تست تشک نجات و دستگاه توربکس آتشنشانی بافق

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
شنبه - 27 خرداد 1402

 

مسئول خدمات شهری و رئیس آتشنشانی شهرداری بافق از تست تشک نجات و دستگاه توربکس برای نجات جان شهروندان خبر داد و افزود : آتشنشانان شهرداری آموزش لازم در این زمینه را فرا گرفتند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری بافق؛ محمد قاسمی با اعلام این خبر گفت: تشک نجات برای آموزش آتشنشانان و کیفیت و ایمنی آن تست شد تا نیروها بتوانند در هنگام حادثه برای نجات شهروندان از آن استفاده کنند.
وی هزینه خرید این را تشک را بالغ بر پنج میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این تشک در زمان آتش سوزی ساختمان های چندین طبقه مثل مسکن مهر ( تا ارتفاع بیست و چهار متر) بسیار کاربرد دارد و ماهیانه از نظر ایمنی و نداشتن مشکل فنی و آموزش نیروها تست می شود.
رئیس آتشنشانی شهرداری بافق در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دستگاه دیگری که امروز مورد تست و آموزش قرار گرفت دستگاه توربکس(با حجم چهارصد لیتر در دقیقه) است که یک دستگاه سه منظوره و با هزینه ای بالغ بر هشتصد و پنجاه میلیون ریال خریداری شده است.

قاسمی اولین فایده این دستگاه را استفاده از کف سبک عنوان کرد و گفت: توربکس در حین عملیات اطفای حریق، مانع رسیدن اکسیژن به آتش می شود و کاربرد آن هنگام حریق در طبقات تحتانی و زیر زمین و اماکن مسقف می باشد تا با استفاده از کف سبک آتش را مهار کنند و اجازه ندهند اکسیژن به آتش برسد سپس آتشنشان وارد محل شوند.
وی ادامه داد: خروج دود از محل آتش سوزی توسط این دستگاه، استفاده دوم است که خدمه بتوانند بیشترین مانور را داشته باشند و این دستگاه با لوله خروطومی که دارد دود محل را تخلیه می کند.
رئیس آتشنشانی سومین استفاده این دستگاه را اکسیژن رسانی مطرح کرد و گفت: همچنین می توان با برخی تغییرات و بستن بعضی لوله های این دستگاه، اکسیژن را به محل برسانیم تا مردم و نیروهای حاضر در صحنه کمتر دچار سانحه شوند.
قاسمی خاطرنشان کرد: نیروهای آتشنشانی هر ماه آموزش می بینند و مانورهای آتشنشانی از نظر قدرت بدنی، آموزش های ضمن خدمت و … انجام می شود تا در هنگام عملیات بتوانند سریع تر وارد عمل شوند.

 

 

 

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۱۱
برچسب ها:

You cannot copy content of this page