لزوم احداث دبیرخانه دائمی محور معدن در بافق

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
شنبه - 27 آبان 1402

مدیر گروه آموزشی معدن دانشگاه آزاد اسلامی بافق بر لزوم احداث دبیرخانه دائمی محور معدن در بافق تاکید کرد.

دکتر حسینعلی لازمی در جلسه تبیین سند یزد نوین که با حضور اعضای هیات علمی و برخی از مسؤلین شهرستان در دانشگاه آزاد اسلامی بافق برگزار شد با بیان اینکه در تدوین سند در محور معدن از صاحبنظران بافقی و دانشگاه آزاد اسلامی استفاده نشده و همه موارد در مرکز استان خلاصه شده است گفت: پیشنهاد می کنم دبیرخانه دائمی محور معدن در بافق احداث شود.

رئیس اسبق دانشگاه آزاد اسلامی بافق گفت: مجموعه بافقی نو که با همکاری شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق در دانشگاه احداث شده است و امیدواریم نتیجه بخش باشد و مانند بسیاری از کارها فقط صرف آمار دادن نباشد می تواند محل این دبیرخانه باشد.

لازمی در راستای محورهای بحث با اشاره به صنعت گردشگری معدن افزود: به طور مثال معدن کوشک بافق با سابقه ۸۰ ساله که دارای آلودگی بوده و کارگران آن هم رضایتمندی آنچنانی ندارند بهتر است به سمت و سوی صنعت پاک پیش برود و می تواند به عنوان موزه، مجموعه گردشگری معدن و آموزش معدنکاری استفاده شود.

لازمی با طرح این سؤال که با این روند بهره برداری از معادن، آینده ۱۰۰ ساله بافق چه خواهد شد ؟ پیشنهاد داد بازسازی معادن در دستور کار قرار گیرد و با بهره برداری بهینه به طول عمر معادن و شهر کمک کنیم.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۹
برچسب ها:

You cannot copy content of this page