وظیفه هیات نجات غریق پرورش ناجی است

دسته: ورزشی
بدون دیدگاه
یکشنبه - 3 تیر 1403

با توجه به‌ اعلام رئیس هیات شنا شهرستان بافق در رابطه با کمبود ناجی آقا و اینکه مسوولیت تامین ناجیان را به عهده هیات نجات غریق دانستند گفتگویی با سمیه دهقانزاده رئیس هیات نجات غریق شهرستان بافق ترتیب دادیم که توجه خوانندگان را به آن جلب می کنیم.

دهقانزاده با بیان اینکه در بخش بانوان به دلیل علاقه و سرمایه گذاری که از سال  ۹۲ انجام گرفته و همچنین با تشکیل تیم شنا سنگ آهن تمامی شناگران در ۱۶ سالگی به کلاس نجات غریق اعزام شده اند گفت: این شغل با توجه به‌ حق الزحمه ناچیز مسوولیت زیادی دارد.

او با بیان اینکه نجات غریق در بخش بانوان به عنوان‌ شغل به آن‌ نگاه نمی‌شود عنوان کرد: اگر بستر آموزش فراهم نشود چه بسا در سال‌های آینده در این بخش هم دچار کمبود خواهیم شد.

وی افزود:در بخش آقایان با توجه به اینکه نجات غریق شغلی نیست که بتوان از طریق آن امرار معاش کرد و خانواده و زندگی را اداره کرد و با مبلغ تعیین شده فدراسیون و اشل که اگر لازم باشد ارسال می کنم حاضر نیستند سر استخر بایستند.

دهقانزاده افزود:همانطور که مستحضرید استخر مسوولیت بسیار سنگینی دارد با چند نفر از ناجیان آقا که صحبت شد معتقدند با این عدد نمی توان کار کرد.

رییس هیات نجات غریق شهرستان بافق در در ادامه با اشاره به اینکه پیمانکار و بهره بردار استخر می بایست برای راه اندازی سانس ها نجات غریق به اندازه کافی داشته باشد تصریح کرد:سال گذشته استخر بهاباد نجات غریق نداشت و طبق درخواست از هیات نجات غریق بافق و اداره ورزش و جوانان شهرستان در بخش بانوان ناجی آنها تامین می‌شد .

او افزود:کارفرما دو و نیم برابر نرخ تعیین شده حق الزحمه به اضافه سرویس ایاب و ذهاب  را تامین می کرد تا استخر بصورت استاندارد باز شود.

دهقانزاده ادامه داد:در بافق در حال حاضر در بخش آقایان  ۱۴ نفر ناجی فعال هستند که در آمادگی سال ۱۴۰۳ شرکت کردند اما با این مبلغ پرداختی حاضر به همکاری نیستند؛کارفرما می بایست برا برقرای سانس ها با ناجیان با توجه به نیاز توافق انجام دهد .

وی گفت:نکته مهم این است که بسیاری از شهرستان های استان در بخش آقایان نجات غریق به اندازه کافی ندارند و از مرکز استان تامین می کنند؛فراخوان زده شود و به توافق برسند.

رییس هیات نجات غریق شهرستان بافق عنوان کرد:وظیفه هیات نجات غریق پرورش ناجی است ؛هیات شنا میبایست یکسری شناگر حرفه ای را که به حد نجات غریق رسیده اند معرفی کنند و ما با رصد و پیگیری با توجه به‌ اینکه سن نجات غریق ۱۸ سال است و با توجه به بعد مسافت اگر حدنصاب برسد  هماهنگی های لازم را انجام می‌دهیم؛ میزبانی می گیریم و کلاس را در بافق کار برگزار می‌کنیم.

 

او با اشاره به اینکه پسران در ۱۸ سالگی باید به خدمت سربازی بروند افزود:پیگیری برای بکارگیری دو سرباز ناجی انجام شد، یکنفر در سیستان بلوچستان است که امکان انتقال به بافق را ندارد و در استخر آن جا فعال است.

امیدواریم ناجی سربازی دیگری که در ستاد عملیاتی یزد مشغول است به بافق برای ناجی سرباز منتقل شود.

 

دهقانزاده خاطر نشان کرد:اگر به نجات غریق در استخر امتیاز مثبت داده شود آقایان به سمت نجات غریق می‌آیند؛ تعهد بدهند با عدد خوب کار کنند.

او با بیان اینکه هیات برای جذب و پرورش نیاز به بودجه دارد گفت: امکانات در اختیار هیات نجات غریق قرار گیرد قطعا  کمبودها جبران می شود؛بنده حدود ۲ سال هست که رئیس هیات هستم و در این بازه زمانی با دست خالی و فقط با حمایت و پیگیری، تعداد اقایان ناجی در این زمان کوتاه از ۷ نفر به ۱۴ نفر رسیده و به نظرم این برای عملکرد دو سال چند ماه مورد قبول باشد.

رییس هیات نجات غریق شهرستان بافق عنوان کرد:باز هم تلاش و پیگیری می کنیم که تعداد ناجیان خانم و آقا به شرط اینکه هیات شنا شناگر خوب معرفی کند چندین برابر شود.

گفتنی است:با توجه به اینکه ریاست هیات شنا بافق نامه ای به استان با همین محتوا ارسال نموده اند تصویر جوابیه رئیس هیات نجات غریق  استان نیز به پیوست میباشد.

 

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۷
برچسب ها:

You cannot copy content of this page