بیانیه پایانی گردهمایی جمعی از طلاب و مردم شهرستان بافق در جوار مرقد امامزاده عبدالله (جمعه26/12/90)

دسته: عمومی
8 دیدگاه
شنبه - 17 مارس 2012

بیانیه پایانی گردهمایی جمعی از طلاب و مردم شهرستان بافق در جوار مرقد امامزاده عبدالله  (جمعه26/12/90)

ضمن تشکر از حضور دلسوزانه مردم همیشه در صحنه بافق؛ اهداف، انگیزه­ها و دستاوردهای این گردهمایی به استحضار غائبین و آیندگان این بوم و بر می­رسد تا مانع هرگونه سوء ­استفاده و سوء برداشت گردد:

اهداف گردهمایی چه بود؟

 1. تشکر از زحمات صادقانه و تحسین برانگیز جناب آقای دکتر یاراحمدی و اعلام حمایت و پشتیبانی از سرپرست محترم کنونی معدن، جناب آقای حاج محمد جواد عسکری در پیگیری مطالبات به حق مردم
 2. اعتراض جدی به نحوه جابجایی مدیران در مجموعه صنعت و معدن کشور از طریق اعمال فشار بر استعفاء آن  هم بدون اطلاع­ امام جمعه و فرماندار محترم شهرستان.
 3. اعتراض به این که برخی افراد و مسئولین، نظر مقام معظم رهبری دام ظله در مورد خصوصی­سازی و اصل 44 قانون اساسی را منحرف کرده و آن را به سمت خصوصی­سازی غرب­زده و سرمایه­داری سوق می­دهند و با عنوان کردن این مطلب که خصوصی­سازی امر رهبری است به تخریب جایگاه ولایت فقیه و منحرف کردن اهداف اصل 44 قانون اساسی می پردازند.
 4. اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم ولایت مدار شهرستان در مورد سیاست­های کلی اصل 44 و شیوه خصوصی­سازی مد نظر مقام معظم رهبری دام ظله

در گردهمایی چه گذشت؟

در جوار مضجع شریف امامزاده عبدالله(ع) جمعی از طلاب و صدها نفر از مردم ولایت مدار با اهداف فوق گرد هم آمدند. در این جلسه اهداف گردهمایی تشریح شد و توضیحات نسبتاً کاملی در بیان چیستی سیاست­های کلی اصل 44 قانون اساسی و شیوه خصوصی­سازی مورد نظر مقام معظم رهبری دام عزه ارائه گردید. در خلال سخنرانی­ها برخی عزیزان که گمان می­نمودند جلسه در اعتراض به نصب سرپرست جدید برگزار شده است، اظهار نگرانی و اعتراض نمودند. فضای باز و آزاد حاکم بر جلسه بدون هر گونه ممانعت، زمینه را برای صحبت­ها و بیان نظرات مخالف فراهم نمود. پس از ارائه پاسخ­ها و رفع شبهات پیش­آمده برای اولین بار در ماه­ها و بلکه سال­های اخیر حرکتی مردمی انجام شد که طی آن هیچ گونه پیامد منفی متوجه امنیت و فضای احترام آمیز شهر نگردید و نشانه­هایی از فرهنگ آزاداندیشی را به نمایش گذاشت.

دستاوردهای گرد همایی چه بود؟

 1. اعلام هوشیاری و حساسیت مردم نسبت به تحولات شهرستان و سرنوشت آن
 2. تجربه فضای گفت وگوی دوستانه و تحمل سخن مخالف در محیطی منطقی و آزاد
 3. بالا رفتن سطح آگاهی­های مردم در مورد مسائل تخصصی اصل 44 قانون اساسی و انعکاس درست نظریات رهبر دام ظله در این باره.
 4. اعلام تشکر از زحمات تاریخی جناب آقای دکتر یار احمدی و حمایت از جناب آقای حاج محمد جواد عسگری در پی­گیری مطالبات به حق شهرستان.
 5. اعلام قدردانی از امام جمعه و فرماندار محترم شهرستان در پیگیری مسائل مربوط به خصوصی­سازی و اعلام آمادگی مردم برای پشتیبانی از مواضع مقتدرانه ایشان در آینده.
 6. حضور فعال و موثر جمعی از روحانیون شهرستان در مدیریت مطالبات به حق مردم و ارتقای آگاهی­های عمومی.
 7. اعلام این مطلب که بر اساس اطلاعات مراجع ذی­ربط خصوصی­سازی سنگ آهن مرکزی ایران ـ بافق، فعلاً از دستور کار خارج شده است و می­توان بدون نگرانی و حساسیت به مراسمات و تعطیلات عید نوروز پرداخت. ولی در میان مدت و درازمدت، موضوع ادامه دارد و می­بایست با هوشمندی مجدانه سرپرست کنونی مجموعه سنگ آهن مرکزی، اوضاع به طور دقیق رصد گردد.

در پایان ضمن قدر دانی از مردم ولایت مدار شهرستان، بر حضور همیشگی، منطقی، بردبارانه و به دور از حاشیه امنیتی تاکید نموده وخواهشمند است به شایعه پراکنی­ها توجه ننموده و اطلاعات خود را از طریق افراد و رسانه­های مورد اعتماد به دست آورید.

لازم به یاداوری است حمایت افراد شرکت کننده از هر شخص حقیقی و حقوقی مشروط به پیگیری خستگی ناپذیر مطالبات مردم و تسلیم نشدن در برابر فشارهاست.

