نگرانی شهید نارگانی بافقی از بسیجیان بعد جنگ

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
2 دیدگاه
جمعه - 23 مارس 2012

اي امت قوي و قدرتمند بافق و ايران اسلامي هوشيار باشيد که دشمن در گوشه و کنار در تلاش است که فرزندان صالح شما را از انقلاب و اسلام و رهبر جدا کند لذا بر شما واجب است که با امر به معروف و نهي از منکر سدي در برابر آنان ايجاد نماييد. اين قسمتي از وصيت نامه شهيد محمد رضا نارگاني بافقي است که البته با سلام و درود بيکران بر امام شهيدان ، خميني بت شکن و شهدا ، اسرا و مفقودين و جانبازان اتقلاب اسلامي و خادمين به اين انقلاب اسلامي آغاز مي شود .
شهيد نارگاني در اين وصيت آخر مي نويسد : چون خداوند توفيق شرکت در عملياتي ديگر را به اين حقير داد و اين بار بين خود و مرگ و شهادت فاصله اي نمي بينم برخود لازم دانستم براي امت اسلامي و خانواده ام چند جمله اي وصيت و پيام و نصيحتي داشته باشم.
وي ضمن اينکه مي نويسد : اي امت اسلامي ايران قدر اين انقلاب بينظير را بدانيد ، از مردم مي خواهد که تحت هيچ شرايطي از انقلاب و رهبري و جماعت مسلمين فاصله نگيرند.
وصيت شهيد همشهريمان در روزهاي آخر دفاع مقدس خطاب به مسئولين همانيست که اين روزها فيلم سوم اخراجي ها آن را به تصوير کشيده است :
اما مسئولين نظام جمهوري اسلامي ضمن تقدير و تشکر از شما عزيزان اگر چه شما بهتر از ما ميدانيد اين انقلاب با خون هزاران شهيد بدست آمده است و حافظ آن نيروهاي نظامي و انتظامي و مخصوصا بسيجيان فداکار که اگر از بسيج و بسيجيان جبهه هاي خون و شهادت ، نه کساني که بعد از جنگ خود را بسيجي مي خوانند ، غافل شويد ، کمال بي انصافي است و در قيامت جوابگو خواهيد بود .
شهيد محمد رضا نارگاني پس از اينکه در وصيت نامه اش نگراني خود را از افرادي که بعد از جنگ خود را بسيجي مي خوانند ابراز مي دارد ، مي نويسد : اي پدر بزرگوار و نور چشمم اميدوارم وقتي خبر شهادتم را مي شنوي ناراحت نشده و خدا را شکر کني و اين را بدانيد که قبلا چند روز پيش همه حرفها و حتي برنگشتنم را از عمليات آينده ، به دوستان و اشنايان و عموي گراميم گفته ام و اميدوارم که خداوند مرا بپذيرد و اين قرباني را از شما قبول کند … و حال ديگر به سوي خدا پرواز خواهم نمود .
اما شهيد منطقه شلمچه در خط پايانی آخرین نگاشته اش مي نويسد : از خواهران و برادرانم و همسر پدرم و اقوام تا ابد خداحافظي نموده و اميدوارم در اين انقلاب و جامعه با رعايت شئونات اسلامي حافظ خون شهيدان باشيد. والسلام 6/3/1367
محمد مهدی علیزاده فلاح


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۶۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
منتقد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 23 مارس 2012 - 11:27 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
به نظر نگرانی شهید والامقام نارگانی از بسیجی به خودی خود نباشد. چون بسیجی واقعی گارانتی است یعنی خودسازی او در حد اعلا اتفاق افتاده و مکانیزمی در او شکل گرفته که مثل نیروی لوامه او را محافظ است و هر گاه به یاد شهدا بیافتد این مکانیزم عمل می کند. ولی چه فایده اگر در ترویج این تفکر تلاش نکند و چه فایده اگر حضورش در میدان احساس نشود. یعنی چه فایده اگر به قول شهید بزرگوار بازیگرانی نقش او را کاملا تصنعی بازی کنند. پس الان زمان حضور در میدان لشکر بی رنگ و مخلص خداست.

دوست این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 25 مارس 2012 - 12:12 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جدا نمودن فرزندان صالح از مردم و انقلاب که شاخ و دم نداره . لطف کنید و به مسئولین و ریش سفیدان شهر این وصیت نامه شهدا را بدین بخونن تا وقتی بسیجی شهرمان ، فرزند خلف و دکتر دلسوز و دست پاک و همرزم شهدا را از مسند سنگ آهن حذف میگیرن ، راحت مینشینن و تماشا می کنن . مطمئنا” تبریکی که به مدیر جدید گفته شد از دکتر دلجویی نشد .!!. والعاقبة للمتقین