برنامه ریزی برای ذبح صحیح و بهداشتی دام در ایام محرم

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
شنبه - 1 مرداد 1401

جلسه مشترک رییس اداره تبلیغات اسلامی ، رییس شبکه دامپزشکی و رییس شورای هیئات مذهبی شهرستان بافق برگزار شد.

در این جلسه با حضور دکتر سالارے در محل اداره تبلیغات اسلامے تمهیدات اداره دامپزشکے شهرستان جهت ذبح سالم دام در ایام محرم و صفر بویژه دهه اول محرم تشریح و تبادل نظر گردید.

رییس شبکه دامپزشکے شهرستان گفت: همزمان با آغاز ماه محرم نظارت بهداشتے و شرعے بر ذبح نذورات و نظارت بر اماکن مرتبط با تولید و عرضه فرآورده هاے خام دامے به منظور حفظ سلامت شهروندان با دقت انجام خواهد گرفت. فرزانه سالارے افزود: دامپزشکے شهرستان به منظور سلامت مصرف کنندگان گوشت دام قربانے و تامین بهداشت عمومی، اقدام به ساماندهے و راه اندازے اکیپ ثابت و سیار کنترل و نظارت بهداشتے و شرعے نموده است.

وے در ادامه از مردم و هیئات مذهبے خواست تا توصیه هاے دامپزشکے را جدے گرفته و از گوشت و فرآورده هاے خام دامے سالم و بهداشتے و ۲۴ ساعت بعد از ذبح در اطعام عزاداران استفاده نمایند.
سالارے همچنین خاطر نشان کرد: روساے هیئتهاے مذهبے بمنظور حصول اطمینان از سلامت و بهداشتے بودن لاشه ها و پیشگیرے از ابتلا به بیماریهاے قابل انتقال بین انسان و دام بویژه تب کنگو ، به اکیپ سیار دامپزشکے که در سطح شهر، آماده خدمت رسانے مے باشند، مراجعه نموده، تا بازرسے بهداشتے از دام و گوشتهاے استحصالے بعمل آید.

این مقام مسئول در پایان به هیأت هاے محترم عزادارے توصیه نمود: ضمن خوددارے از ذبح دام ها در معابر عمومی، با در نظر گرفتن توصیه هاے دامپزشکے در حفظ سلامت خود و دیگر شهروندان کوشا باشند و در صورت مشاهده هرگونه مورد تخلف بهداشتے مرتبط با فرآورده هاے خام دامے با شماره تلفن‌ ۳۲۴۳۷۳۱۲ و یا از طریق سامانه پاسخگویے ۱۵۱۲ دامپزشکے مطرح تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به موضوع گزارش‌شده رسیدگے و برخورد قانونے صورت پذیرد.

حجت الاسلام محمد هادے سمتے نیز ضمن تاکید بر عزادارے صحیح و باشکوه در محرم و صفر سال جارے و توصیه به وعاظ و مداحان جهت بیان وقایع درست و بدور از تحریف عاشورا و ترویج فرهنگ عاشورایے در بین مردم بویژه نسل جوان بر توجه ویژه به سلامت مردم تاکید نمود
واحد اخیگان رئیس شورای هیئات مذهبی نیز از آمادگی کامل هیئات مذهبی جهت رعایت نکات و مقررات بهداشتی و همکاری و تعامل با شبکه دامپزشکی شهرستان و بازرسین آن در مورد ذبح دام و نگهداری گوشت آن به شیوه صحیح در ایام محرم و صفر و شرکت در جلسه توجیهی و آموزشی در این خصوص خبر داد
درپایان مقرر گردید : دایر بودن کشتارگاه در ایام محرم و صفر و ذبح رایگان دام و حمل گوشتهای استحصالی در تاسوعا و عاشورا
جلسه اموزشی با روسای هیئتهای مذهبی پیرامون رعایت نکات بهداشتی و مصرف فراورده های خام دامی همچنین نصب بنرهای تبلیغاتی با همکاری دو ارگان انجام پذیرد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹۵
برچسب ها:

You cannot copy content of this page