مشارکت ۴۸ فروشگاه در سطح شهرستان بافق  در اجرای طرح کالابرگ الکترونیک

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
یکشنبه - 18 تیر 1402

مشارکت ۴۸ فروشگاه در سطح شهرستان بافق  در اجرای طرح کالابرگ الکترونیک

علی اصغر نوری شادکام رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان بافق با اعلام اینکه طرح ملی کالابرگ الکترونیکی با هدف کمک به اقشار محروم، هدفمند نمودن پرداخت یارانه ها، مدیریت بازار و کنترل تورم،کمک به معیشت اقشار آسیب پذیر از سوی دولت سیزدهم ابلاغ شدگفت :

در شهرستان بافق نیز همزمان با سراسر کشور از ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ اجرای طرح کالا برگ الکترونیک با مشارکت تعدادی  ازفروشگاه  های زنجیره ای،تعاونی و اصناف شهرستان آغاز گردید.

نوری شادکام با اشاره به اینکه تا کنون ۴۸ فروشگاه در سطح شهر و روستا های تابعه با نصب برنامه شبکه ملی اعتبار (شما) به این طرح پیوسته اند ، گفت از این تعداد فروشگاه ، ترمینال ۳۹  فروشگاه با مراجعه شرکت های پشتیبان  ، فعال و۹ فروشگاه می بایست با مراجعه شرکت های پشتیبان  به روزرسانی و فعال گردند. وی گفت تمام فروشگاه های  سطح شهرستان که در حال حاضر نسبت به  عرضه  یک یا هر ۱۱ قلم کالای اساسی مشمول طرح اقدام میکنند (به عنوان مثال قصابی ها ، مرغ فروشی ها،فروشگاه های عرضه مواد غذایی ، خرده فروشی و عمده فروشی ها،…….) با نصب برنامه شما و به روز رسانی ترمینال های فروشگاهی خود  توسط شرکت  های پشتیبان   میتوانند در این طرح  ملی مشارکت نمایند.

رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان بافق با اعلام اینکه همه یارانه بگیران دهک های اول تا نهم مشمول طرح می باشند گفت،  بر اساس سیاست تشویقی دولت در طرح کالا برگ الکترونیکی،  امکان افزایش ۲۰ درصدی یارانه سه دهک اول تا سوم که تحت پوشش نهادهای حمایتی می باشند به میزان ۸۰  هزار تومان به ازای هر یارانه بگیر وجود خواهد داشت مشروط  به اینکه به میزان ۸۰  درصد از یارانه آنها که معادل ۳۲۰ هزار نومان می گردد را در اجرای طرح کالابرگ هزینه نمایند.

نوری شادکام گفت همچنین ویژگی دیگر طرح کالا برگ الکترونیک این است که افراد می توانند از اعتبار ماه آینده خود قیل از واریز یارانه در جهت تامین کالاهای اساسی مشمول طرح استفاده و هزینه نمایند.

رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان بافق همچنین با اعلام اینکه مبنای شارژ اعتبار این طرح  براساس کد ملی سرپرست خانوار مشخص می گردد گفت میزان اعتبار تخصیصی به ازای سرانه هر قلم از کالاها بر اساس قیمت مصوب شهریور ۱۴۰۰ بدست آمده که سهم پرداختی یارانه بگیر با هر کارت بانکی که به نام سرپرست خانوار باشد قابل پرداخت و مابقی هزینه کالا از محل اعتبار یارانه بگیر کسر و به حساب فروشنده کالا واریز  خواهد شد .

نوری شادکام همچنین در خصوص اقلام طرح کالا برگ که توسط فروشگاه های متصل به شبکه ملی اعتبار  توزیع می گردد اظهار داشت ۱۱ کالای اساسی  مد نظر در طرح شامل:  شیر کم چرب(بطری)،پنیر یو اف، تخم مرغ، گوشت مرغ،روغن مایع، ماکارونی، برنج ایرانی،  ماست پرچرب پگاه، قند و شکر، حبوبات و گوشت قرمز منجمد می باشد


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۱
برچسب ها:

You cannot copy content of this page