و هوالمعین المستعان

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 18 مارس 2012 - 12:34 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خدارا شکر میکنیم که طلاب در عرصه عمرانی وارد شدند من این را به فال نیک میگیرم

مستند گو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 18 مارس 2012 - 1:09 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام بر عزیزانی که گفتمانی جدید و پیشرفته را در شهرستان بافق پایه گذار شدند.
محض اطلاع: خصوصی سازی از دستور کار خارج نشده و اگر کسی مستندی دارد به این سایت بفرستد تا شفاف سازی صورت گیرد.

حاضر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 18 مارس 2012 - 7:50 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام وخداقوت ، اينكه در داخل امامزاده (ع) برگزار شد خوب بود زيرا همه كساني كه حضور داشتند واقعابا انگيزه بودند ومثل محيطهاي باز تماشاچي نبودند. ولي بهتر بود قبل از هرچيز بعضي اشخاص احترام قبور شهدا و امامزاده را بيشتر رعايت مي كردند. راستي اين عزيزان روحاني كه با دليل و مدرك محكم وارد ميدان شدند و روشنگري نمودند بيان براي محرم و بعضي هيئتها كه روز عاشورا به آن شكل (اسب وشتر وشونصدتا تريلي و تيلر و…) وارد خيابان مي شوند؛ هم روشنگري كنند و اين جورانحرافات را جمع كنند و همه مردم وهيئتها يك دست و متحد با حضور همه مردم عزاداري كنند ؛ براي ماه شعبان المعظم و جشنها برنامه ريزي و روشنگري بشود تا در هر كوچه اي و هر محله اي و …. به آن شكل جشن برگزار نشود كه دل آقا امام زمان(عج) را خون كنند. ما مي توانيم (و هوالمعین المستعان)

نداي بافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 18 مارس 2012 - 8:11 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با عرض تشكر من فقط اين مطلب رو بگم كه مردم و حتي بعضي مسئولين كه نميدونن بيشتر بدونن،به هيچ وجه سطح اختيارات سرپرست يك مجموعه در حد واندازه اختيار مدير عامليت يك مجموعه نيست و همانگونه كه آقايون مثلا مسئول با اعمال فشار به مدير عامل وي را مجبور به استعفاء نمود سرپرستي را هم به گونه اي آسان تر دور ميزنند و يه روز صبح زود ميبينيم سرپرست بومي نيست و معدن پر پر پر
ميپرسيد چرا؟چون اگر آقايون مثلا مسئول، جواد آقا رو قبول داشتن چرا گذاشتنش سزپرست ميگذاشتن مدير عامل واين كه پارسال واسش اون جريانات رو پيش آوردن؟پارسال بد بود امسال مهره ي خوبي شده؟

بچه بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 18 مارس 2012 - 9:39 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دوستان من یه نکته رو می خواستم به طرفداران و دوستان آقای عسکری یاد آور شوم و اون اینکه اگر ما به دنبال این هستیم که چرا دکتر یار احمدی را مجبور به استعفا کردند بخاطر شخص نیست هم ایشون و هم آقای عسکری بچه بافق هستند و مورد احترام پیگیریهای ما بخاطر این است که اولا علت اینکه دکتر یار احمدی را مجبور به استعفا نمودند چیست و دوم اینکه این پیگیری باعث شود که خدای ناکرده برای بار دیگر این مورد در باره جواد اتفاق نیافته هرکس هم این وسط خودش رو کاسه داغتر از آش می کنه و می خواد بحسابی از جواد حمایت کنه داره اشتباه می کنه بغیر از اینکه باعث بشه مردم رو نسبت به این حمایتها مشکوک کنه کار دیگه ای نمی کنه امیدوارم اون چند نفر که توی امامزاده با بی احترامی به صحبتهای دیگران حرکات ناشایست انجام می دادند یه کم در رفتارشون تغییر ایجاد کنند بعضیا دوستیشون مثل دوستی خاله خرسه می مونه

امیر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 18 مارس 2012 - 10:03 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام ، از حجت السلام سید رضی سپاس گزاریم، برای من سئال بود چرا یک روحانی از بهاباد ، مشخص شد مادر ایشان بافقی ونامبرده دامادبافقیهاست ، پدر وی از سادات بزرگوار و مورد احترام مردم بهاباد است دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد معارف و اقتصاد اسلامی از دانشگاه امام صادق (ع) میباشد که به نحو احسن گفتمان آزاد را در امامزاده اجرا و الحمدلله موافق و مخالف صحبت کردند و جلسه خوب مدیریت شد و با دل خوشی تمام شد و انشالله نتایج مثبت آن را در آینده شاهد خواهیم بود با تشکر و سپاس مجدد ازحجج اسلام سید رضی و جیحانی خدا قوت

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 18 مارس 2012 - 11:47 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
نفس عمل اعتراض و تحصن خوب و قابل تقدیر است و اینکه روحانیون پا در رکاب کردند بسیار مایه شور و شعف. ولی ای کاش متن استفای آقای دکتر را چاپ می کردند تا می دیدید چگونه و در چه شرایطی دکتر مجبور به استعفا شد.
خدمت همه روحانیون خسته نباشید می گویم و امدوارم که این اولین و آخرین حرکت آنها نباشد.

سهیل این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 18 مارس 2012 - 3:50 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقا علی راست میگه متن استعفا کجاست