عملیات خط انتقال گاز از یزد به بافق و بهاباد آغاز شد

دسته: عمومی
4 دیدگاه
یکشنبه - 18 مارس 2012

صبح امروز؛

عملیات خط انتقال گاز از یزد به بافق و بهاباد آغاز شد

 پس سالها انتظار و  پیگیری های انجام شده توسط مسئولین شهرستان های بافق و بهاباد و استان یزد عملیات خط انتقال گاز از یزد به این دو شهر آغاز شد.

صبح امروز طی مراسمی با حضور کشکولی معاون شرکت گاز ایران ، پویان مدیر خطوط گاز استان ، حیدراصفهانی مدیر شرکت برنامه ریزی و توسعه گاز کشور ، شیخ بهایی مدیریت گازرسانی کشور ، فرهمند نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی،استاندار ،  مدیرعامل شرکت گاز استان یزد، امام جمعه و فرماندار و جمعی از مسئولان ادارات و مردم شهرستان بافق، عملیات خط انتقال گاز از یزد به شهرستانهای بافق و بهاباد آغاز شد.
در حالی کلنگ عملیات گاز شهری بافق به زمین می‌خورد که سال‌هاست مردم این شهرستان در انتظار تحقق قول‌های مسئولان در این زمینه هستند و گازرسانی به بافق از خواسته‌های دیرینه و به‌حق مردم این شهرستان است.

گازرسانی به شهرستان بافق از جمله مصوبات دور اول سفرهای استانی هیئت دولت به استان یزد است که در اسفندماه 1385 به تصویب رسید که با  پیگیری‌های زیادی از سوی مسئولان استانی، نماینده شهرستان و مسئولان شهرستان صورت گرفته است بر انجام پروژه سرعت بخشیده است.

به گفته مسئولین عملیات خط انتقال گاز از یزد به شهرستان بافق با اعتباری بالغ بر 70 میلیارد  تومان به طول بیش از 100 کیلومتر توسط شرکت ملی گاز ایران با همکاری بخش خصوصی در طول برنامه زمانبدی شده 18 ماهه انجام خواهد شد.

با اجرای این پروزه بزرگ روزانه بیش از 12 میلیون و 500 هزار متر مکعب توسط لوله هایی به قطر 24 اینج گاز از یزد به شهرستان های بافق و بهاباد انتقال داده می شود.

فاز اول شبکه داخلی گاز بافق نیز که  شامل اجرای حدود 60 کیلومتر خط تغذیه و توزیع، نصب ایستگاه تقلیل فشار (TBS) و یک‌هزار و 300 علمک  و تقریبا 2هزار و 100 خانوار بافقی را از  نعمت گاز بهره‌مند می کند در حال اجرا است .

نبود گاز شهری در شهرستان بافق  یکی از بزرگترین معضلات این شهرستان است که با انجام این پروزه بزرگ و انتقال گاز به شهرستان بافق نوید بخش فصل نوینی در توسعه اقتصادی و اجتماعی این شهرستان است .

علی عبداللهی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
سهیل این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 18 مارس 2012 - 3:57 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اینم مثل 1000 بار دیگه نباشه خوبه اما فکر کنم 70 میلیون تومان…. وهمچنین فکر کنم گاز برای صنایع رو درنظر نگرفتن که واسه شهر بافق و بهاباد لوله 24 اینچ گذاشتن.

شهاب این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 18 مارس 2012 - 8:53 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

به نظر بنده فکر صنایع را کرده اند و مردم هستند که اهمیتی برایشان قائل نیستند

حامد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 18 مارس 2012 - 8:56 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

امید آن می رود این کلنگ زنی به جایی برسد .
یک پیشنهاد : اگر کلنگ هایی را که تاکنون به زمین رده بودند در یک مکان انجام شده بود حداقل به نفت رسیده بودیم و قرار نبود برای نفت هم در صف بایستیم چه برسد به گاز !

حامد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 13 می 2012 - 6:35 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اجرکم عندا… پیروز و موفق باشید تا میتوانید و دستتان میرسد کار خیر انجام دهید.