چرا نمایندگان یزد در مجلس ساکتند؟!

دسته: عمومی
3 دیدگاه
شنبه - 24 آگوست 2013
در پی تماس های مکرر و پیام های مخاطبین یزد رسا مبنی بر پیگیری علت سکوت نمایندگان استان یزد در مجلس شورای اسلامی و سیل انتقادات مخاطبان به یزد رسا مبنی بر عدم مصاحبه با تابش ، نماینده مردم ارکان ، در صدد بر آمدیم تا افکار عمومی را نسبت به این مسائل تنویر کنیم.

نماینده مردم ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز  در مصاحبه با خبرنگار پارلمانی  یزد رسا در مورد برخی از نظرات در خصوص صحبت نکردن نمایندگان استان یزد به عنوان موافق یا مخالف در مجلس اظهار داشت: برای صحبت کردن به عنوان موافق و مخالف وزرای پیشنهادی نمایندگانی که تمایل دارند ثبت نام می کنند که تقریبا همه نمایندگان برای صحبت در خصوص کابینه روحانی ثبت نام کردند اما انتخاب هریک از نمایندگان برای بیان نظراتشان با قرعه کشی مشخص می شود، که متأسفانه نام بنده و دکتر جوکار در قرعه کشی بیرون نیامد؛اما دکتر تابش یک بار توانست به عنوان موافق یکی از وزرای پیشنهادی در صحن مجلس صحبت کند.

دخیل-عباس-زارع-زاده

زارع زاده: نمایندگان استان یزد هیچ کدام محافظه کار نیستند!

دخیل عباس زارع زاده ادامه داد: نمایندگان استان یزد هیچ کدام محافظه کار نیستند و در مانورهای داخل صحن و فراکسیون ها موضع محکمی دارند که متاسقانه انعکاس داده نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: نمایندگان استان یزد شاید در برخی از مسائل استان با مسئولین و وزرا محافظه کاری داشته باشند که این امر هم درجهت پیشبرد اهداف و منافع استان انجام می شود.

محمد-صالح-جوکار

جوکار: آیین نامه های داخلی مجلس مانع از صبحت کردن ما در صحن علنی مجلس می شود!

نماینده مردم یزد و صدوق در مصاحبه با خبرنگار پارلمانی یزد رسا در خصوص اینکه چرا نمایندگان استان یزد درجلسات رأی اعتماد مجلس به کابینه فعال نبودند و به به عنوان موافق و مخالف صحبت نکردند اظهار داشت: با توجه به اینکه فرصت برای همه نمایندگان برای صحبت کردن در مجلس نیست ، ثبت نام انجام شده و هریک با قرعه کشی مشخص می شوند.

محمد صالح جوکار افزود: در این زمینه آیین نامه اجرایی مجلس اشکال دارد و به عبارتی ناقص است ؛چراکه ممکن است یک نفر چندین بار نظرات خود را ارائه  دهد،  اما هستند افرادی که حتی یک بار هم فرصت نداشتند تا به عنوان مخالف یا موافق صحبت کنند.

وی در خصوص محافظه کاری نمایندگان استان یزد گفت: باید دانست که منظور از محافظه کاری نمایندگان در مجلس چیست؛ اگر محافظه کاری به ترجیح دادن منافع خود بر دیگران معنا شود این گفته درست نیست چراکه هرکجا مشاهده کنند و بدانند که حقوقی پایمال می شود، مانند موضوع آب یزد فریاد برمی آورند و به صورت جدی از حقوق مردم دفاع خواهند کرد.

جوکار ادامه داد: اگر نماینده ای بخواهد با داد و فریاد کار و حرف خود را به کرسی بشناسد، که در خور یک نماینده نیست؛ بلکه باید با صبر و تدبیر امور استان خود را پیش ببرد و توهین و افطراهایی که برخی از نمایندگان برای به کرسی نشاندن حرف خود می زنند درست نیست . مجلس در تحقق خواسته نمایندگان ، منطق خود را دارد.

تابش

تابش نماینده مردم استان یزد است ؟!

یزد رسا؛ از سه نماینده فعلی مردم استان یزد در مجلس به غیر از جوکار و دخیل عباس زارع زاده  که هنوز بر میثاق خود که منبعث از شعارهای تبلیغاتی در زمان انتخابات مبنی برتعامل وسیع با رسانه ها و خبرنگاران به عنوان مجرای ارائه اطلاعات به مردم استوار است و در هر حال پاسخگوی رسانه ها به عنوان نماینده افکار عمومی می باشد، متاسفانه تلفن های  نماینده دیگراستان همیشه خاموش بوده و  به همین دلیل جریان اطلاع رسانی به موقع از تحولات این روزهای مجلس و پیگیری مطالبات مردم از نماینده و وکیل خود در مجلس را با وقفه مواجه می کند.

مردم عموماً خواسته هایشان را از طریق سایت ها ومطبوعات پیگیری می کنند  . شایسته است نمایندگان مردم در مجلس نیز با حفظ احترام به مردم حوزه انتخابیه شان ، شرایطی را فراهم سازند تا زمینه ارتباط با اصحاب رسانه به عنوان واسطه خودشان با مردم بیش از این هموار شود  و از آنجا که  آسان ترین و سهل الوصول ترین مسیر ارائه اخبار ، رویدادها و عملکرد منتخبین مردم در مجلس از طریق رسانه ها می باشد ، ذهن نمایندگان استان می بایست بر این نکته بیش از این متمرکز باشد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
عادل این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 24 آگوست 2013 - 8:17 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ما شانس نماینده نداریم خداوکیلی فرهمند از تمامی نمایندگان خیلی بهتر بوداقای دخیل متاسفانه لحن گفتارش بد است

محمد رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 24 آگوست 2013 - 8:46 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام .نمایندگان بافق تا کنون در مجلس رویت نشده اند .خیال می کنند اکر ساکت باشند بهتر است .اما ما تاکنون دیدیم هر نماینده ای بیشتر داد می زند کسی جر ات نمی کند برای شهرش کم بگذارد وبه حریم شهرش تجاوز کند .نمایندگان ما در خانه شیرند .

معلم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 24 آگوست 2013 - 3:40 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام قناعت طبع ما مردم استان یزد با گوشت و خونمان درآمیخته و قرار هم نیست فرجی حاصل شود.ما با اندک چیزی قانع می شویم