از D19 تــــــــا B19!!!

دسته: تلخند و لبخند
۶ دیدگاه
سه‌شنبه - 22 مرداد 1392

1-روایت شده که  در زمان های نه چندان دور، بافقی ها  معدنی به نام D19داشتند و لی قدرش را ندانستند و به ﺁن کم محلی کردند،مسئولان هم تاب کم محلی بافقی ها را ندیدند و دی نوزده را به اردکان دادند چون از قدیم الایام گفتند: « قدر زر زرگر بداند، قدر گوهر گوهری» و به مردم شریف ، زحمتکش ، همیشه در صحنه،خیلی خیلی نجیب ، فوق العاده خوب ، صمیمی و مهمان نواز بافق ،معدن B19را عطا کردند.

2-غصب معادن بافق  خیلی هم بی فایده نبوده،حداقل همه ما فهمیدیم که بافق؛ مناطق  معدن خیزی داشته مانند دی نوزده و ﺁریز و…که تا به حال اسمش را هم نشنیده بودیم و اگر هم شنیده بودیم نمی دانستیم که این قدر مهم بودند که 20 سال قبل، از بافق کندند و بردند وﺁب هم از ﺁب تکان نخورده است،بگوخب!!
3-عدد 19 در دی نوزده  خیلی هم تصادفی نیست بلکه کاملا حساب شده  ومنطقی می نُماید ؛بدین شکل که اگر جدایی دی نوزده در سال 1372 رخ داده باشد که به ضرس قاطع می توان گفت همین طور بوده، و باخبر شدن مردم از جدایی این معدن هم در سال 1391 اتفاق افتاده باشد، بنابراین  دقیقا 19 سال  طول کشیده تا ما فهمیدیم که این معدن از بافق جداشده است.
باز هم باید خداراشکر کردکه اسم این معدن D90نبوده است  وگرنه 90 سال دیگر بچه های ما می فهمیدند که ماها عجب ﺁدم های…. بودیم که نقشه شهرمان را عوض کردند و نه مردم ونه مسئولان هیچ کدام نفهمیدند.
4-پیشنهاد می شود عده ای متخصص در امور نقشه خوانی، تمام نقشه های بافق از زمان وحشی بافقی تا الان را بررسی کنند تا ببینند ما قبلا چه معادنی  داشتیم که الان  از دستمان درﺁوردند.
این طوری تا کسی حرف بزند، می توان گفت برو بابا شهر شما قبلا جزو بافق بوده است و شما زمانی زیر مجموعه بافق بودید، چون باورتان نمی شود که افتخار به گذشته چه حالی می دهد. کی گفته «دارم دارم حساب است نه داشتن داشتن»مهم این است که همه بدانند ما در زمان قدیم چقدر مهم بودیم.
5-گفته شده باز هم به ضرس قاطع، که جدایی دی نوزده کاملا قانونی بوده است یعنی ارگان یا نهادی اصلا کار بی قانونی نکرده، حالا باید خداراشکر کنیم که این کار قانونی بوده وکار غیر قانونی انجام نشده وگرنه می ﺁمدند یقه مارا می گرفتند وباید به اتهام ﺁش نخورده ودهان سوخته ، جواب هم پس می دادیم که چرا معدن D19را به صورت غیر قانونی به اردکان واگذار کردیم.         حسین ارجمند

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 22 مرداد 1392 - 12:10 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای حسین ارجمند این همه مطلب زیبا به جا و قانونی می نویسید و مسئولین شهرمان کاری نمی کنند؟ چرا ما مردم را به بازی گرفتند ؟ای مسئولین استان یزد بدانید در آینده نزدیک مردی مثل عبدلرضا خان روی کار خواهد آمد و ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شمع بي زبان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 22 مرداد 1392 - 2:10 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مردم بافق الان اگاه و متحد هستند و كاري به اين قانون من دراوري ندارند و تا پاي جان درپي حق خود هستند

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 22 مرداد 1392 - 2:41 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باید برای پس گرفتن معدن از حقوقدان و وکیل و با تنظیم شکایت اقدام کرد .نه با اعتراض وهیاهو ونه با طومارنویسی و قسم دادن مسئولان و واگذار کردن ان ها به خداو حضرت ابولفضل کاری درست نمی شود.

بافقی زاده این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 22 مرداد 1392 - 8:09 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

در اینده نه چندان دور یعنی نسل بعد ازما اردکانیها از مسولینشون به خوبی یاد میکنند وکیفش را میبرند.بچه های بافقی که از همین حالادست بکار شدند وبرای این خوش خدمتی مسولین بومی چه کوچک وچه بزرگ امرزش میطلبند.

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 24 مرداد 1392 - 12:38 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دی نوزده را نمی توان پس گرفت همان طور که بهابادی ها چادر ملو نتوانستند پس بگیرند

جاده خاکی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 5 شهریور 1392 - 12:32 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

وقتی سخن از عدالت است
من به ……..می خندم

You cannot copy content of this page