پارتی بازی از خیال تا واقعیت

دسته: مقالات
۹ دیدگاه
شنبه - 9 شهریور 1392
« درد این جاست که درد را نمی توان به کسی فهماند»             ( دکتر شریعتی)
دردهای نگفته در جامعه بسیار زیاد است که اگر قلمی جسارت بیان ﺁن ها را به خود بدهد؛ باید تاوان شکسته شدن و له شدن خود را هم بپردازد.
بیشتر مردم ،دردها را می شناسند و هم چنین راههای درمان ﺁن را هم می دانند اما جسارت بیان ﺁن ها را به شکل علنی و رسمی ندارند بلکه در خلوت های خود از ﺁن دردها می نالند و سفره های دل خود را برای یکدیگر می گشایند و عقده گشایی در خلوت می کنند تا اغیار و جواسیس، راز درون ﺁن ها را به سرسراهای قدرت نرسانند .
یکی از این دردها، پارتی بازی است که در تمام لایه های قدرت  از بالا تا پایین بیداد می کند.پارتی بازی یا همان رابطه در همه جا حرف اول را می زند هرچند که مردم این مسئله را به صورت کلی عنوان می کنند و حتی امکان دارد در محافل رسمی هم مطرح شود اما مصادیق ﺁن را کسی بیان نمی کند.
امروزه کمتر کسی جرات می کند تا با اسم و رسم عنوان کند که ،فلان ﺁقازاده در فلان شرکت، بدون داشتن تخصص و تعهد مشغول کار است در حالی که افراد متخصص و کار بلد ،خارج از گود نشسته اندو فقط نظاره گر این بی عدالتی هستند .
نکته دردناک تر از این درد، تحمل بادمجان دور قاب چین هایی است که مانند خفاشان به انکار این واقعیت می پردازند و معتقدند که در یک جامعه اسلامی چنین چیزهایی اتفاق نمی افتد وهمه چیز را ﺁرام جلوه می دهندتا مبادا جیره و مواجب ﺁن ها قطع شود.
این کاسه لیسان که عمدتا  متعلق به حزب باد هستند بیشتر سعی دارند تا پارتی بازی را تخیل و وهم بپندارند و وجود ﺁن را به منفی بافی و سیاه نمایی ذهن مخالفانِ پیشرفت و ﺁبادانی منتسب سازند.
بزرگترین پیامد منفی پارتی بازی که سالیان سال در جامعه ما وجوددارد ایجاد بی اعتمادی مردم به مسئولان است.وقتی کسی که خود را منادی دیانت و عدالت می داند و پیشانی پینه بسته خود را به عنوان نماد دین داری در معرض دید عموم قرار می دهد و در عین حال کمترین تقیدی به این اصول اخلاقی ندارد،نتیجه ای جز سلب اعتماد مردم به مسئولان در پی نخواهد داشت.
این حقیقت تلخ را می توانید  بیشتر در نهاددرد ﺁلود افرادی بیابیدکه دربدر به دنبال کار می گردند تا قوت لایموتی برای زن و فرزند خود فراهم سازندو  این بی عدالتی ها  و پارتی بازی هارا می بینند ،  و دستشان هم به جایی بند نیست .
بنابراین به زمین و زمان بد و بیراه می گویند چون تصور می کند که  ناله های ﺁشکارﺁن ها به جایی نمی رسدو با زبان حال می گویند:
مرادردیست اندر دل اگر گویم زبان سوزد               وگر پنهان کنم ترسم که مغز استخوان سوزد.
دکتر حسین ارجمند

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 9 شهریور 1392 - 8:25 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب اقای دکتر .بخدا درد ما در بافق همینه .بی سواد باش ولی پسر یا برادر یا فامیل …باش.والله ببینید کدام یک از بچه هاشون سر کار نیستند تا تمام دختراشون سر کار هستند .بعد براحتی صحبت عدل علی را می کنند.شما اقای دکتر بخدا راهی بگید که درد دل ما به گوش یک مسلمان واقعی که مشکل گشا باشه برسه .بدون اینکه از بافق درمان کنند

نالان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 9 شهریور 1392 - 9:06 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

من می توانم اسم خیلی ها را بگویم که در سنگ اهن با پارتی بازی سر کار امدند.
یا با پارتی بازی پست گرفتند ولی می دانم که سایت شما اسم ها را حذف می کند .
نه این جا هه جا پارتی بازی بوده و هست و خواهد بود

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 9 شهریور 1392 - 9:31 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

تنها راه حل پارتی بازی این است که دیگر کسی پارتی بازی نکندتا هر کس به حق خود برسد .
این هم که تقریبا غیر ممکن است.

