اجرای طرح ملی فیبرنوری منازل و کسب و کارها (FTTX) از مرداد ماه در شهر بافق آغاز می شود

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
شنبه - 31 تیر 1402

 

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد در نشست شورای راهبری توسعه‌ ICT که با حضور فرماندار، دستیار نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، شهردار و رییس شورای شهر بافق برگزار شد، از هماهنگی و برنامه ریزی شروع عملیات اجرایی طرح ملی فیبرنوری منازل و کسب و کارها (FTTX) از مرداد ماه در شهر بافق  خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، محمدرضا پاکدل مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان با اشاره به شروع پروژه توسعه شبکه پرسرعت ثابت‌ مبتنی بر فیبرنوری، بعنوان یکی از پروژه های مهم وزارت ارتباطات در دولت مردمی، اجرای طرح ملی فیبرنوری منازل و کسب و کارها (FTTX) در شهر بافق را در راستای طرح توسعه شبکه ملی اطلاعات و از زیرساخت های ضروری عصر حاضر عنوان کرد و گفت: با هماهنگی صورت گرفته،  این طرح در شهر بافق نیز تا یکماه آینده شروع خواهدشد.

پاکدل همچنین از حمایت همه جانبه محمدرضا صباغیان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از طرح ملی فیبرنوری منازل و کسب و کارها (FTTX) همچنین هماهنگی و پیگیری های ایشان که منجر به تعامل و تسریع در شروع عملیات اجرایی شهر بافق شد، تشکر کرد و گفت: برای شروع این طرح راهبردی در شهرهای بهاباد، هرات، مروست، مهریز و ابرکوه نیز برنامه ریزی شده است.

پاکدل افزود: ارایه سرویس FTTX توسط اپراتور پیشگامان در شهر بافق، زمینه دسترسی به سرویس با کیفیت و رقابتی را فراهم خواهد کرد و علاوه بر این، با کاهش تقاضا روی سرویس موبایل، ضمن بهبود کیفیت شبکه ۴G زمینه اجرای شبکه ۵G نیز فراهم و مردم عزیز بافق طعم شیرین فناوری را بیش از پیش خواهند چشید.

در این نشست، نوروز زاده شهردار بافق، ضمن تشریح نیاز های زیرساختی به منظور ایجاد شهر هوشمند، گفت: شهرداری بافق برای سرعت بخشیدن به شروع این پروژه همکاری  می کند.

در پایان این جلسه، دهقان فرماندار بافق، با تشکر از اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور توسعه شبکه ملی اطلاعات و همچنین اقدامات بسیار خوب انجام شده در توسعه ارتباطات روستایی شهرستان بافق؛ اظهار کرد: به منظور تسریع در اجرای این پروژه ملی در شهر بافق تلاش خواهیم کرد با انجام هماهنگی های لازم و همراهی همه دستگاه های اجرایی شهرستان، به ویژه شهرداری و شورای اسلامی شهر بافق، این پروژه در مرداد ماه عملیاتی شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۸
برچسب ها:

You cannot copy content of this page