مامان، من آیفون ۱۴میخوام!

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
دوشنبه - 24 مهر 1402


فرزندم از طرف دوستش دعوت شدبه تولد،باخودم گفتم حتماببرمش که در جو شاد دوستانش قرار بگیره اما تبعات این تولدهای لاکچری خیلی گسترده است.!!
ازشما پنهان نباشد تولد فرزندم یک نوع غذای مورد علاقه اش راتهیه کردم ومقداری تنقلات معمولی و کیک تولد،تزئین دکور هم باکمترین هزینه خودم انجام دادم اما گویا یک سری از خانواده ها این دنیای شیرین و کودکانه را با تجملات وخرج های اضافی تبدیل به دغدغه فکری وحسرت برای فرزندانشان کردند.
درتولد اخیر،والدین متولده!!برایش یک دستگاه تلفن همراه خریده وسایر دوستانش ورژن های مختلف آیفون راداشتند.فرزندم با گوشی سابق چند سال پیش من بدون سیم کارت حضور داشت.
امابعداز برگشت از تولد کلی اطلاعات راجع به انواع آیفون وانواع پذیرایی ها وپوشش دوستانش به دنیای کودکانه اش اضافه شد!!
چراما والدین باید نوع گوشی برایمان آنقدر مهم باشد و این مسأله را دغدغه فرزندانمان کنیم.اگر من به عنوان والد در خانواده روی این مسائل مانور ندهم فرزندم این ویروس مصرف گرایی وتجمل گرایی را به اطرافیان و خودش تحمیل نمی کند.
آیا بهتر نیست به جای گرفتن تولدهای آنچنانی وایجاد فرهنگ زشت چشم و هم چشمی در این طفلان معصوم ،جوری رفتار کنیم که کودکان دغدغه ای جزبازی و شادی نداشته باشند وبا تقویت مهارت و خلاقیت به آینده روشن کودکمان کمک کنیم؟
والله من نگران این نسل و بیشتر نگران والدینشان هستم!!
مطمئن باشید با این فرهنگ غلط راه پیشرفت فرزند و نهایتا کشورمان را کند خواهیم کرد وموقع سالمندی این کودکان پرتوقع عصای دستمان نخواهند بود.!!


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۶
برچسب ها:

You cannot copy content of this page