برگزاری محفل انس با قرآن کریم توسط پایگاه نبی اکرم شرکت سنگ آهن مرکزی بافق

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
2 دیدگاه
پنج‌شنبه - 25 جولای 2013

همزمان با فرارسیدن ولادت با سعادت کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی (ع) و در ماه مبارک رمضان، محفل انس با قرآن کریم توسط پایگاه مقاومت نبی اکرم (ص) با همکاری روابط عمومی شرکت، در مسجد فاطمیه آهنشهر و با حضور امام جمعه ، مدیرعامل و فرمانده پایگاه نبی اکرم (ص)، معاون فرماندار، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان، جمعی از روحانیون و دیگر مسئولین شهرستان و کارکنان و بسیجیان شرکت سنگ آهن مرکزی برگزار گردید.

آغاز محفل نورانی با نوای دلنشین یکی از قاریان ممتاز شهرستان همراه بود و پس از آن مشاور امور ایثارگران شرکت و جانشین پایگاه نبی اکرم (ص) طی سخنانی، ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین در جلسه، مدعوین و خانواده های ایثارگران، جانبازان و آزادگان و تبریک به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع)، بیان نمود: خداوند متعال را شاکریم که در این شب با عظمت و در ماه مبارک رمضان با برگزاری محفل انس با قرآن کریم در خدمت شما بزرگواران هستیم.
سپس رضائی پور فرازی از سخنان مقام معظم رهبری در رابطه با قرآن و فرهنگ قرآنی را بیان نمود. (( بحمدا… امروز جامعه ما با قرآن مأنوس شده اند البته به این هم قانع نیستیم ، ما معتقدیم همه آحاد جامعه بایستی با قرآن ارتباط برقرار کنند، بتوانند درقرآن تدبر کنند ، آن چه که ما را به حقایق نورانی می رساند، تدبر در قرآن است و این فقط حفظ قرآن که بحمدا… امروز در بین شما جوانهادر بین جوانهای کشور در سرتاسر کشور رواج پیداکرده است، یک مقدمه خوبیست. برای تدبر یعنی حفظ و تکرار و انس با آیات قرآن و پی در پی آیات الهی را مورد توجه قراردادن، موجب می شود که انسان بتواند در قرآن تدبرکند. امیدواریم خداوند جامعه قرآنی کشور را پیشرفته تر کند و کشور و ملت ما را با قرآن زنده بدارد.))
وی در ادامه از امام جمعه شهرستان که همیشه حامی و راهنمای جامعه قرآنی بافق، بویژه شرکت سنگ آهن مرکزی بوده اند تقدیر نمود و همچنین از برادر بسیجی و جانباز، جناب آقای عسکری، مدیرعامل و فرمانده پایگاه نبی اکرم (ص)، که همیشه با مساعدتها و حمایتهایشان در زمینه امور فرهنگی و قرآنی و بسیج ما را یاری نموده و می نمایند تقدیر و تشکر نمود.
مشاور امور ایثارگران همچنین افزود: در رابطه با برنامه های قرآنی که مدیرعامل و فرمانده پایگاه نبی اکرم (ص) حمایت کردند، در سال گذشته جهت طرح مقام معظم رهبری مبنی بر تعلیم و تربیت ده میلیون حافظ قرآن در جامعه، که در بافق در مرحله اول 400 نفر و در مرحله دوم 200 نفر و در مراحل بعد که تا به امروز ادامه دارد، شاهد شکوفایی اجرای این طرح هستیم و از همین امروز از طرف مدیرعامل شرکت مقرر شد مبلغ ده میلیون تومان جهت رشد طرح مقام معظم رهبری که اداره اوقاف نظارت آن را بر عهده دارد مساعدت و حمایت شود.
همچنین از طرف ایشان در سال گذشته مبلغ 7 میلیون تومان بابت طرح قرآنی مقام معظم رهبری و مبلغ 20 میلیون تومان به دارالقرآن های شهرستان بافق پرداخت شده است و مدیرعامل قول دادند که در سال جاری هم به دارالقرانهای بافق مساعدت نمایند.
پایگاه نبی اکرم (ص) همچنین اقدام به توزیع بروشوری با محتوای قرآن از دیدگاه اندیشمندان بزرگ جهان در بین حاضرین در جلسه نمود.
در ادامه محفل انس با قرآن کریم در دو بخش ادامه پیدا کرد. بخش اول قرائت قرآن با نوای دلنشین 6 نفر از قاریان ممتاز شهرستان بافق بود و بخش دوم تعداد 4 نفر از حافظین قرآن که جزء 29،1و30 قرآن را حفظ کرده بودند، در جایگاه قرار گرفته و به سوالات مربیان و اساتید حاضر در جلسه جواب داده و آیاتی از کلام ا… مجید را قرائت نمودندکه جلوه خاصی به مراسم داده بود و مورد تحسین همگان قرار گرفتند و همچنین در بین برنامه ها مسابقات حضوری برگزار و به نفراتی که جواب صحیح می دادند جوایزی تقدیم  گردید و در پایان مراسم هدایایی به قاریان ممتاز و حافظین نونهال که قرآن را قرائت نموده بودند اهداء گردید.


سایت اطلاع رسانی پایگاه مقاومت نبی اکرم (ص)


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
بسیجی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 25 جولای 2013 - 5:29 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام. مراسم خیلی عالی بود. در ضمن با همکاری بسیجیان پایگاه امام سجاد (ع) بوده و بسیجیان این پایگاه هم نقش بسزایی در برگزاری این مراسم داشتند.

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 26 جولای 2013 - 2:28 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام خدمت تمام زحمتکشان چه بسیجی های پایگاه امام سجادو چه پایگاه نبی اکرم درسته من هم دیشب شاهد بودم در مسجد که بسیجیان جوان پایگاه امام سجاد در حال فعالیت جهت برگزاری این مراسم بودند ای کاش اسمی هم از انها برده میشد