جایگاه خوب شهرستان بافق از نظر فرهنگ خوداظهاری مالیاتی

دسته: اقتصادی
۲ دیدگاه
جمعه - 3 آذر 1391

معاون مالیات شهرستانهای اداره کل امورمالیاتی استان یزد، در بازدید از اداره امورمالیاتی بافق با اشاره به تلاشهای رئیس امورمالیاتی بافق و اطلاع رسانی مطلوب این اداره و همچنین روابط عمومی اداره کل استان برای مردم در مبحث مالیات، عنوان داشت: مردم آشنایی خوبی با مباحث و وظایف مالیاتی پیدا کردند و اخیرا  مشاهده  می شود تنش های کمتر و مراجعات کمتری در استان داشتیم و این ثمره اطلاع رسانی همکاران در شهرستان است.

امرالله عابدی ادامه داد: شهرستان بافق از نظر سطح وصول مالیات با توجه به وجود  یکی دوتا شرکت بزرگ تقریبا در جایگاه 5 استان و از لحاظ حجم فعالیت در جایگاه ششم استان قرار دارد.

وی با اشاره به جایگاه خوب شهرستان بافق از نظر فرهنگ خوداظهاری مالیاتی، افزود: بر اساس آمارهای تحلیلی و پیش بینی های قبلی که برای هر استان انجام شده شهرستان بافق نسبت به سال قبل افزایش داشته و این رشد مالیات نه بخاطر فشارهای مالیاتی بلکه بدلیل ترویج فرهنگ خود اظهاری و مالیاتی مردم در شهرستان است.

وی با اشاره به آموزه های دینی و بیان برخی مسایل و مصادیقی از دریافت مالیات در صدر اسلام و تفاوت آن با خمس و زکات، و نقش مالیات در مخارج و منافع عمومی جامعه، خاطرنشان کرد: در سطح دنیا و کشورهای پیشرفته و صنعتی خیلی موضوع فرهنگ مالیاتی رواج ندارد و مردم بیشتر مالیاتشان را بدلیل ترس از جرایم سنگین و محرومیت از برخی امور اجتماعی پرداخت می کنند اما خوشبختانه در کشور ما بدلیل 2 موضوع؛ مسایل دینی و فرهنگ غنی ایرانی خیلی ضرورتی ندارد تا از الگوه های غربی بهره ببریم و با ترکیب این دو مقوله می توانیم الگوی مناسبی تدوین کنیم.

این مسئول، با اشاره به کارهای خوب سازمان برای ترویج فرهنگ مالیاتی در بین مردم، ابرازداشت: آشنا نمودن مردم با تکالیف مالیاتیشان، کاهش تعابیر مردم و ممیزمالیاتی از قوانین و همچنین واضح و مشخص  شدن مصارف مالیات برای مردم موثر است.

عابدی اضافه کرد: بطور مثال مردم در قبال پرداخت عوارض به شهردای شاهد ایجاد یک طرح عمرانی هستند ولی در مورد مالیات این موضوع بصورت کشوری هزینه می گردد و باید مثلا برای مردم مشخص گردد که فلان مقدار از هزینه ایجاد یک پل و یا پرداخت حقوق نیروهای انتظامی و کارمندان ادارات دولتی و سایر موارد از این محل تامین می شود.

وی  در مثالی با اشاره به مشارکت خوب مردم کشور ایران در خیریه ها عنوان کرد: کمک به موضوع های عام المنفعه و خیریه به راحتی در فرهنگ مردم ایران وجود دارد و دراین  خصوص فقط باید اطلاع رسانی مناسب صورت گیرد و خروجی نیز مشخص شود.

معاون مالیاتی شهرستانهای اداره کل امورمالیاتی استان یزد به نقش اتکای به مالیات بجای درآمدهای خارجی در اقتدار و توانمدی کشور اشاره کرد و عنوان داشت: اتکای دولت به مالیات در کشور می تواند باعث اقتدار بیشتر گردد و نکته دوم ابزار مناسبی برای کنترل اقتصادی بازار است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 3 آذر 1391 - 9:14 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دست گرفتنشون خیلی خوبه آقایون ولی انگاردست دادنشون شکسته

مهمان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 3 آذر 1391 - 9:16 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چه خوبه مهربونی هر دوسر باشه
که یکسر مهربونی دردسر باشه