تشکری لازم از یک راننده اتوبوس

دسته: مقالات
بدون دیدگاه
چهارشنبه - 1 آذر 1402

تشکری لازم از یک راننده اتوبوس

از آن روز که فرمان آتش به اختیار رسید اهمیت این موضوع روشن شد که:
برای کارفرهنگی وجود یک واحد، یک تیم و تشکیلات عریض و طویل، حیاتی و ضروری نیست. همان طور که همیشه کار فرهنگی پرهزینه، وقت گیر و زحمت دار نیست. همانطور که فرمودند هر کار و حرکت بلبشویی و غوغاسالارانه هیچ ارزشی ندارد.
خداراشکر صبح امروز اول آذرماه ۱۴۰۲ اتوبوس چون همیشه بموقع آمد. ما ایستگاه آخر بودیم. همین که روی صندلی نشستیم.
تلویزیون روشن شد.
یوسف پیامبر علیه‌السلام در حال پرستاری از یه زندانی بود دونفردیگر نزدش آمدند تا تعبیر خوابشان را بگیرند، یوسف پیامبر علیه‌السلام تعبیر را منوط به این کرد که باید تعبیرش را حقیقتی بدانند که محقق میشود و نیز شروع کرد به تبلیغ و تبیین خداوند، سپس برای حرفهای خود نشانه‌ای آورد. اینکه امروز ناهار زندانیان چیست.
تا آمدن ناهار برخی زندانیان یوسف پیامبر علیه‌السلام را به سخره گرفتند جملاتی گفتند و قاه‌قاه خندیدند که یوسف چه میگوید اما بعد از آمدن ناهار وعده داده شده، به او و حرفهایش بیشتر فکر کرده، دور یوسف پیامبر علیه‌السلام جمع شدند.
همین‌جا یادی کنیم از مظلومیت امیرالمومنین علی علیه‌السلام که وقتی از نوع غذای یک نفر خبر دادند وی تلاش کرد به غیر از آن غذا را بخورد تا نوعی دشمنی با امام بکند که البته به هر شکلی تلاش کرد خلاصه همان غذا که امام فرموده بودند روزیش شد که داستانش در تاریخ هست. اما در جامعه آن روزی با محوریت آن فرد، کسی دور علی علیه‌السلام جمع نشد مگر به اذیت و … .
خلاصه پس از جمع شدن دور یوسف پیامبر علیه‌السلام، هرکسی برای ایمان آوردنش به خدای یوسف دلیلی میگفت، اما یکی از زندانیان گفت: «اگر خدای یوسف به مهربانی یوسف است، من به او ایمان می‌آورم». اینجاهم نمیتوان از جمله‌ آن عاشق و دلباخته‌ی امیرالمومنین علی علیه‌السلام گذر کرد که گفت:«اگر علی علیه‌السلام بگوید خدا هست پس خدا هست».
خلاصه اینجا بود که اتوبوس به پارکینگ معدن رسید.
به نوبه خودم از آقای خدامی راننده اتوبوس سنگ آهن بابت «۱۰دقیقه‌‌ خدامی» تشکر میکنم، هرچند این عزیز چون برخی، نیازی به جذب تشکر از خود نشان ندادند. اما «۱۰دقیقه خدامی» به اندازه برخی مجالس، بیشتر از برخی برنامه‌های فرهنگی شرکتهای بزرگ موثر بود.
راستی؛ هنوز فرمان «آتش به اختیار» پس گرفته نشده است، لذا «۱۰دقیقه خدامی» میتواند رقبای زیادی پیدا کند.

و من الله توفیق
محمد مهدی علیزاده فلاح


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۷۲
برچسب ها:

You cannot copy content of this page