نامه سرگشاده نمایندگان افتخاری جمعی از خانواده های شهداء و ایثارگران بافق به نماینده و مسؤلین شهرستان

دسته: مقالات
بدون دیدگاه
یکشنبه - 6 فروردین 1402

 

بسم رب الشهدا والصدیقین

حضرت علی علیه السلام می‌فرمایند: الْعَامِلُ بِالظُّلْمِ وَ الْمُعِینُ عَلَیْهِ وَ الرَّاضِی بِهِ شُرَکَاءُ ثَلَاثَهٌ؛

کسی که ظلم می‌کند، و کسی که با او همکاری دارد و کسی که بدان رضایت دارد، هرسه در ظلم شریک‌اند.

– جناب آقای محمدرضاصباغیان،نماینده محترم مردم بافق در مجلس شورای اسلامی و ناظر بر اجرای قانون

– جناب حجت الاسلام والمسلمین رضا سعادت فرامام جمعه محترم شهر بافق

– جناب آقای ابوالقاسم دهقان،سرپرست محترم فرمانداری بافق

– اعضاء محترم شورای تامین شهرستان بافق

– اعضاء محترم شوراهای اسلامی شهر و شهرستان بافق

سلام علیکم،

احتراماً،اینجانبان مهدی رنجبربافقی و حمیدرضا رنجبربافقی بعنوان نمایندگان افتخاری جمعی از خانواده های شهداء و ایثارگران شهرستان بافق در پیگیری نارسایی قانونی تقسیمات کشوری باردیگر به استحضار می رسانیم که از شما مسئولان محترم که از وضعیت ظالمانه و ناعادلانه تحمیلی مرزبندی جغرافیایی اطلاع دارید انتظار می رود به منظور احقاق حقوق مردم شریف بافق،پیگیری مستمر تخلفات،قانون شکنی و بی عدالتی در نهادهای نظارتی،اجرایی و قضایی تا حصول نتیجه و اقناع اذهان عمومی اقدام بایسته و شایسته به عمل آید.

بدینوسیله مصادیق تخلفات گسترده و عدم رعایت ضوابط قانون تقسیمات خصوصاً در ابلاغیه ۱۲/۱۲/۹۸ وزارت کشور فی مابین مرزبندی بافق و بهاباد مختصراً،مطابق با اسناد و مدارک به شرح ذیل می باشد.

۱-عدم رعایت عوارض طبیعی بعنوان مولفه اصلی تقسیمات نظیر پستی و بلندی و حوزه آبریز وفق تبصره ۳ ماده ۴ و ماده ۱۷ (آ.ا.ق ت م ۶۳) و تخلفات واضح نقص قانون در ابلاغیه فوق الذکر چه توجیهی دارد؟

۲- بررسی گردد چرا با نفوذ سیاسیون بی انصاف بعضاً بومی اردکان در یک جابه جایی فاقد وجاهت قانونی و غیر ضروری از دهه ۷۰ تا کنون برخلاف ماده ۱ قانون ایجاد ۷۷ واحد دهستان فاقد نصاب جمعیتی (م ۷۱) چهل و پنج نقطه جغرافیایی فیمابین دهستان جلگه بهاباد و کوشک بافق الحاق و انتزاع رفت و برگشتی صورت گرفت که امروز بعد از ۲۶ سال مستمسک و دست آویزی برای جدا سازی غیرقانونی بلوک بندی های سرزمینی دیگری از شهرستان قدیمی بافق شده است؟

۳- عدم رعایت ضوابط قانون تقسیماتی مصوب ۱۳۶۲ نظیر اوضاع طبیعی و…در ماده های ۳(ایجاددهستان) و ۶ (ایجاد بخش) و ماده ۷( ایجاد شهرستان) مربوط به جا به جایی تحمیلی مرزبندی شهرستانهای بافق، بهاباد و اردکان با چه هدفی صورت گرفته است؟

۴- به چه دلیلی بعد از ۲۶ سال آن هم با حربه حدود تقسیماتی تدقیق شده با دخل و تصرف غیر قانونی در مصوبات ترسیمی شماره .۷۹۵۸٫۰۵٫۲۳٫ مورخ ۱۳۷۲٫۰۴٫۲۰هیئت دولت بر خلاف ماده ۱۳ (ق. ت.ک م ۶۲) و ماده ۳۱( آ.ا.ق.ت.ک م۶۳) خصوصاٌ در ابلاغیه تقسیماتی ۱۲/۱۲/۹۸ وزارت کشور بدون تصویب محدوده تقسیماتی در هیئت دولت صورت گرفته است؟

۵ -چرا در زمان ارتقاء بخش بهاباد به شهرستان علیرغم اخذ تعهد از مسئولان استان و بهاباد مطابق با صورتجلسه ۲۲/۰۵/۱۳۸۸ بابت موافقت چارچوب مرزهای سیاسی موجود دهستان جلگه وبنستان و آسفیج، در ابلاغیه ۱۲/۱۲/۹۸ مرزها جابجا گردید؟

۶- چرا به حضرات تفهیم نمی گردد که بافق بعنوان شهرستان مادر بوده و بهاباد با جمعیت ناچیز وفق تبصره ۲ ماده ۷ (ق.ت.ک م۶۲) و ماده ۱۴ (آ.ا.ق.ت)به دلیل عدم اخذ مصوبه مجلس شورای اسلامی، هنوز بعنوان شهرستان غیرقانونی و استثنایی محسوب می شود و اگر به گذشته برگردند بخشی از بافق محسوب می شوند زیرا برخی حضرات بهابادی ظاهراً لطف و همراهی بی دریغ بافق را در ارتقاء به شهرستان نادیده گرفته اند!