کارمند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 9 شهریور 1392 - 9:52 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دکتر ارجمند مطالب جالبی می نویسند امید که مطالب ایشان را مسئولین بخوانند وعمل کنند .

عباس ابراهیمی خوسفی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 9 شهریور 1392 - 12:18 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دکتر جون چارلی چاپلین می گه پنجاه سال روی سن هرچه تلاش کردم مردم بفهمند خندیدند

کتاب خوان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 9 شهریور 1392 - 1:24 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

این جامعه فقط اسما اسلامی است.
پارتی بازی؛دروغ؛ ریاکاری؛رشوه خواری؛ریاکاری؛ربا خواری؛دزدی از بیت المال؛کم کاری؛ گران فروشی؛ابروی مومن را ریختن؛ تهمت زدن؛ افترا و قسم دروغ و….
در این جامعه اسلامی بیداد می کند.
بیچاره اسلام که گیر این ها افتاده.

اميدوار این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 9 شهریور 1392 - 9:47 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای ارجمند،از اینکه به یکی دیگر از معضلات و بیماریهای فرهنگی اشاره کرده اید سپاسگزارم.وجود این بیماری و پدیده شوم واضح و روشن است اما درمان چیست؟به نظر بنده حقیر به این فرموده امام علی(ع) اگر تامل شود و عمل شود اینچنین پدیده هایی رخت بر می بندد: “فَلَیْسَتْ تَصْلُحُ الرَّعِیَّةُ اِلاّ بِصَلاح الْوُلاةِ، وَ لاتَصْلُحُ الْوُلاةُ اِلاّ بِاسْتِقامَةِ الرَّعِیَّةِ. یعنی:پس رعیت اصلاح نمى شود جز آنکه زمامداران اصلاح گردند، و زمامداران اصلاح نمى شوند جز با درستکارى رعیت.”(خطبه 207 نهج البلاغه)

رحيم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 10 شهریور 1392 - 9:03 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

وقتي توي شهر بافق بادمجان دور قاب چيني و مجيز گويي براي مسئولان ، ارزش محسوب ميشه وقتي زير آب زني و بي آبرو كردن ديگران داره تبديل به يك اپيدمي شوم ميشه وقتي رياكاري به زرنگي تعبير ميشه و . . .
شما هر گز نميتوني آينده درخشاني رو براي بافق متصور باشي . بله اين يك واقعيت تلخه كه ما هر روز شاهدش هستيم . ما دچار فقر فرهنگي هستيم و بايد اينو بپذيريم و براي درمانش راه چاره ايي پيدا كنيم .

محمد رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 10 شهریور 1392 - 11:19 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

از مسئولین خواهشمندم کاری نکنند که مردم از جمهوری اسلامی که خونهای زیادی برای آن ریخته شده وزحمات فراوانی برای آن کشیده شده است رو گردان شوند .عدالت یکی از اهداف انقلاب است که باید بسوی آن حرکت کنیم .عدالت اولش تلخ است ولی اگر در مورد همه اجرا شود برای همه شیرین می شود .برای اشتغال جوانان آنها را در نوبت بکذارید وطبق نوبت مشغول کار کنید تا به آینده امید وار شوند .اگر جوان بداند سال آینده بکار گیری می شود با امید واری امسال را می گذراند وحاضر است هر کاری در این یکسال انجام دهد .مسئو لین ،وای به حا لتان اگر جوانان را نا امید کنید .بخدا قسم جواب تمام مشکلات بعدی این جوان را شما باید بدهید .

You cannot copy content of this page