درخت اسلام احتیاج به خون دارد این وصیت من است که آن را آبیاری کنید

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
یک دیدگاه
پنج‌شنبه - 29 مارس 2012

جبهه های جنگ شاهد رشادتها و ایثارگریهایش در عملیاتهای ظفرمندانه رمضان ، بیت المقدس، محرم ، والفجر مقدماتی و والفجر 2 بوده است . او در حالی عازم جبهه شد که سال دوم دانشگاه بود . فرزند علی اکبر بیستم دی ماه 1365 در عملیات کربلای 5 که در منطقه شلمچه انجام شد ، شربت شهادت را نوشید .
کسی که امامش فرمود : اینجانب دست و بازوی توانمند شما را که دست خداوند متعال بالای آن است می بوسم و بر این بوسه افتخار می کنم . در وصیت نامه اش که 30 آذر ماه سال 65 نوشته ، متذکر میشود که : « … درخت اسلام احتیاج به خون دارد این وصیت من است که آن را آبیاری کنید .. » .
از دست خط های یادگار مانده شهید محمد بزرگری فرزند علی اکبر می توان به ارتباط قوی وی با دیگر شهدای شهرمان یعنی محمدرضا(علی) بابائی بافقی ،مرتضی زینلی بافقی ، علی اصغر موفق بافقی ، حسین فتوحی بافقی و .. پی برد .
عکس های باقی مانده از شهید برزگری نمایانگر این است که وی به ورزش علاقه داشته و برای آن وقت صرف می کرده است همان طور که برای زیارت مشهد مقدس و تفریح به همراه دوستانش زمانی را قرار می داده است .
اما در روز شهادت شهید برزگری دو عکس به سفارش خودش و شهدای آن روز شهرمان توسط عکاس همشهری که شاید نخواهد نامش برده شود ، گرفته شده است . عکاس می گفت : شهید،  پس از عکس جمعی چند نفره ، به من تاکید کرد در لحظه شهادت هم از ما عکس بگیر . وقتی به وی گفتم شاید من نباشم و یا نتوانم . شهید به من فرمود : تو زنده می مانی ما چند نفر می رویم .
امروز دهم فروردین ماه سال روز تولد این شهید بزرگوار است .

محمد مهدی علیزاده فلاح


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
عباس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 29 مارس 2012 - 10:13 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خدایش رحمت کندو روحش شاد