دانش‌آموز 13 ساله یزدی در تصادف موتورسیکلت جان باخت

دسته: حوادث
3 دیدگاه
یکشنبه - 29 سپتامبر 2013

مسئول آموزش فرهنگ ترافیک پلیس راهور یزد از مرگ دانش‌آموز 13 ساله یزدی در تصادف موتورسیکلت خبر داد.

13920521000435_PhotoA

سروان علیرضا آدمی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یزد اظهار داشت: پنجشنبه گذشته در اثر واژگونی یک‌دستگاه موتورسیکلت، راکب این وسیله نقلیه غیر ایمن که دانش‌آموز 13 ساله بود جان خود را از دست داد.

وی ادامه داد: عدم کنترل راکب و ناتوانی در حفظ تعادل موتورسیکلت، منجر به واژگونی موتور شد که به دنبال آن راکب نیز جان خود را از دست داد.

مسئول آموزش فرهنگ ترافیک پلیس راهور یزد تصریح کرد: این دانش‌آموز 13 ساله از کلاه ایمنی استفاده نکرده بود و به دلیل شدت ضربه وارده به سر جان خود را از دست داده است.

آدمی‌زاده با بیان این‌که دانش‌آموزان آینده‌سازان جامعه هستند و باید در رشد و پرورش و مراقبت از آن‌ها نهایت دقت و تلاش را به کار برد، گفت: در آغاز سال تحصیلی بارها به خانواده‌ها مبنی بر عدم استفاده دانش‌آموزان از موتورسیکلت تذکر داده شد اما باز هم شاهد چنین حوادثی هستیم.

وی اظهار داشت: پلیس در برخورد با موتورسواران عزم خود را جزم کرده و به شدت با متخلفان برخورد خواهد کرد.

مسئول آموزش فرهنگ ترافیک پلیس راهور یزد همچنین خواستار توجه جدی خانواده‌ها و آموزش و پرورش به این موضوع شد و افزود: آموزش و پرورش ضمن ارائه آموزش‌ها در این زمینه پلیس را در برنامه‌های خود برای کاهش حوادث موتورسواران یاری کند.

وی با انتقاد از این‌که خانواده به عنوان نهادی اجتماعی در سطح جامعه در تربیت جامعه نقش موثری دارد، عنوان کرد: متاسفانه والدین این موضوع را رعایت نمی‌کنند و به جای این‌که فرزندان را در استفاده از موتورسیکلت منع کنند با تهیه موتورسیکلت و در اختیار قرار دادن فرزندان خود باعث بروز حوادث تلخ در سطح جامعه می‌شوند.

مسئول آموزش فرهنگ ترافیک پلیس راهور یزد میزان ایمنی در موتورسیکلت را صفر خواند و اظهار داشت: موتورسیکلت از نظر ایمنی در حد صفر است و تنها مزیتی که دارد دسترسی را در ترافیک آسان می‌کند.

آدمی‌زاده با اشاره به تاکیدات پلیس برای استفاده راکبان از کلاه ایمنی گفت: استفاده از کلاه ایمنی، ایمنی موتورسیکلت را افزایش نمی‌دهد بلکه تنها از ضربه به سر در حوادث و جلوگیری از فوت راکب موثر است.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی‌ها تذکرات پلیس را تهدید به حساب می‌آورند در حالیکه چنین نیست و پلیس تنها برای امنیت جان شهروندان و راکبان موتورسیکلت تلاش می‌کند.

مسئول آموزش فرهنگ ترافیک پلیس راهور یزد به تشریح وضعیت ترافیک استان یزد پرداخت و عنوان کرد: در آخرین روز از هفته گذشته در سطح شهر 40 فقره تصادف خسارتی، 14 فقره تصادف جرحی و یک مورد تصادف فوتی رخ داده است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
کاظمی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 29 سپتامبر 2013 - 2:44 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعا!!! عجب تیتری
این دانش آموز با چی تصادف کرده؟ یا چه وسیله ای با این دانش آموز متوفی تصادف کرده؟

یک مادر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 29 سپتامبر 2013 - 8:53 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ب نظر من متاسفانه این پسر بچه رو نباید مقصر دونست
باید اولا والدین روبه خاطر بی توجهی به فرزندشون وندادن اموزشهای لازمه هنگام استفاده از موتور سیکلت و بعد ش نیروهای پر تلاش راهنمایی و رانندگی که در این زمینه کوتاهی میکنند رو به چالش کشید.
باتشکر.

یک شهروند دلسوز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 29 سپتامبر 2013 - 8:59 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اصلا صورت مسئله مشکل داره؟
چرا مسوولین عادت دارن همیشه به جای حل مسئله صورت مسئله رو پاک کنن؟
چرا باید بچه ای به این سن وعدم داشتن گواهی سوار موتور سیکلت بشه و جولان بده و قانون در سطح شهر با اونها برخورد جدی نداشته باشه؟
این معضل جامعه ی ماست متاسفانه…