یارامام زمان(عج) که بود؟

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
یک دیدگاه
شنبه - 10 آگوست 2013

در سرگذشتهایی که خوانده ام دو نفر مستقیما از ائمه اطهار هدیه دریافت نمودند که هر دو از قصبه طیبه آنروز بافق بودند.در این آخرین روز ماه مبارک رمضان شایسته بود با آنها آشنا شده و به روحشان سلام وصلوات بفرستیم:
1- آیت الله محمد علی بافقی که مورد عنایت خاص حضرت بود.
آیت الله شیخ محمّد علی بافقی از عرفا وزهاد بلند مرتبه در سده 14قمری که ساکن مشهد بود. صاحب نجوم المسرد از او به عنوان”واعظ جلیل وعابد وزاهد” نام برده و می‌نویسد: شیخ محمود حلبی واعظ مشهور خراسانی که مورد وثوق است می‌گوید که حضرت ولی‌عصر دو دانه خرما به او می دهند و می‌فرمایند یک دانه را خودت بخور ودانه دیگر را برای آشیخ محمّد علی بافقی که از مشاهیر مشهد بودند، ببر. نجوم المسرد، گوینده خبر را ملا حسین اشکذری که برنده دانه خرمای مزبور بود ذکر مي‌كند. او به سال 1329ق ـ 1278خبه جهان ماندگار شتافت. او پسری فاضل به نام شیخ جعفر بافقی داشت که در جوانی مرد .
دوستان میتوانند به الذریعه تهرانی و نجوم المسرد و دانشمندان یزد ومشاهیر یزد مراجعه نمایند.
2- مرحوم ملا اسدالله بافقی برادر آیت الله شیخ محمد تقی معروف که حضرت زهرا (س) انگشتری را به رسم یادبود وسپاس وعنایت در خانه ایشان در بافق فرستاده و به ایشان تقدیم داشته اند. مرحوم آیت الله محمد رازی صاحب تاریخ قم وتاریخ حوزه علمیه قم که از علمای مورد وثوق و اعتبار بودند در کتاب کرامات الصالحین این جریان را بازگو نموده اند.
باآرزوی تعجیل در ظهورآقا امام زمان(عج)- سید محمد میرسلیمانی بافقی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۰۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
حمیدرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 10 آگوست 2013 - 4:29 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
جناب میرسلیمانی خدا خیرتان دهـد