گرایش جوانان به ورزش های زورخانه ای بسیار خوب است

دسته: ورزشی
یک دیدگاه
سه‌شنبه - 27 آگوست 2013

آیین گرامیداشت 3 شهریورروز “فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای” در زورخانه رحیم بافق با حضور تنی چند از مسئولین بافق و ورزشکاران باستانی کار  شهرستان برگزارشد. در حاشیه این مراسم گفتگویی با رئیس هیئت کشتی پهلوانی و برخی پیشکسوتان و ورزشکاران این رشته ورزشی داشتیم.

رئیس هیئت کشتی پهلوانی بافق: گرایش جوانان به ورزش های  زورخانه ای بسیار خوب است

IMG_4568

عزیزالله عباسیان، در گفتگو با خبرنگار «بافق فردا» گفت:هیئت پهلوانی بافق 4 زورخانه به نام های؛ رحیم، شهیدرنجبر(سهل بن علی)، مالک اشتر در محل اداره ورزش و جوانان و زورخانه پهلوان علی عسکربافقی؛ که بیاد این بزرگ پهلوان ایران، آب انبار “آقامحمدتقی تقوی” در سال 1370 تعمیر و مرمت و به زورخانه تبدیل و برای ورزش باستانی تجهیز گردید.

رئیس هیئت کشتی پهلوانی بافق، ادامه داد: تعداد نزدیک به 500 نفر در این 4 زورخانه به ورزش باستانی و زورخانه ای می پردازند.

این عضو هیئت رئیسه کشتی پهلوانی استان، گرایش جوانان به این ورزش را در سالهای اخیر بسیار خوب دانست و افزود: در مقطعی این گرایش کاهش پیدا کرده بود، ولیکن با انتصاب آقای ارزانش؛ رئیس هیئت پهلوانی استان، با مساعدت، کمک ها، و تجهیزات و امکانات خوبی که برای این ورزش اختصاص یافت گرایش خوبی را شاهد هستیم.

IMG_4498

وی خاطرنشان کرد: با نظر رئیس کشتی پهلوانی استان تعامل خوبی نیز با رسانه ها برای پخش مسابقات این رشته ورزشی انجام شده که نقش و تاثیر مناسبی در جذب جوانان دارد.

عباسیان حضور پیشکسوتان این ورزش در زورخانه های شهرستان را نسبتا خوب دانست و عنوان داشت: نصرا… قانعی، عزیزا… و کاظم پورامینی، محمدمیربافقی، و برخی دیگر بزرگان نیز در این زورخانه ها حضور می یابند.

IMG_4590

این پیشکسوت ورزش زورخانه ای، در خصوص وجوه شاخص این رشته از سایر رشته های ورزشی، بیان داشت: باستانی کاران، همگی به مولا علی(ع) اقتدا می کنند و روحیه جوانمردی، ذکر نام ائمه و صلوات بر پیامبر(ص) تاثیر بسزایی بر جسم و روح ورزشکاران این رشته دارد.

رئیس هیئت کشتی پهلوانی بافق در خصوص راهکارهای ترویج این ورزش، گفت: برگزاری مسابقات مختلف که زمینه ساز حضور، آشنایی، علاقه مندی و کشش جوانان به این رشته می گردد و همچنین پخش مسابقات و رسانه ای نمودن آن نیز تاثیرگذار است.

عباسیان، با اشاره به ارزش ها و داشته های اسلامی و شیعی کشور، توصیه کرد: با توجه به تلاش ها و برنامه هایی که برای مبارزه با تهاجم فرهنگی و هجوم فرهنگ های بیگانه صورت می پذیرد، ترویج ورزش پهلوانی و زورخانه که برخواسته از فرهنگ و آموزه های اسلامیست میتواند نقش بسزایی در جلوگیری از این مشکل ایفا نماید.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۸۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
شهید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 27 آگوست 2013 - 3:28 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمن تشکر وسپاس فراوان اززحمات پهلوان عزیزالله عباسیان که باهمه مشغله کاری به تمام امورات این ورزش می پردازند