توزیع مرغ فاسد ربطی به متصدیان مرغ و ماهی فروشی در شهرستان ندارد

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
یکشنبه - 30 مرداد 1401

فرزانه سالاری رییس اداره دامپزشکی شهرستان بافق در صبح امروز در خصوص سرنوشت محموله مرغ منجمدی که در پنجشنبه برای توزیع در سطح کلیه مرغ و ماهی فروشیهای شهرستان وارد شهرستان شده بود اظهار داشت: در راستای نظارت مستمر بازرسین بهداشتی اداره دامپزشکی بافق، محموله ای به وزن تقریبی۴ تن مرغ منجمد بدون مجوز حمل بلافاصله بعد از اغاز توزیع در مرغ و ماهی فروشیها، کشف و پس از نمونه گیری جهت انجام ازمایش و ارسال به ازمایشگاه مرجع کنترل کیفی مواد غذایی دامپزشکی صورتجلسه ای تنظیم و محموله در یکی از سردخانه های استان ضبط و توقیف شد.
سالاری ضمن تشکر از همکاری متصدیان مرغ و ماهی فروشی در شهرستان خاطر نشان کرد: این تخلف ربطی به متصدیان مرغ و ماهی فروشی در شهرستان ندارد و به یکی از واحدهای بسته بندی مبدا در استان و نحوه توزیع آن در شهرستان مرتبط است که با توجه به عدم اخذ مجوز حمل دامپزشکی برای توزیع مرغ در شهرستان مراتب قانونی ان از طریق مراجع قضایی در دست پیگیری است.
وی درخصوص اعلام نتیجه ازمایش افزود: آزمایشات کنترل کیفی و کشت میکروبی فراورده های خام دامی زمانبر است و منتظر جواب ازمایش هستیم.
رییس اداره دامپزشکی بافق به شهروندان توصیه کرد: فرآورده خام دامی مورد نیاز خود را فقط از مراکز مجاز تحت نظارت دامپزشکی تهیه کرده و در هنگام خرید آن به برچسب دامپزشکی که نشان دهنده تاریخ تولید و انقضاء است، توجه کنند.
این مسئول همچنین گفت: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی در حوزه عرضه و نگهداری فرآورده های خام دامی، مراتب را از طریق شماره ۱۵۱۲ به دامپزشکی اطلاع رسانی نمایند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۴۴
برچسب ها:

You cannot copy content of this page