بیشتر مجرمین کسانی هستند که ماهواره در منزل دارند

دسته: عمومی
۶ دیدگاه
چهارشنبه - 23 اسفند 1391

ريیس کل دادگستری استان یزد بزرگترین وظیفه خانواده ها را تربیت نوجوانان و جوانان عنوان كرد و با اشاره هدف قرار گرفتن آنان توسط چند هزار شبکه ماهواره‌ای، اظهار كرد: بیشتر مجرمین کسانی هستند که ماهواره در منزل دارند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) – منطقه يزد، “غلامحسين حيدري” در جمع نمازگزاران مسجد جامع نجف آباد یزد با تاکید بر این که دستگاه قضایی تمامی تلاش و توان خود را برای از بین بردن جرایم در جامعه به کار می‌بندد، به راه‌اندازي تشکیلات پیشگیری از وقوع جرم با هدف ریشه‌کنی جرایم از جامعه اشاره كرد و گفت: دستگاه قضایی علاوه بر مجازات مجرمین، وظیفه پیشگیری از وقوع جرم را نیز دارد که این وظیفه تا حدودی فراموش شده بود، ولی در حال حاضر مورد توجه جدی قرار گرفته است.

وی با اشاره به این که پیشگیری از وقوع جرم در جامعه تنها وظیفه دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و نهادهای اطلاعاتی و امنیتی نیست، خاطرنشان کرد: صیانت از جامعه و جلوگیری از ناهنجاریهای اجتماعی یک وظیفه گسترده است که مربوط به کلیه افراد جامعه می باشد .

حيدري با تاکید بر اینکه پیشگیری به مراتب بهتر از درمان است، گفت: همه انبیاء و اولیای الهی وظیفه امر به معروف و نهی از منکر را در راستای همین وظیفه یعنی پیشگیری از وقوع جرم مقرر کرده‌اند تا جامعه آلوده و منحرف نشود.

وي تصریح كرد: طبق فرموده‌ي پیامبر اکرم (ص)، همه در برابر هم مسئولیت داریم و باید نسبت به همدیگر احساس مسئولیت نمائیم و در برابر ناهنجاری‌های اجتماعی عکس العمل نشان دهیم.

اين مقام قضائي با بيان این که نقش خانواده در تربیت فرزندان جهت جلوگیری از انحرافات اجتماعی نقش مهمی است، گفت: حدود دو الي سه هزار شبکه ماهواره‌ای که بسیاری از آنها را فرقه ضاله بهائیت اداره می‌کنند، جامعه اسلامی ما را هدف قرار داده‌اند و سعی دارند انحرافات و ناهنجاری‌های اخلاقی را بین نوجوانان و جوانان رواج دهند.

وی بزرگترین وظیفه خانواده ها را تربیت نوجوانان و جوانان عنوان و خاطرنشان کرد: بیشتر مجرمین کسانی هستند که ماهواره در منزل دارند و همین عامل سبب می‌شود فرزندان از کنترل و نظارت خارج شوند.

حیدری با تاکید بر این که پرورش فکری نوجوانان و جامعه از اهمیت زیادی برخوردار است، گفت: والدین باید الگوی و اسوه خوبی برای فرزندان خود باشند.

رييس كل دادگستري استان يزد در پايان نيز کسب درآمد حلال را در تربیت فرزند سالم و صالح موثر دانست.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
شمع بي زبان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 23 اسفند 1391 - 2:31 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

عزيزان
وسيله و ابزار شناختن معروف و شناختن منكر و امر به اين دو
رسانه هاي ديداري و شنيداري و نوشتاري هستند و همه در اختيار حاكميت قرار دارند
كه به صورت سفارشي و فرمايشي عمل مي كنند
وقتي رسانه هاي داخلي در جذب مخاطب ضعيف هستند مردم و مخاطبان جذب رسانه هاي خارجي مي شوند
و در اين هيچ شكي نيست

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 23 اسفند 1391 - 2:35 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

داد مي زنند
امر به معرف
نهي از منكر
يكي بيايد معروف و منكر را تعريف كند
تعطيل كردن فولاد بافق با سرمايه 118 مليارد تومن پول بيت المال و بيكار شدن 500 نفر مهندس و كارگر يك منكر بزرگ بوده وهست
هركس مرد نهي از منكر است
بسم الله
ما منتظر هني از منكريم

محمدرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 23 اسفند 1391 - 6:39 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اگرشمابه مردم راستش رامی گفتیدمردم هم ماهواره نمی خریدندتحقیق کنید ببینید مردم از کی شروع به خریدن ماهواره کردند.

زبان دراز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 23 اسفند 1391 - 5:29 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام واقعا مسئولان کمی فکرکنند وبعد حرف بزنند .یعنی ماهواره چگونه در افزایش جرم وجنایت می تواند موثرباشدتاان جایی که ما خبرداریم ماهواره هیچ وقت فیلم های ان چنانی که اقایان تبلیغ می کنند ندارد.تازه مردم ماهواره را برای چی می خرند برای سرگرمی و تفریح و خبرهای کمی واقعی تر ودرست تر نه این که دنبال هرزگی بروند.امروزه دربیشتر خانواده ها ماهواره وجوددارد.خدانکند کسی بخواهد به راه انحراف برود .هیچ ارتباطی با ماهواره ندارد.این قدر مردم را نترسانید و از این برخوردهای سلبی دست بردارید.فرض می کنیم ماهواره ها را جمع کردید ایا میزان جرم وجنایت کم می شود.اصلا جرم هیچ ارتباطی با ماهواره ندارد شما باید ریشه ها را بررسی کنید.این حرف ها فقط برای مردم عادی می تواند مشتری داشته باشد نه الان که مردم همه چیز را می دئانند.
ی ا ح ق

سعيد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 24 اسفند 1391 - 2:17 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

وقتي در جامعه ما بيشتر از نصف مردم ماهواره دارند طبيعي است كه زيرمجموعه هاي انها (كه يكي از اين زيرمجموعه ها مجرمين هستند) نيز بيشتر از نصف ماهواره داشته باشند و نمي توان جرم و مجرميت را ماهواره ربط داد. اگر اينطور باشد چون تعداد ماشين پرايد در منازل بيشتر است و در نتيجه مجرمين نيز بيشتر از اكثريت پرايد دارند پس نتيجه مي گيريم پرايد يكي از عوامل افزايش جرم و جنايت است

دلسوخته این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 25 اسفند 1391 - 8:34 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

درست است که ماهواره مستقیما افرادرا مجرم بارنمی اورد ولی بی انصافی هم نبایدکرد که بی تاثیر هم نیست.ولی متاسفانه اب از سر ما گذشته است.فقط کافی است که موبایل دانش اموزان و بچه های کم سن سال را نگاه کنید تا ببینید چه فیلم های مبتذلی روی ان است.فقط دعا می کنیم که اقایان از خواب غفلت بیدار شوند ودست از این ماهواره گیری بردارند.وبه فکرچاره بیفتند.

You cannot copy content of this page