اهداء کارت همیار طبیعت به دانش آموزان دبستان پسرانه انقلاب شهرستان بافق

دسته: محیط زیست، منابع طبیعی، گردشگری
بدون دیدگاه
یکشنبه - 23 اردیبهشت 1403

 

در راستای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت، اجرای طرح شهید عنایت الله مرادی و در جهت تحقق شعار ((با هم درخت بکاریم برای ایران سرسبز- ایران قوی)) با حضور رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بافق، کارت عضویت همیار طبیعت به کلیه دانش آموزان دبستان پسرانه انقلاب این شهرستان در جهت ترویج فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی اهداء شد.

در این مراسم که با حضور رییس، کارشناس آموزش ترویج و فرمانده یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بافق، مدیر، معلمان و دانش آموزان دبستان پسرانه انقلاب در محل این دبستان برگزار شد، در راستای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت، اجرای طرح شهید عنایت  الله مرادی و در جهت تحقق شعار ((با هم درخت بکاریم برای ایران سرسبز- ایران قوی))، کارت عضویت همیار طبیعت به کلیه دانش آموزان دبستان پسرانه انقلاب این شهرستان در جهت ترویج فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی اهداء شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بافق ضمن تعریف منابع طبیعی، معرفی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور و شرح وظایف این سازمان با اشاره به اینکه شهرستان بافق دارای بیش از ۸۰۰ هزار هکتار اراضی منابع طبیعی است، اظهار داشت: حفظ و احیای اراضی ملی منابع طبیعی اولویت ما است و در این راستا نیازمند مشارکت و همکاری مردم هستیم تا با حفظ  و استفاده درست از عرصه های خدادادی، منابع طبیعی را به نسل های آینده سپرد.

محبوبه معتمدنیا با تشریح اهداف طرح ملی همیاران طبیعت، از علاقمندان به حفظ  و احیای منابع طبیعی دعوت کرد با ورود به سامانه کشوری همیار طبیعت https://hamyartabiat.frw.ir و با تکمیل اطلاعات خود به عنوان همیار طبیعت در سه سطح همیار طبیعت مروج، محافظ و دانش آموز ثبت نام کنند تا برای آنها کارت مذکور صادر شود.

معتمدنیا از دیگر مزایای این کارت را استفاده از تخفیف امکانات تفریحی برخی از استان ها با ارائه کارت همیار طبیعت ذکر کرد.

وی خاطر نشان کرد: شهرستان بافق تاکنون یک هزار و ۹۴۸ نفر همیار طبیعت را جذب نموده است که از این تعداد ۷۶۲ نفر در زمینه مروج، ۵۷۲ نفر با عنوان محافظ و ۶۱۴ نفر به عنوان همیار طبیعت دانش آموز فعالیت می کنند.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بافق با اعلام گرامیداشت هفته منابع طبیعی از ۱۵ الی ۲۱ اسفند ماه هر سال و اهمیت کاشت نهال در طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت، در حاشیه این مراسم اظهار داشت: با عنایت به تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) بر حفظ جنگل ها، طرح جهادی و مردمی کاشت یک میلیارد اصله نهال به دستور رییس جمهور در طی چهار سال با مشارکت کلیه دستگاه های اجرایی می باشد.

این مقام مسئول اضافه کرد: بر این اساس اداره کل منابع طبیعی و آبخیزدازی استان یزد بنا دارد ۱۵ میلیون اصله نهال را ظرف مدت چهار سال در راستای طرح نهضت مردمی در استان بکارد.

محبوبه معتمدنیا درخصوص نحوه مشارکت دانش آموزان در حفاظت از منابع طبیعی افزود: دانش آموزان و عموم مردم می‌توانند در تماس با شماره رایگان و شبانه روزی ۱۵۰۴ کد امداد جنگل و مرتع، گزارش‌ها و اخبار خود را در زمینه آتش‌سوزی عرصه‌های منابع طبیعی، تخریب و تصرف اراضی ملی، قاچاق گیاهان دارویی، حفر چاه غیر مجاز در اراضی ملی و … اطلاع‌رسانی کنند تا از ورود خسارت های جبران ناپذیر به عرصه های مرتعی و جنگلی جلوگیری شود.

اهداء کارت همیار طبیعت و بسته های فرهنگی به دانش آموزان همیار طبیعت و جوایز به تعدادی از دانش آموزان که به سؤالات مطرح شده از طرف رییس، پاسخ مناسب داده شد از دیگر برنامه های اجرا شده بود.

 

 

 

 

 

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۱
برچسب ها:

You cannot copy content of this page