هدف اصلی مدارس سما، مهارت آموزی در کنار آموزش است

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
شنبه - 30 مهر 1401

 

معاون آموزش های عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در بازدید از مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافق با بیان اینکه با فعال سازی مدارس سما در واحد‌های دانشگاهی ، دانشگاه ها زنده شد گفت:هدف اصلی ما در مدارس سما، مهارت آموزی در کنار آموزش است.

سید علی المدرسی با اشاره به موقعیت معدنی و صنعتی شهرستان بافق و فرهنگ متعالی مردمان بافق گفت: یکی از استراتژی‌های دانشگاه آزاد تربیت نیروی کار ماهر است که با برنامه ریزی های جدید مبنی بر هنرستان های در جوار کارخانه و صنعت؛ هنرستان و دانشگاه به سمت دانشگاه می آیند و دانش آموزان و دانشجویان در جوار صنعت به نیروی کار تبدیل شده و مدارک مرتبط با تحصیل خود دریافت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۷۷۷ مدرسه سما در دانشگاه های آزاد اسلامی کشور فعال است ادامه داد: از ۱۰ واحد دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد هشت واحد دارای مدرسه سما هستند.

دبیر شورای هماهنگی و نظارت سما یزد با اشاره به استراتژی های جدید مدارس سما در کشور تصریح کرد: از مهمترین استراتژی های ما تغییر روشهای تربیتی است که با طرح مهارت های زندگی وارد آن شده ایم.

المدرسی به تشریح این استراتژی پرداخت و گفت: برای مثال در روشهای تربیتی قبل، انجام فعالیت های مربوط به زندگی و خانواده برای یک دانش آموز نوعی تنبیه محسوب می شد اما در روش جدید تربیتی، کار درون خانه زمانی به دانش آموز داده می شود که انجام آن برایش تشویق باشد.

وی خاطرنشان ساخت: سما در برنامه های جدید خود مهارت های بیست و پنج گانه زندگی را به دانش آموزان آموزش می دهد.

دکتر المدرسی یکپارچه سازی مدیریت منابع انسانی و توسعه و تعمیق روابط با خانواده ها را از دیگر استراتژی های سما عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد با برنامه های در نظر گرفته شدنه تفاوت فعالیت مدارس سما با دیگر در مدارس در امر تربیت مشهود شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹۵
برچسب ها:

You cannot copy content of this page