۷- بررسی گردد چرا بر خلاف مصوبه ترسیمی و ماده ۱۴(ق.ت.ک م۶۲) علیرغم مکاتبات اعتراضی متعدد مسئولان شهرستان بافق حق کاذب ایجاد شده به نفع بهاباد در مکاتبه جعلی و خلاف واقع مورخ ۲۴/۱/۹۴ معاون سیاسی وقت( دکتر طالبی ) ابطال نگردید تا مستمسکی برای استاندار فعلی شود که در پایان سال ۱۴۰۱ در تخلفی دیگردر حالی که هنوز مسئله حساس مرزها حل نگردیده، در اقدامی جانبدارانه از شهرستان استثنائی بهاباد، تمام و کمال حق مردم بافق را به بهاباد بدهد؟

۸ –پیگیری گردد چرا بر خلاف ماده ۱۴(ق.ت.ک م۶۲) و تعهدات مفاد صورتجلسه اردیبهشت ماه کاداستر به طور ناگهانی در مورخ ۲۸/۱۲/۹۹ در پلاکهای ثبتی شهرستان بافق با سند سازی به نفع شهرستان استثنائی بهاباد، تعرض صورت گرفت؟

۹- بررسی گردد با توجه به نامه مورخ ۱۶/۴/۱۳۸۷ آقای تقوایی مشاور فعلی استاندار با عنوان مقام معظم رهبری و نیز نظر کارشناسان وزارت کشور،در یک تناقض و سیاست یک بام و دوهوای آشکار؛ چرا در یک منطقه جغرافیایی با شرایطی یکسان تقسیماتی، برخی اسناد تقسیماتی برای اثبات یک مکان جغرافیایی نظیر معدن چادرملو به نفع اردکان ، معتبر و مدارک محکم محسوب میگردد ولی در عین ناباوری در نظام جمهوری اسلامی همان اسناد را برای اثبات نقاطی نظیر معدن

چاه گز بهابادی در جهت اثبات حقوق قانونی مردم بافق؛ ادله نادرست و غیرقابل استناد محسوب می گردد؟!!!

۱۰- تحقیق گردد چرا حق قانونی مردم ولایی و قانون مدار بافق در صورتجلسه دعوت از پنج کارشناس بی طرف برای بررسی مرز جغرافیایی بافق و بهاباد و اجرای صحیح صورتجلسه تقسیماتی مورخ ۱۹/۱/۷۳ بین مسئولان استانی و شهرستان بافق و اردکان و همچنین ابلاغیه رفع ابهام مرزی بین بافق و اردکان سال ۱۳۹۵ اداء و اجرایی نمی گردد؟

۱۱-پیگیری، تحقیق و بررسی گردد چرا برخی مسئولین خاطی مرتبط با تقسیمات که حسب وظیفه ذاتی مکلفند به ضوابط قانون تقسیمات عمل نمایند حتی برخلاف رویه معمول و عرف درون سازمانی برای هر الحاق و انتزاعی؛ اسناد و مدارک مکمل را بر اسناد اصلی و فرعی حاکم نموده و ظاهرا امر باطلی را حق می نمایانند؟

۱۲- بررسی و تحقیق گردد چرا بر اساس تصمیم حاکمیتی مبنی بر اخذ نیمی از عواید معدن چادرملو از سال ۱۳۷۳ تاکنون که بالغ  بر صدها میلیارد تومان میشود این حق مسلم را جهت رفع محرومیت به شهرستان استثنایی بهاباد پرداخت نکرده؛ بهاباد را به سمت مرزهای جغرافیای بافق برای لاپوشانی بی عدالتیها و جبران مافات سوق می دهند؟

بدیهی است این بخشی از تخلفات و تصمیمات خلاف قانون، تبعیضات ناروا و ظلمها در حق مردم ولایی و شهیدپرور بافق از ادوار گذشته تاکنون می باشد که در هیچ جای کشور نظیر ندارد و قطعا زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست لذا اینجانبان به نمایندگی از خانواده معظم شهداء هر گونه تصمیم صرفاً سیاسی و غیر مسئولانه که باعث افزایش اختلاف قومیتی، تنش اجتماعی و فرهنگی که بار دیگر باعث تضییع حقوق قانونی مردم شریف بافق گردد را محکوم کرده و یادآور میشویم در این برهه تکلیف سنگینی برگردن شما مسئولان فعلی است لذا تاکید میکنیم تاحق راباپیگیری ودفاع ازحقوق مردم شریف بافق درجایگاه خود گذاشته، به این ابهامات و سوالات برای اقناع مردم بعنوان ولی نعمتان انقلاب و تنویر افکار عمومی پاسخ منطقی و مناسب دهید تا از این فرصت در راستای ارتقاء سلامت نظام اداری از تکرار اجحاف توسط برخی سیاسیون بی انصاف و بازی با حقوق مردم شهیدپرور بافق(درون اتاقهای درب بسته ای که در محضر خداوند دانا و عادل است) جلوگیری نمایید.

 

مهدی رنجبربافقی  –  حمیدرضا رنجبربافقی

نمایندگان افتخاری جمعی از خانواده های شهداء و ایثارگران شهرستان بافق


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۳۶
برچسب ها:

You cannot copy content of this page