افزود:اینکه می گویید امام جمعه پدر باشد درست است اما پدر دست بزن هم دارد اگر به گوش فرزند زد نباید فرزند قهر کند دست پدر را ببوسد که او را اصلاح کرده است.

امام جمعه بافق تصریح کرد: اینکه حرف امام جمعه به مذاق خوش جبهه بگیریم درست نیست.مواضع باید صریح، دقیق و شفاف باشد اوایل وقتی رسانه ها گلایه کردند گفتم رمز موفقیت رسانه این است که دنبال دلسوزی باشد نه منافع برخی رسانه ها دنبال این هستند که پول بگیرند، دنبال شهرت یا دنبال اینکه فقط بگویند ما می فهمیم اما برخی نیز واقعا دلسوز هستند دنبال حب بغص و منافع نیستند.

وی عنوان کرد:رسانه ها اگر دلسوز هستند و نقطه ضعف دیدند اول خصوصی به خود مدیر تذکر دهید سوال کنید اما چنانچه لجاجت شد و حق ضایع باید موضوع رسانه ای شود.

او ادامه داد:تخریب نماینده مردم، شورای اسلامی شهر خنجر به شهر است برخی رسانه ها خائن هستند به این معنی که قدرت تحلیل ندارند تخریب می کنند و فکر نمی کنم این‌کار عمدا باشد.
چند صدایی در شهر موجب تفرقه و سبب می شود تا مدیران استان به نظر شهرستان هم توجه نکنند البته بین مدیران شهر اختلاف نیست بخشی از آن توسط رسانه دامن زده می شود.

امام جمعه بافق با بیان اینکه چقدر رسانه ها در زمینه شفاف سازی دو درصد معادن و اینکه مبلغ جمع آوری کجا هزینه می شود چقدر در کار فرهنگی، چقدر روستا و چقدر شهر هزینه می شود پیگیری کردند؟
اینکه شرکت تعاونی در راستای مسیر عدالت اجتماعی تشکیل شود چقدر پیگیری کردید؟
در آموزش و پروش، نیروی انتطامی نیروی بومی نداریم این به مصلحت شهر است ؟

وی عنوان کرد: اینکه مرزها شفاف شود چه کسی در نماز جمعه مطرح کرد؟ برخی افراد و رسانه مطالب جزئی و غلط را بزرگ می کنند به خاطر تضعیف جایگاه امام جمعه.به‌ عنوان‌ مثال عرض می کنم در جلسه وزیر اقتصاد‌که وی نماینده هم دولت بود تاکید کردم چند مبحث می گویم یک مسئله استان، شهرستان و یک ملی.

وی ادامه داد:بعد تاکید هم کردم موضوع در سطح ملی. این را گفتم که در کشور مشکل اقتصادی داریم مردم‌ به این‌ دولت دل بسته اند، دولت مشکلات اقتصادی را حل نکنند مردم ناامید می شوند بعد گفتم برای حل مشکلات اقتصادی دو اتفاق باید رخ دهد یک اتفاق این است که سیاست گذاری و برنامه ریز ی شود اما بخش دیگر همراهی مردم است یعنی تقویت فرهنگ کار در جامعه است اگر تقویت نشود هر اندازه سیاست اقتصادی باشد کالای گران تولید می شود.

سعادت فر با بیان اینکه بعد مثال زدم در تاکید ملی گفتم در شرکت ۶ هزار نفر ۲ هزار نفر کار نکنند تولید گران می شود تصریح کرد: گفتم عدالت نیست در شهرستان مدیر ۵۰ میلیون حقوق بگیرد که حقوق وی دو برابر ۵۰ میلیون بود آن مدیر هم در جلسه حضور داشت اگر اعتقاد داریم امام جمعه پدر شهر است تحت تابع او هستیم حرفی به فرض گفته باشم در شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق دو هزار کارت می زنند و نمی آیند رسانه دلسوز بود باید زنگ می زد چرا اینطور حرفی زدید؟
جو رسانه ای کاذب و دروغ که ۲ هزار نفر کارت می زنند و می روند، یک نفر بگوید انتظامات کار نمی کنند، کی این حرفها را زد؟ بحث ملی بود نه شرکت سنگ آهن.

امام جمعه بافق با اشاره به اینکه یا اینکه گفتم مدیر را در آب نمک نگه ندارید تعیین تکلیف کنید خاطر نشان کرد:هر جا تشخیص دادم از حقوق شهرستان در نماز جمعه دفاع کردم برای بورس گفتم و جواب داد،مطالبه از وزیر کشور جواب داد که نمی توانم بگویم.
باید وظیفه را درست انجام دهیم اگر نامه زدم به سنگ آهن دنبال شفافیت بودم برای فرهنگ و طرح قرآنی ریز برنامه ارائه شد و اعتبار ۳ میلیاردی نیاز بودیکسال .
محاسبه کردیم جمعیت شهرستان ۵۰ هزار نفری این پول به قدر پول یک پفک نمکی بود که مورد تمسخر رسانه ها قرار گرفت نامه اعمال هم نشد.
اینکه قرارداد مختلف با کارگر بسته می‌شود چه کسی اولین‌بار در نماز جمعه مطرح کرد؟
ظرفیت صریح گفتن دارید پس ظرفیت صریح شنیدن هم داشته باشید.

سعادت فر در خصوص ابهامات مرزی نیز گفت: آنچه وطیفه ام بوده عنوان کردم اینکه خلاف شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه عمل کنم این کار را انجام نمی دهم اینکه تصور شود پیگیری صورت نمی گیرد برداشت ناصواب است.

IMG-20220514-WA0264

IMG-20220514-WA0265

IMG-20220514-WA0267

IMG-20220514-WA0266

IMG-20220514-WA0258

IMG-20220514-WA0262

IMG-20220514-WA0260

IMG-20220514-WA0259

IMG-20220514-WA0245

IMG-20220514-WA0226

IMG-20220514-WA0225

IMG-20220514-WA0212

IMG-20220514-WA0204


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹۱۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 25 اردیبهشت 1401 - 1:47 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

همین جمله ای که خودش گفته حسن ختام تمام صحبت هاشه امیدوارم به زودی امام جمعه ای خوب، قاطع،پیگیر و کسی که حرفش برش داشته باشد،نصیب بافق شود.

    محسن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401 - 7:13 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

    باشیم تا صبح دولتمان بدمد.این که داریم رو قدر ندانیم که یکی پیگیر و قاطع نصیب بشود؟ بعد هم پیگیر و قاطع معناش چی میشه؟یعنی کلا همفکر ما؟ پیگیری مرزها کم است؟پیگیری دو درصد در کنار مسولان دیگر کم است؟ما هم وسط میدون بیاییم و یه هل به این ماشین بدیم نه اینکه دایما آیه یأس بخونیم و چوب لای چرخ بذاریم

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 26 اردیبهشت 1401 - 10:49 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

میشه نام ببرین فعالین اجتماعی چه کسانی هستند و اجتماع کدوم یک از این فعالین را قبول داره

You cannot copy content of this page