توانا نامی ،توانا در عرصه پزشکی

دسته: علمی - پزشکی , مقالات
3 دیدگاه
یکشنبه - 25 آگوست 2013

«قرار است دکتر توانا نامی بیاید که تواناست»

روز پزشک بهانه ای شد برای دیدار و تجلیل. دیدار با آقای دکتر احمد توانا، توانایی که شاید کمتر بافقی ای باشد که او را نشناسد یا به او مراجعه نکرده باشد حالا برای دلائل مختلف از درمان شکستگی و ختنه نوزاد بگیر تا عمل های جراحی کوچک و بزرگ .دکتر توانایی که وقتی می خواست به بافق بیاید یکی از پزشکان متخصص از بافق به سمت استان می رفت و در جواب دغدغه مردم که زین پس برای معالجه به که مراجعه کنند گفته بود: غصه نخورید که «قرار است دکتر توانا نامی بیاید که تواناست»،والحق که راست گفته بود .

IMG_1994 copy

به گونه ای به مردم خونگرم بافق عادت کرده ام که نمی توانم از بافق بروم

سابقه حضور توانا در بافق به 13 سال پیش برمی گردد و خودش می گفت 2 ماه دیگر که بشود 14 سالی می شود که ساکن بافق شده  و از حضورش در بافق راضی است.توانا خود را اصالتا اهل ساوه معرفی کرد و گفت:10 سال در تهران 10 سال ساوه و 24 سال در یزد زندگی کرده که از این 24 سال حضورش در یزد 13 سال در بافق بوده و طبابت کرده است.

احمد توانا می گفت:« هیچ وقت تصمیم جدی برای رفتن از بافق نگرفتم» هرچند،چند سال پیش می خواستم بروم و مطب قبلی ام را فروختم اما این نجابت و صمیمیت مردم بافق بود که ماندگارم کرده و از نجابت بافقی ها فوق العاده تعریف کرد و ادامه داد: به گونه ای به مردم خونگرم بافق عادت کرده ام که نمی توانم از بافق بروم.

1008

خانواده ای پزشک

توانا 2 فرزند دارد که هر دو در حال تحصیل در رشته دندانپزشکی هستند و برادران توانایی نیز دارد که آنها نیز پزشکند یکی تخصص گرفته و دیگری پزشک عمومی است و ساکن تهرانند.

شاید جالب باشد بدانید احمد توانا جزء کسانی باشد که از قبل دوست نداشته پزشک بشود بلکه  به رشته ریاضی و فیزیک علاقه وافری داشته اما پزشک شده آن هم متخصص.

1004

از وقتی آقای عسکری مدیر عامل شرکت سنگ آهن شده کمکهای خوبی به بیمارستان بافق شده و وضع بیمارستان بسیار بهتر شده و خواهد شد

آقای دکتر محبوب بافقی ها برخلاف خیلی از ماها که از کمبود امکانات بیمارستان بافق می نالیم امکانات بیمارستان بافق را خوب دانست ومی گفت: از وقتی آقای عسکری مدیر عامل شرکت سنگ آهن شده کمکهای خوبی به بیمارستان بافق شده و وضع بیمارستان بسیار بهتر شده و خواهد شد و این را هم گفت خوب است مردم بیمارستان دولتی بافق را با بعضی بیمارستانهای خصوصی مثل مرتاض مقایسه نکنند.

1020

در مسائل شهرپی گیر باشید و خیّر در امور بهداشت و درمان

احمد توانا خواسته ای هم از مردم بافق داشت و آن اینکه:پی گیر مسائل و مشکلات شهرشان باشند پی گیر به معنای واقعی نه اینکه یک بار موضوعی را مطرح کنند و بعد رهایش کنند،بخشی از خیراتشان را برای حل مشکلات بهداشت و درمان شهر قرار دهند و همه تکیه شان به کمک های دولت و سنگ آهن نباشد.

1015

بنده معتقد نیستم تعداد بیماری در بافق بیشتر از شهرهای دیگر باشد

ساعت هفده و سی دقیقه را نشان می داد و مطب دکتر توانا مثل همیشه شلوغ شد انصاف ندیدیم مردم پشت در معطل شوند آخرین سؤالمان را هم از وی پرسدیم که آیا این درست است که درصد بیماری در بافق به خاطر وجود معادن بیشتر است و جواب شنیدیم:برای این سؤال باید یک کار علمی و آماری صورت بگیرید ولی بنده معتقد نیستم بیماری در بافق بیشتر از شهرهای دیگر باشد.

حسن ختام دیدارمان با دکتر توانا در روز پزشک سال 92 هم گرفتن عکس یادگاری بود که باهم می بینیم.

1027

 گزارش:محمد علی قاسم زاده

عکس:محمد حسین قلی زاده


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۲۹۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
رضايي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 26 آگوست 2013 - 8:34 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بنده هم به سهم خودم اين روز عزيز را به تمام پزشكان بخصوص پزشكاني كه در اين شهركويري زحمت ميكشندبلاخص پزشكان ارجمندي چون دكتر توانا.دكتر مير ترابي.دكتر آيت الهي وديگر عزيزان تبريك عرض ميكنم وسلامتي وشادي شما عزيزان را ازخداوند منان مسئلت دارم

یوسف نژادعلی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 13 ژوئن 2016 - 8:39 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام با آنکه چند سالی است که از بافق به شهر خود باز گشته ام همچنان پیگیر مسائل شهر دوست داشتنی بافق هستم وارزوی پیشرفت شهر بافق را دارم

امیر مسعود توانا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 7 جولای 2016 - 2:05 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.به وجود عمویی خوبی مث شما افتخار میکنم…بنده برادر زاده دکتر احمد توانا هستم…از اینکه در این خانواده رشد و پرورش یافتم خیلی خوشحالم…و برای عموی خودم که در همه زندگیم کمک دستم بوده ارزوی موفقیت روز افزون میکنم