آقای مدیر، کارکن گریه نکن!!!

دسته: مقالات
2 دیدگاه
سه‌شنبه - 20 آگوست 2013

به مناسبت روزخبرنگار روابط عمومی فرمانداری بافق همتی کرد و جلسه ای مطبوعاتی تشکیل داد تا اصحاب رسانه بافق سوالاتشان را از فرماندار،معاون و بخشدار مرکزی بپرسند و در کنارش تجلیلی از زحمات یکساله خبرنگاران بافقی بشود.

این جلسه که با فراغت بال فرماندار و برخی کارشناسان فرمانداری تشکیل و 4 ساعت به طول انجامید،علاوه بر پاسخگویی مناسب و شفاف به سؤالات حاوی نکاتی بود که از فحوای کلام فرماندار و حتی برخی از خبرنگاران می توان فهمید مطالبی که جای بسی امید داشت و گاه یاس!

اما آنچه در کلام فرماندار مورد امیدواری بود :

تکذیب صریح و قاطعانه خبرلغو مصوبه قرارداد ساخت کارخانه گندله سازی(هرچند قرار شد بررسی بیشتری بشود)

اذعان به توانمندی مدیران بومی بافق که فرماندارازایشان به عنوان توانمند در حد مدیر کل و بالاتر نام برد هرچند از خبرنگاران خواست نام ایشان را رسانه ای نکنند.

 تعامل سازنده و عینی کردن ثمره این تعامل در حل مشکلات و حتی پیشرفت روزافزون که دهقان خاوری به عنوان یکی از شاخصه های عملکردی خود از آن نام برد.

برنامه دار کردن بافق در زمینه های مختلف (که امیدوارم شعار نبوده و نتیجه بخش باشد).

تقویت نظارت بر عملکرد مدیران بافق توسط یکی از کارشناسان فرمانداری

بها دادن به پرورش مدیران بومی برای سمتهای مختلف

تلاش برای شناخت عوامل عدم پیشرفت بافق و شناسایی چند مورد مهم(ناگفته نماند اینکه فرماندار بافق در مدت کمتر از یک سال از شروع مسؤلیتش توانسته بود نکاتی از عدم پیشرفت بافق را واکاوی کند و برای برون رفت از این مشکل بدنبال برنامه باشد جای امیدواری داشت هرچند آنچه خاوری به عنوان عوامل عدم پیشرفت بافق عنوان کرد چیزی نیست که اهل فن و پی گیری نداند بلکه آنچه مهم است جسارتی است که باید برای درمان و حتی جراحی بزرگ در در این خصوص صورت داد که تاکنون چنین عزمی در هیچ کدام از فرمانداران سابق دیده نشده و این بیماری محرومیت افزون است که همچنان به پیش می رود).

و اما آنچه در کلام فرماندار جای تعجب و تا حدی یاس داشت :

کم کاری برخی از مدیران و تمسک به سناریوی توهم توطئه در استان .

بگذارید واضح تر بگویم خاوری در گوشه ای از سخنان خود بدون نام بردن از فرد مورد نظر، رفتار مدیری در بافق را به عنوان مثال آورد که عدم پی گیری امورات مجموعه تحت مدیرتش را به گردن مدیران بالادستی در استان می انداخته و آن هنگام که موضوع پی گیری و به عبارتی رودر رو شده است این نکته عیان شده که مدیر حاضر در بافق برای توجیه و سرپوش گذاشتن روی کم کاری خود به دروغ متوسل می شده و به عبارتی فرافکنی می کرده و نهایت رفتار این مدیر عذر خواهی همراه با گریه ای بوده که نزد فرماندار انجام داده است.

نخشکیدن و حتی ریشه دارترشدن پدیده شوم  زیرآب زنی توسط  چیره دستان موفق این حرفه که سالهاست جلو پیشرفت فرزندان برومند بافق در تصدی سمتهای استانی و حتی شهری را گرفته هرچند هیچ کس حاضر نیست برای یک بار هم که شده این افراد را به افکار عمومی معرفی کند تا این مردم باشند که برایشان تصمیم بگیرند.

ایجاد محدودیتهای روزافزون در کارخانجات تعمیرات لوکوموتیو بافق(هرچند خاوری ماندن کارخانجات در بافق را خط قرمز خود دانست چه فرماندار باشد چه نباشد)

عدم استفاده از مدیران قبلی حتی در نظرخواهی و مشاوره

غلبه تفکرات گروهی و جناحی در عزل و نصبها

عدم آگاهی از میزان بودجه فرهنگی تخصیص یافته در بافق در ماههای قبل

صحیح نبودن میزان اعلام شده پیشرفت پروژه ها توسط فرمانداران قبل به بعد

نکته امیدوار کننده در کلام خبرنگاران بافق نیز تبحر در پرسش و اطلاعات بسیار خوب ایشان از موضوعات مهمی بود که در بافق در حال وقوع است و نکته منفی کوچکی هم در رفتار بعضی از ما خبرنگاران بود که به یمن روز خبرنگار از نگارشش خودداری می کنم.

البته مواردی که ذکر شده مطالبی بود که به ذهن نگارنده به عنوان یکی از حاضران در جلسه رسیده است و خوشحال می شوم افرادی که مشروح این نشست خبری را از سایتها و هفته نامه های بافق مطالعه کرده اند دستی به قلم ببرند و تحلیی بهتر و زیباتر بنویسند.

محمد علی قاسم زاده


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 20 آگوست 2013 - 9:37 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مدیر مدیره خود مدیره

توجه فرمایید(دایه های عزیزترازمادر) این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 20 آگوست 2013 - 9:51 ق.ظ پاسخ به دیدگاه